Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. septembril kell 12.03 teavitati häirekeskust, et Kristiines A. H. Tammsaare tee parklas on sõidukist õli välja jooksnud ning auto ise on sündmuskohalt lahkunud. Päästjad avastasid kohapeal 1x15 m suuruse õli loigu, mis kaeti absorbendiga.

Harjumaa

4. septembril kell 21.28 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Kurna külas Tallinna-Tartu maanteel on auto sõitnud vastu viadukti tala. Selgus, et juht vedas kastis kopplaadurit, mis oli liiga kõrge, et viadukti alt korralikult läbi mahtuda. Autojuht sai ise omal jõul välja tagurdada, kuid sild sai väiksemaid kahjustusi. Kohale jõudnud päästjad sulgesid liikluse antud teelõigul. Sündmusest teavitati ka politseid ning maanteeametit, kellest viimane selgitab välja silla täpse seisukorra.

4. septembril kell 21.51 said päästjad teate, et Kiili alevis Kurna-Tuhala teel on ulatuslik õli ja kütuse reostus. Loik oli umbes 50-60 cm lai ning üks kilomeeter pikk. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ning teavitati ka teepuhastust järelkoristuseks. Päästjad lõpetasid kohapeal kell 23.34.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. septembril kell 16.31 käisid päästjad Kambja vallas Lemmatsi külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tõmbasid avariilised sõidukid tee äärde ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Kahele viga saanud inimesele andsid abi kiirabitöötajad.

Viljandimaa

4. septembril kell 20.16 teatati, et Viljandis Reinu teel sattus sõiduauto rikke tõttu 50 meetri pikkusele teelõigule diiselkütus. Päästjad katsid kütuseriba absorbentainega ja pühkisid kokku.

Võrumaa

4. septembril kell 11.54 põles Antsla vallas Anne külas neli ruutmeetrit viljapõldu. Päästjate saabumise ajaks oli tuli sumbunud.
Kella 13.10 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Vaalimäe külas veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. septembril kell 19.26 andsid mees ja naine teada, et nad on Alutaguse vallas Kurtna külas metsa eksinud. Kohale sõitnud päästjad panid tööle sireeni, mida eksinud inimesed peagi kuulsid ja hakkasid selle suunas liikuma. Otsingutel kasutati ka drooni, mis märkas inimesi, kui nad olid juba päästjate lähedale jõudnud.

Kell 16.23 anti teada veoauto alt tulevast suitsust ja ka leegist Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ehitajate teel. Päästjad kustutasid põlengu.

Kell 11.33 teatati häirekeskusele suitsust kortermaja trepikojas Narva linnas Kangelaste prospektil. Teataja teavitas ka teisi trepikoja elanikke ja väljus majast. Päästjad kontrollisid trepikoda ja leidsid suitsu allika 3. korruse korterist. Suitsu täis toast toodi välja üks inimene. Suitsu põhjuseks oli toidukõrbemine. Elanik oli toidu pliidile pannud, kuid ise tagumises toas magama jäänud. Kuna korteris puudus suitsuandur, määrati korteri omanikule lühimenetlusega trahv. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. septembril kell 15.47 teavitas murelik naaber häirekeskust, et Järva vallas Albu külas tuleb elumaja teiselt korruselt suitsu ja teatajale ust ei avata. Pikapeale õnnestus inimestel siiski tuppa sisse saada. Toas kõrbes pliidil pann ning inimene toodi värske õhu kätte. Päästjad ventileerisid ruumid.

Raplamaa

4. septembril kell 9.58 helistas häirekeskusele murelik inimene, kes teatas ohtlikust lõkkest Kohila alevis Tööstuse tänaval. Kuuride taha oli tehtud lõke, milles põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid, sealhulgas autorehve. Must suits ning hais levis tänaval. Päästjad käisid kohal ning tegid lõkketegijale selgitustööd, lõke paluti kustutada.

4. septembril kell 15.16 kiirustasid päästjad Kehtna valda Kalbu külla, kus oli põlema süttinud järelhaagisel olnud generaator. Järelhaagis asus eraldi ning sõidukeid ega hooneid ei ohutanud. Päästjad kustutasid põlengu kell 15.41. Generaator süttis tõenäoliselt kütuselekke tulemusel.

4. septembril kell 22.37 vajas päästjate abi Aafrika hall papagoi. Märjamaa vallas Kivi-Vigala külas oli papagoi lennanud pea nelja meetri kõrgusele puu otsa ning omanikud ei saanud teda enam kätte. Omanikuga eelnevalt konsulteerides pihustasid päästjad lindu veejoaga ning papagoi saadi kätte.