Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-4. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. septembril kell 9.28 sai häirekeskus teate, et Kristiines Kure tänaval põleb eramaja värava ees auto lahtise leegiga. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ning kustutasid põleva auto. Eeldatav süttimise põhjus on vigane starter.

1. septembril kell 11.37 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Viljandi maanteel tuleb puidust eramajast tossu. Päästjad tuvastasid, et ehitustööde käigus oli säde läinud soojustusmaterjali vahele ning selle süüdanud. Assaku päästjad kustutasid suitsu ning ei leidnud rohkem tulekoldeid.

2. septembril kell 4.59 tuli A. Laikmaa tänava hotellist teade, et hoone 0. korrusel on külmkambriseadme juures tunda imelikku lõhna ning teatanud turvatöötaja kurdab halva enesetunde üle. Kohale sõitsid Kesklinna päästjad koos keemiasukeldumisvarustuse ja mõõtmisriistadega. Mõõtmine ei tuvastanud ühtegi leket. Elektrikilp kontrolliti ka üle, mis oli korras. Kohale tuli ka kiirabi, kes kontrollis turvamehe üle. Kuna leket ei tuvastatud, siis määrati esialgu 0. korrusele keeluala. Umbes tund aega pärast päästjate lahkumist leidis teataja marmiitide alt sulanud plastämbrid, mis olid suure tõenäosusega ebameeldiva lõhna allikaks. Ruumid tuulutati.

2. septembril kell 7.57 said päästjad teate, et Põhja-Tallinnas Miinisadama tänaval on kolmekorruselise hoone 3. korrusel kärssama läinud serveriruum ning koridor on suitsu täis. Kopli päästjad tuvastasid kiiresti tulekolde ning kustutasid selle CO2-kustutitega. Hoone tuulutati ja kella 8.58ks oli sündmus lõpetatud.

2. septembril kell 19.44 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Tehnika tänaval on Tallinna Euroopa Kooli 2. korruse aula lagi täies ulatuses alla varisenud. Inimesi varisemise hetkel hoones polnud. Lilleküla päästjad sõitsid kohale ja kutsusid ka RKS-i vastutava ja tehniku. Päästjad andsid korralduse koolis tegevust mitte jätkata enne ehitusekspertiisi läbiviimist.

3. septembril kell 12.15 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Tuukri tänaval nähakse restorani juures suitsu. Kohale jõudnud Kesklinna päästjad tegid kindlaks, et hoone keldrikorruse köögis oli töötanud söegrill. Suits liikus mööda ventilatsioonitoru seinast läbi ja ühendus õues kastiga, kus oli korstna külge kinnitatud ventilaator. Seesama ventilaator oligi süttinud, kuna oli rasva täis. Ventilaator kustutati ja seina tehti kontrollavamisi, et leida potentsiaalseid tulekoldeid.

Harjumaa

2. septembril kell 16.53 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Koitjärve külas on seenel olles ära eksinud vanem härrasmees. Teataja sõnul oli eksinu pool tundi enne temale helistanud, kuid edasistele telefonikõnedele härra enam ei vastanud. Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ning päästjad koos ATVde ja termodroonidega. Kella 01.29ks oli mees leitud ning otsingud lõppenud.

4. septembril kell 3.46 said päästjad teate, et Kehra linnas Tisleri tänaval kurtis pliiti kütnud naisterahvas, et tunneb imelikku lõhna ja tunneb end kehvasti. Samuti arvas proua, et on saanud vingumürgituse. Kehra päästjad tuvastasid, et ahjuga oli tõepoolest probleem ning kustutasid tule pliidi all. Päästjad vaatasid proua tervise üle ning kiirabi ei vajatud. Küll aga soovitati tal kiiremas korras kutsuda korstnapühkija.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaal

2. septembril kell 10.48 sai häirekeskus teate tulekahjust Räpina vallas Linte külas. Päästjad tõid eluruumidest välja hukkunud inimese.
Tulekahjust kahekordses puitmajas teatas häirekeskusele naaber, kelle sõnul olid leegid akendest väljas ja majas võib olla üks inimene. Naaber oli püüdnud enne hoonesse ka siseneda, aga tulekahjusuitsu leviku tõttu ei olnud see enam võimalik. Esimesena kohale jõudnud Räpina päästemeeskond sisenes kohe majja. Liikumist takistasid koridori paigutatud küttepuud ja kola. Esimeselt korruselt leiti hukkunud vanem meesterahvas. Räpina, Põlva, Värska ja Võnnu päästjad panid tulele piiri kell 11.51 ja kustutasid tulekahju lõplikult kell 13.06. Hoone muutus tulekahjus kasutuskõlbmatuks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali.

Tartumaa

1. septembril kell 12.05 käisid päästjad Elvas Kuuse tn eemaldamas elektriliinidele kukkunud murdunud puud.

Kella 23.11 ajal süttis Tartus Tüki külas elumaja elektrikilp, mille omanik pulberkustutiga kustutas. Päästjad kontrollisid maja tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Enne põlengut oli voolutugevus elektrisüsteemis tugevalt kõikunud. Info anti edasi elektriettevõttele.

2. septembril kell 2.54 käisid päästjad Tartus Kaunase pst korterelamus aitamas kiirabil pääseda kodus kukkunud naise juurde. Selleks avati uks kangiga.

3. septembril kell 15.58 käisid päästjad Tartus Vanemuise tn kustutamas mängumaja põlevat välisfassaadi. Tõenäoliselt oli põlengu põhjustanud kellegi kuritahtlik või hooletu ümberkäimine lahtise tulega.

Kella 19.17 ajal süttis Ulila alevikus Kesk tn sauna moodulkorstna juures lagi, mille omanik käsikustutiga ise kustutas.

Valgamaa

1. septembril kella 21.34 ajal aitasid päästjad Valgas Pärna tn kiirabil pääseda kodus kukkunud 85aastase naise juurde. Selleks sisenesid päästjad akna kaudu ja avasid ukse võtmega seest poolt.

Võrumaa

1. septembril kella 23.56 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Sakudi külas eemaldamas murdunud puid, mis olid kukkunud teele ja elektriliinile.

3. septembril kell 11.06 käisid päästjad Setomaa vallas Jaanimäe külas eemaldamas liinibussi rikke tõttu teele voolanud õlireostust.

3. septembril kell 19.40 aitasid päästjad Võrus Vilja tn pääseda kodus terviserikke saanud 72aastase naise juurde. Ukse avamiseks sisenesid päästjad akna kaudu.

4. septembril kella 8.56 ajal põles Võru vallas Kääpa külas Kooli teel noortekeskuse maakütte elektrisüsteem. Põleng vaibus ise, päästjad kontrollisid ohutust ja tuulutasid ruumid. Ruumid anti üle valla esindajale.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. septembril kell 16.41 palus häirekeskuse kaudu abi naine, kes ei saanud juba paar päeva oma naabriga ühendust Narva linnas Kreenholmi tänaval. Päästjad sisenesid korterisse ja leidsid eaka naise abitus seisundis põranda alla tehtud panipaigas. Naine oli panipaigast asjade võtmisel kukkunud sinna sisse ja ei saanud iseseisvalt välja. Naise aitamiseks tuli päästjatel põrandasse auk sisse lõigata. Kiirabi viis naise haiglasse.

Kell 14.19 märkasid päästjad vana mööbli, uste ja akende põletamist Narva linnas Tiigi tänaval. Kogu territoorium oli prahti täis. Päästjad kustutasid 400 ruutmeetril põlenud prahihunniku. Sündmusest teavitati keskkonnaametit.

Kell 13.18 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Vaivara külla, kus nähti metsast tulevat heledat suitsu. 2500 ruutmeetril põlenud maastiku kustutasid päästjad kululuudadega, metsani põleng ei jõudnud levida. Kustutustööd lepetati kell 14.41.

Kell 1.36 helistati häirekeskusesse ja teatati paksust suitsust Narva linnas Põhja tänaval. Päästjad kontrollisid ala ja ohtu ei olnud. Suits osutus siiski paksuks uduks.

1. septembril kell 20.10 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Olgina alevikku, kus oli põlema läinud sõiduauto mootor. Autojuht ja kaasreisija olid sõidukist väljunud. Päästjad kustutasid põlengu ja puhastasid tee.

Kell 14.01 anti teada gaasilisest lekkest Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosa Estonia puiestee kortermaja keldris. Kohale tulnud päästjad tundsid keldris ja kortermaja trepikojas mingit tuvastamata lõhna. Ruumid kontrolliti üle ja tuulutati. Täpne lõhna allikas jäi siiski tuvastamata. Küll aga leiti keldris üks vana külmkapp, mille sahtlites mõõdeti gaasimõõteseadmega kuni 1300ppm-i. Sündmusega jäid edasi tegelema keldriboksi omanik ja korteriühistu esimees.

Kell 10.52 teatati suitsust mahajäetud majas Narva-Jõesuu linnas Vabaduse tänaval. Maja lähedal põles siiski praht, tuleohutusnõuded olid täidetud ja omanik kustutas ise lõkke.

Lääne-Virumaa

3. septembril kell 13.55 kutsuti päästjad Vinni valda Võhu külla, kus metsa marjule läinud vanema mehe tervis halvenes ja ta ei saanud ise metsast välja tulla. Päästjad tõid mehe raamiga 300 meetri kauguselt soost välja ja andsid üle kiirabi töötajatele.

2. septembril kell 20.01 paluti häirekeskuse kaudu abi metsa eksinud naise leidmisel Vinni vallas Salutaguse külas. Inimene andis teada, et ta on lagedel alal ja telefoniga saadi inimese asukohta täpsustada. Droonivaatlusega leitigi naine üles ja toodi maastikusõidukiga metsast välja kella 21.33ks. Sündmust kajastas Jõhvi päästekomando oma Facebooki lehel.

Kell 12.15 kutsuti päästjad Tapa linna Aasa tänavale, kus põletati prahti ja ümbruskond oli paksu musta suitsu täis. Päästjad tuvastasid metallvannis tehtava lõkke, kuid kuna tuleohutusnõuded ei olnud täidetud ja suits häiris lähipiirkonna elanikke, lõke kustutati. Päästjad tegid ka selgitustööd.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 10 väljakutset ning tehti kahjutuks 43 lõhkekeha ja 93 sütikut.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. septembril kell 16.40 käisid päästjad eemaldamas Paides Tallinna tänava kergliiklusteele kukkunud puud.

Läänemaa

1. septembril kell 18.19 eemaldasid päästjad Haapsalu linnas Saanika külas ohtlikult tee kohale vajunud puu.

4. septembril kell 8.37 kiirustasid päästjad Paralepa alevikus juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad andsid õnnetuses kannatada saanud inimese kontrolliks üle kiirabile, eemaldasid süttimisohu ning keerasid auto tagasi ratastele.

Pärnumaa

2. septembril kell 15.56 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Lõpe külla, kus oli põlema süttinud elutoa põrand. Arvatavasti hooletust suitsetamisest süttis toa põrand, uksepiit ja muu puitmaterjal. Tulekahju likvideeriti kell 17.17. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

Raplamaa

2. septembril kell 13.19 toimus Märjamaa vallas Vaimõisa külas kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad aitasid sõidukitest välja kolm inimest ning andsid nad kiirabibrigaadidele üle. Sõidukitel eemaldati süttimisohu vältimiseks akujuhtmed ning tee puhastati liiklusõnnetuse tagajärgedest.

3. septembril kell 16.35 ajal sõitis Rapla vallas Ülejõe külas teelt välja auto koos haagisega. Külili vajunud haagisest pääsesid välja seal transporditud kaks hobust, kes viidi lähedalasuvale karjamaale omanikke ootama. Päästjad aitasid haagise tagasi ratastele ning auto kraavist välja.

Saaremaa

2. septembril käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puid Jursi külas ning Vanakubja külas.

Lääne-Eesti pommigrupp

1. septembril kell 16.47 teavitati häirekeskust, et Kihnus Rootsikülas leiti lõhkekeha taoline ese. Demineerijad leidsid kohapealt mürsu ning viisid selle hävituskohta lõhkamisele. Päästeamet tuletab meelde, et kõik lõhkekehad on ohtlikud. Juhul, kui märgatakse lõhkekehale sarnaseid esemeid palub Päästeamet seda mitte mingil juhul puutuda ning teatada leiust viivitamatult hädaabinumbrile 112.