Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. septembril kell 12.40 teatati häirekeskusele, et Kristiines Tuuliku teel on keevitamise käigus süttinud tootmishoone. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega ning kohale tõttasid nelja erineva komando päästjad. Selgus, et tulekahju sai alguse tuletöödest, mille käigus süttis kuumuse tagajärjel fassaadipleki all olev aurutõkkepaber. Hoone töötajad koos naaberettevõtte inimestega said oma kustutitega leegi kontrolli alla. Päästjad tegid fassaadi sisse kontrollavamisi (foto manuses) ning kontrollisid ka katust, kuid rohkem tulekoldeid ei leitud. Kella 13.28ks oli sündmus lõpetatud.

6. septembril kell 15.14 said päästjad infot, et Kristiines Hane tänaval tuleb neljakordse kivimaja rõdult suitsu. Nõmme päästjad tegid kindlaks, et kõnealusele rõdule oli jäetud viiruk põlema. Korteri elanikule selgitati, et lahtist tuld, k.a viirukit, ei tohi jätta järelevalveta.

6. septembril kell 18.27 sõitsid päästjad Kesklinna Tartu maanteele, kus sõiduautost Fiat oli diisel välja voolanud. Päästjad vinnasid auto ära, katsid loigu saepuruga ning teavitasid tänavapuhastust.

Harjumaa

6. septembril kell 10.40 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Jüri alevikus Ringi teel on maas 100 meetrit pikk diisli või masuudi loik. Assaku päästjad katsid reostuse saepuru ja absorbendiga ning teavitasid tänavapuhastust.

6. septembril kell 18.18 laekus päästjatele info, et Saue vallas Kibuna külas põleb suvilarajoonis kahekordne kivist elumaja. Inimesi majas sees polnud. Päästjad moodustasid kaks suitsusukelduslüli ning alustasid tulekollete otsimisega. Kella 19.13ks oli tulekahju lokaliseeritud. Põles kahekordse elumaja pööning ja teise korruse katus. Arvatav tulekahju tekkepõhjus on välisukse kõrval olev päiksepaneeli aku, mis oli arvatavasti süttinud ja tuli levis mööda seina üles pööningule.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. septembril kella 11.42 ajal teatati, et Kambja vallas Soinaste külas Rehepapi teel sattus sõiduauto BMW rikke tõttu teele õli. Päästjad katsid 10 ruutmeetrise ala absorbentainega ja vabastasid tee liikluseks.

Kella 18.59 ajal põles Tartus Vaksali tänaval raudtee läheduses garaažiboksis praht, mille päästjad kustutasid.

7. septembril kell 8.16 käisid päästjad Tartus Turu tn Silla bussipeatuse juures mootorratta ja autoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid mootorrattast välja voolanud õli absorbendiga. Viga saanud mootorratturi toimetas kiirabi haiglasse. Päästjad ootasid ära puksiiri, millega lagunenud mootorratas minema viidi.

Valgamaa

6. septembril kella 17.19 ajal põles Valga vallas Kaagjärve külas tammepuu õõs, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Viljandimaa

6. septembril kella 15.36 ajal suitses Viljandis Riia mnt kortermaja esimese korruse rõdu piire, mille päästjad ämbri veega kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. septembril kell 16.32 teatati valgest suitsust Sillamäe linnas Viru puiestee kortermaja esimese korruse aknast. Päästjad sisenesid korterisse ja kustutasid pliidil kõrbeva toidu, tuulutasid korteri ja tegid üürnikule selgitustööd, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama.

Kell 13.42 anti teada suitsu lõhnast Narva-Jõesuu linnas Koidu tänava kortermajas. Päästjad sisenesid suitsu täis korterisse ja kustutasid pliidil põleva toidu kraaniveega ning tuulutasid korteri ülerõhuventilaatoriga. Joobetunnustega meesterahvas oli toidu pliidile pannud, kuid ise magama jäänud. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

6. septembril kell 16.49 tuli teade Viru-Nigula vallas Kunda linnas Jõe tänaval susisevast gaasikonteinerist ja gaasi lõhnast. Kohe tulnud päästjad tuvastasid, et lekkis rohegaasi konteineri ventiil. Oodati ära kohale tulnud tehnik, kes likvideeris lekke. Ohtu enam ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. septembril kell 15.16 teavitati häirekeskust, et Häädemeeste vallas Penu külas sõitis veoauto kraavi ning koormaks olnud rasked metallraamid kukkusid sõiduteele. Päästjad kinnitasid ja stabiliseerisid metallkonstruktsioonid koormarihmadega, et nad rohkem laiali ei vajuks ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest. Juht tegeles koorma transpordi organiseerimisega.

Raplamaa

6. septembril kell 19.25 teavitati häirekeskust, et Raplas Mahlamäe tänava korteris hakkas suitsema pistikupesa. Päästjad kontrollisid lühisesse läinud pistikupesa üle, edasist ohtu ei olnud ning palusid elanikel pöörduda elektriku poole elektrisüsteemide üle kontrollimiseks.

6. septembri hilisöösel kell 23.53 süttis Raplas Jõe tänaval põlema kahekordne eluhoone. Inimesi tulekahju hetkel sees ei olnud. Esimese korruse ahjust alguse saanud põleng levis kiiresti teisele korrusele ning päästjate saabumise ajaks põles maja juba lahtise leegiga ja ohus olid ka lähedal asuvad kõrval- ja naaberhooned. Päästjad asusid lisaks majapõlengu kustutamisele kaitsma kõrvalhooneid süttimise eest. Kahjuks muutus eluhoone tulekahju tõttu elamiskõlbmatuks ning ka varisemisohtlikuks. Majaomanikule leidis vallavalitsus ajutise öömaja. Päästetööd lõpetati varahommikul kell 4.18 ning hommikul käisid päästjad tegemas järelkustutust.

Saaremaa

6. septembril kell 20.16 kiirustasid päästjad Muhu valda Külasema külla, kus eakas naisterahvas oli pannud pliidi alla tule ning sulgenud siibri. Vingu sees olnud elanik vajas kiiret arstiabi. Vinguandurit, mis oleks varakult ohust märku andnud, majast ei tuvastatud. Päästjad ventileerisid eluruumid ning andsid kannatanu kiirabiarstide hoole alla.