Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. septembril kell 08.29 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Viljandi maanteel põleb sõiduk lahtise leegiga. Sõiduki juht oli vedanud laste ATV-de elektriakusid, mis olid teadmata põhjusel süttinud. Juht ise oli põlengut proovinud kustutada, kuid tema kustuti oli tühjaks saanud. Abivalmid möödasõitjad tõttasid samuti oma kustutitega appi ning Nõmme päästjad likvideerisid põlengu vahtkustutiga.

5. septembril kell 14.29 said päästjad teate, et Lasnamäel Majaka tänaval on toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Esimesena olid kohal kiirabi ning politsei ja kohale saabunud päästjad eemaldasid autodel akuklemmid, et välistada süttimisoht. Samuti puhastati tee ja kella 14.51ks oli sündmus päästjatele lõppenud.

5. septembril kell 17.01 said päästjad infot, et Pirital Liilia teel teevad inimesed majade vahel tugeva tuulega järelevalveta lõket. Selgus, et pererahvas oli kärus üritanud oksi põletada, mis lisaks ohtlikkusele on ka Pirita linnaosas keelatud. Oksad kustutati ja lõkkelistele tehti selgitustööd.

Harjumaa

5. septembril kell 14.15 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Liikva külas Ruumi teel põleb suvila lahtise leegiga. Esimesena olid sündmuskohal Keila komando päästjad ja kustutustöödega alustati kell 14.30. Keila ja Nõmme päästjatest moodustati kaks suitsusukelduslüli, kes sisenesid majja tulekollet otsima. Kella 15.01ks oli tulekahju lokaliseeritud ja 16.11ks likvideeritud. Mõne tunni pärast teostati ka järelkontrolli, mille käigus kustutati uuesti süttinud diivan. Majas olnud inimene toodi enne päästjate jõudmist välja, anti üle kiirabile ja viidi haiglasse kontrolli.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

5. septembril kell 18.37 põles Põlva vallas Tilsi mõisa hoone keldris plastist kanister. Päästjad kustutasid põlengu.

Tartumaa

6. septembril kell 2.28 teatati, et Nõo vallas Meeri külas Mõisa teel põleb kahekorruselises majas korter, kus kaks inimest. Päästjate saabumise ajaks oli kohalik mees inimesed korterist välja aidanud, leegid ulatusid juba aknast ja korteri välisuksest välja. Korteris oli olnud naine ja mees, kellest viimase kiirabi haiglasse toimetas. Päästjad sisenesid kustutustöödeks korterisse, kus oli leekides köök. Samas kontrolliti kõrval asuvaid kortereid, et sinna poleks jäänud hädas elanikke. Tulekahju leviku piiramise järel kontrolliti üle hoone pööningu tuleohutus. Päästetööd lõpetati kell 4.03. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse köögis taburetil olnud elektripliidi hooletust kasutamisest.

Valgamaa

5. septembril kella 16.55 ajal avastasid päästjad Valgas Aia tn ohutusnõudeid eiravalt tehtud puidujäätmete lõkke. Lõke oli hoonele ja elupuule äärmiselt lähedal ning tuul kasvatas ohtu lõkkest lendavaid sädemeid ümbrusele kanda. Ohtlik lõke kustutati ja elanikule selgitati lõkke tegemise ohutusreegleid ning anti talle temaatiline infovoldik.

Võrumaa

5. septembril kell 15.13 käisid Suhka vabatahtlikud päästjad Rõuge vallas Kirbu külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. septembril kell 18.53 helistati häirekeskusesse ja teatati põlevast kuurist Narva linnas Papli tänaval. Teataja sõnul oli ohus ka elumaja ja elanikud alustasid ise kustutustöödega. Enne päästjate saabumist oli tuld võtnud ka läheduses olnud teine kuur. Kell 19.12ks said päästjad põlengu kontrolli alla. Põlengu põhjust uuritakse.

Kell 9.53 teatati korterist tulevast suitsust Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Töötas suitsuandur ja inimesed liikusid majast välja. Korteri koridoris oli põlema läinud vaip. Põlengu põhjustas hooletu suitsetamine korteris. Elanikud kustutasid vaiba ning vaigistasid suitsuanduri. Päästjate saabumise ajaks enam ohtu ei olnud. Laest alla võetud ja katkise kinnitusega andur lubati tagasi panna. 

Lääne-Virumaa

5. septembril kell 14.54 tuli teade viljakuivati põlengust Vinni vallas Muuga külas. Teataja sõnul tulid inimesed hoonest välja, uksed olid suletud ja termokaameraga tuvastati kohapeal ka põlengukoht. Päästeamet reageeris suurte jõududega. Kohapeal selgus, et viljašahtis hõõgus vähesel määral vili ja viljatolm, leegiga põlengut ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

5. septembril kell 13.17 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Linnamäe külla. Põlema oli süttinud murutraktor, mida inimesed ise püüdsid ka ise kastmisvoolikuga kustutada. Õnneks juhtus põleng majast umbes 15 meetri kaugusel ning eluhoone ohus ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu kell 13.42.

5. septembril kell 18.42 teavitati häirekeskust, et Haapsalu linnas mereäärsetes kuivenduskraavides on märgata õlireostust. Päästjad tuvastasid, et kaevetööde käigus oli kaevatud üles õlitünn ning sellest tingitud masuudireostus ulatus umbes 4x50 meetrisele alale. Reostus levis mööda truupi edasi Haapsalu lahte. Päästjad asetasid kütusereostuse piiramiseks kolmes erinevas kohas absorbentpoomi, mis kütuse kinni püüdis ja seda edasi levida ei lasknud. Edasi anti sündmus Keskkonnaametile ning kohalikule omavalitsusele tegelemiseks.

Pärnumaa

5. augustil kell 21.20 said päästjad väljakutse Pärnu linna Rohu tänavale, kus eaka elaniku korterist oli kuulda suitsuanduri häiret ning tunda kõrbemise lõhna. Kuna ust ei avatud, olid päästjad sunnitud avama selle jõuga. Toas likvideeriti seal toimunud toidukõrbemine ning elanik toimetati kiirabiga haiglasse.