Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. august - 1. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

31.08 kell 12.38 sõitsid päästjad Haabersti linnaosas Õismäe teele, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti ja post oli kukkumisohus. Päästjad stabiliseerisid posti ja piirasid ohutuslindiga. Sündmusest teavitati linnavalitsust.

Harjumaa

31.08 kell 16.37 anti teada kärsahaisust Rae vallas Soodevahe külas Kapteni tee kontorihoones. Kärsahaisu tunti hoones juba hommikust, kuid andurid ohust märku ei olnud andnud. Päästjad kontrollisid ruume termokaameraga, tundsid ka ise ühes ruumis kahtlast lõhna, kuid ohuallikat ei tuvastanud. Omanikul soovitati ööseks hoonest elekter välja võtta, kuid jätta toide tulekahjusignalisatsioonisüsteemile ja hommikul kutsuda kohale elektrik, kes kontrolliks kogu elektrisüsteemi üle.

Kell 14.41 käisid päästjad Saku vallas Kurtna külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Kell 13.43 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Meremõisa külla, kus katlaruumist tuli suitsu või auru ja noorem laps oli üksi kodus. Kohapeal selgus, et tegemist oli veeauruga, mis tekkis veeavariist. Päästjad sulgesid maja peakraani. Lapsega oli kõik korras ja ta jäi koju oma vanemaid ootama.

Kell 10.42 teatati suitsevast autost Keila linnas Kalda põik tänaval. Kohale tuli auto omanik ja avati auto kapott, mille all oli tossama läinud kaitseplokk. Põlenguoht likvideeriti, auto suuri kahjustusi ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. augustil kell 20.39 tuli häirekeskusele teade põlevast majast Toila vallas Kohtla-Nõmme alevikus Kase tänaval. Põles pooleli olev ühekorruseline eramaja lahtise leegiga. Kell 21.39 kustutustööd lõpetati. Hoone hävines täielikult. Maja omaniku sõnul oli ta kasutanud päeval kaminat ja põleng võis sealt alguse saada.

Kell 19.53 teatati maja põlengust Narva-Jõesuu linnas Aia tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli näha mahajäetud hoone teise korruse akendest leeki ja tumedat suitsu. Põlengukohale ligipääsuks avasid päästjad värava. Põles vana hotelli aula, leegid levisid lae kaudu katusele. Põlengule pandi piir kella 20.52ks. Põleng sai alguse suurema ruumi nurka ladustatud vanast mööblist.

Lääne-Virumaa

1. septembril kell 6.20 sõitsid päästjad Tapa valda Loksa külla ja eemaldasid teele kukkunud puu.

31. augustil lell 9.33 sõitsid päästjad Väike-Maarja vallas Vao külas eemaldamas teele kukkunud kahte puud.

Kell 8.39 sõitsid päästjad Kadrina valda Arbavere külla, kus teele kukkunud puu oli sulgenud poole teest. Puu eemaldati.

Kell 8.37 käisid päästjad Rakvere vallas Veltsi külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Lõuna päästekeskus

Eile hommikul ja päeval käisid Tartu-, Põlva- ja Võrumaa maa päästjad murdunud puid kõrvaldamas eri sündmuskohtades. Mõned murdunud puudega seotud väljakutsed saadi lisaks veel õhtulgi. Kokku kutsuti Lõuna-Eesti päästjaid eilsest keskööst alates kuni järgmise hilisõhtuni tormikahjusid likvideerima 127 korral. Väljakutsete piirkondades olid eriti ennelõunasel ajal teed puid nii täis, et juba väljakutsepõhisele sündmuskohale jõudmine võis võtta mitu tundi. Mitmetes sündmuskohtades oli murdunud puude hulk suur, et olukorra lahendamisele kulus palju päästjate ressurssi ja aega. Mitmel pool tegutsesid toetuseks mootorsaagidega kohalikud elanikud ning teede vabastamisega tegelesid ka teehooldajad.

Tartumaa

31. augustil kell 19.46 käisid päästjad Tõrvandi alevikus kustutamas kaubiku süttinud kapotialust.

Valgamaa

Valgamaa päästjad käisid eile hommikul alates kella 8.00 seitsmel väljakutsel kõrvaldamas teedelt murdunud puid.

31. augustil kell 20.48 teatas hätta jäänud pereisa, et on Valga vallas Rebasemõisa külas metsateel autoga kinni jäänud. Autos oli lisaks temale kolm last (3-kuune, 3-aastane ja 5-aastane) ja naine. Päästjad läksid autoni jala ning aitasid pere liikuma.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1.septembri esimestel öötundidel kell 01.57 said päästjad väljakutse Paide linna Suurpalu külla. Põlema oli süttinud auto, mis omakorda oli süüdanud põlema ka varjualuse, mille all auto seisis. Esialgu teadmata põhjusel põlema süttinud sõiduk ning 6x6m suurune varjualune kustutati kell 02.56.

Raplamaa

1.septembril kell 7.31 kiirustasid päästjad Rapla valda Kaiu alevikku, kus elumaja katuse servade alt immitses suitsu. Päästjad tuvastasid, et põles esimese korruse põrand ning tuli oli levinud mööda konstruktsioone ka seinte vahele. Teisele korrusele tulekahju levida ei jõudnud. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 9.28. Tulekahju täpsemaid tekkepõhjuseid esialgu teada ei ole.