Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-11. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

8.09 kell 21.39 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Ristiku tänaval on teele kukkunud elektriliin. Lilleküla päästjad eemaldasid ohtliku traadi tõmberedeli abil kella 22.03ks.

9.09 kell 06.03 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval tunneb naaber väljast tugevat põlemislõhna. Aknast välja vaadates teataja tuld ega suitsu ei näinud. Kohale jõudnud Lasnamäe päästjad leidsid, et lõhna allikas on naaberkorteris kärssama läinud vana telefonilaadija. Oht likvideeriti ning korter kontrolliti üle termokaameraga.

9.09 kell 14.07 sõitsid päästjad Lasnamäele Mahtra tänava kortermajja, kust tuli teade toidukõrbemisest. Teataja oli naaberkorteri, kust lõhna tuli, uksele koputanud, ent ust ei avatud. Lasnamäe päästjad said lõpuks korterisse sisse ning avastasidki pliidil kõrbema läinud toidu. Korteri elanik ise oli sel hetkel voodis.

9.09 kell 16.26 said päästjad infot, et Nõmmel Rännaku puiesteel on hoone välisseinal läinud põlema elektri jaotuskilp. Kuna kilp paiknes osaliselt seina sees, siis oli suits tunginud ka hoonesse. Põlev kilp kustutati CO2-kustutiga ning hoone tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Kilbiga jäid edasi tegelema elektrikud.

9.09 kell 19.02 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaama paberipunkri põhjas kokkupressitud paber. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega ja kohale sõitsid viie erineva komando päästjad. Õnneks saadi põleng kiiresti kontrolli alla ning kella 19.59ks oli tulekahju täielikult likvideeritud. Kustutustöödega aitas jäätmejaama enda rasketehnika.

10.09 kell 09.08 sõitsid päästjad Lasnamäele Mahtra tänavale, kust tuli teade, et kortermaja trepikojas tuleb lifti šahtist paksu suitsu. Selgus, et šahti põhjas põles paber ja muu praht, mille Lasnamäe päästjad kiirelt kustutasid.

10.09 kell 12.58 said päästjad teate, et Põhja-Tallinnas Miinisadama tänaval olid kolmekorruselise hoone 3. korruse serveriruumis akud paisuma hakanud. Tegu oli sama sündmuskohaga, kus ka eelmisel nädalal kustutamas käidi. Põlemist ega suitsu polnud, kuid akud olid sellegipoolest taas keema läinud. Päästjad lõikasid tornidest kahjustatud akud välja ning viisid õue, et välistada põlemisoht.

Harjumaa

8.09 kell 09.15 sai häirekeskus teate, et Paldiskis Rae tänaval põleb viiekorruselise kivimaja 2. korrusel elektrikilp. Paldiski päästjad kustutasid kilbi CO2-kustutiga. Seejärel tuulutati trepikoda ning maja korterid kontrolliti üle.

9.09 kell 18.27 sõitsid päästjad Saku valda Roobuka külasse Ristikheina teele, kus kahekorruselise maja pererahvas teatas elektrikerisele sattunud põlevast võõrkehast. Inimesed olid proovinud eset keriselt eemaldada, ent tulutult. Tossu täis majast oldi juba välja tuldud, kui päästjad kohale jõudsid. Kohila päästjad lülitasid majast elektri välja ning kustutasid tossama läinud võõrkeha. Pererahvast instrueeriti kerise kive välja vahetama.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. septembril kell 9.34 märgati suitsu Toila vallas Päite külas turbaväljade kohal. Päästjad leidsid tee äärest 3 ruutmeetril olnud tubase pinnase põlengu, mis kustutati.


9. septembril kell 21.28 sõitsid päästjad Toila vallas Täkumetsa külla kahe sõiduauto vahel toimunud avariile. Sündmuskohal kaeti teele voolanud õli ja tosool absorbendiga, reostus korjati kokku ning vabastati ja puhastati tee.

Kell 16.32 anti teada kulupõlengust Narva-Jõesuu linna Perjatsi küla metsas. Päästjad leidsid põlengukoha üles ja kustutasid 600 ruutmeetrile levinud kulupõlengu. Päästjad märgivad, et antud kohas ja ümbruses on tihti kulupõlenguid.

Kell 9.04 avastasid päästjad Narva linnas Tiigi tänava romulas metallkonteineris plastiku põletamise. Põleng kustutati. Selgus, et niimoodi on romulas põletatud plastikut ka varem. Päästjad tuletavad meelde, et põletada tohib vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. septembril kell 19.24 teatati, et Põlvas Metsa tänaval sõideti sõiduautoga tänavavalgustuspost pikali ja auto jäi posti alla. Vool lülitati elektrikute abiga välja ning päästjad aitasid posti peale pidama jäänud sõiduki eemaldada.

Tartumaa

8. septembril kella 11.47 ajal põles Tartus Filosoofi tn kortermaja korteris voodi. Päästjad pidid korterisse sisenemiseks kasutama lammutusriistu, tulekahju kustutati, korterist inimesi ei leitud.

9. septembril kell 14.43 põles Kambja vallas Soinaste külas Tartu mnt lahtistes leekides mahajäetud maja, mille päästjad kell 17.40 kustutasid.

Valgamaa

10. septembril kell 15.27 käisid päästjad Otepää vallas Päidla külas kustutamas 3 hektari ulatuses süttinud kõrrepõldu. Põleng süttis ohutusnõudeid eiravalt maja ja põllu läheduses tuulise ilmaga süüdatud lõkkest, kus põletati kände ja plastämbreid. Päästjad kustutasid ka lõkke. Juhime tähelepanu, et lõkkes tohib põletada puhast töötlemata puitu. Prügist vabanemiseks pole lõke sobiv koht. Lõkke süütaja esmane ülesanne on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Hoonetest ja põlevmaterjali hoiukohtadest peab lõkkease olema piisavalt kaugel ning lõket tuleb valvata.

Viljandimaa

10. septembril kell 12.45 teatati, et Põhja-Sakala vallas Paakisma külas põleb elumaja ja leegid ulatuvad juba katusest välja. Päästjate saabumise ajaks oli teiste elanike poolt hoonest välja toodud liikumispuudega vanem naine. Hoone kustutustööd lõpetati kell 15.50. Elanikust mehe sõnul võis tulekahju alguse saada pealambiga ühendatud laadimisseadmest. Asjaolusid täpsustab ohutusjärelevalve inspektor.

Võrumaa

8. septembril kella 16.04 ajal süttis Võru vallas Verijärve külas 12aastase poisi tikkudega mängimisest tema sugulasele kuuluv autoromu. Päästjad kustutasid üleni leekidesse süttinud ja tules hävinud sõiduki jäänused pooleteise tonni veega. Poisiga vestles isa juuresolekul politsei.

9. septembril kella 13.43 ajal süttis Võru vallas Loosu külas hakkepuidu jäätmete põletamisest väikeses ulatuses raiesmiku pinnas, mille päästjad kiirelt kustutasid.

Kell 22.57 käisid päästjad Viljandi vallas Kärstna külas Pärna tn kustutamas prügilõket, kus põles plastik.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. septembril kell 20.58 paluti päästjaid appi Paide linnas Mündi külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kaks sõiduautot olid kokku põrganud ning päästjaid vajati autode süttimisohtu likvideerima. Lisaks oli teele valgunud autovedelikke, mille päästjad katsid absorbentainega.

9. septembril kell 23.08 kiirustasid päästjad Ambla alevikku, kus oli põlema süttinud saunahoone ning tuld olid võtnud ka sauna kõrval asunud kaks kuuri. Kuna kuuris asusid ka gaasiballoonid, tegi see kustutamise keerulisemaks. Kella 23.40ks saadi suured leegid maha, kuid kustutustöid jagus kella 01.55ni. Majas olnud isik pääses iseseisvalt välja ning kiirabiarstid kontrollisid tema tervise üle. Tulekahju tekkepõhjus päästjatele teada ei ole.

10. septembril kell 20.24 kiirustasid päästjad Türi linna Viljandi tänavale. Üle pika aja ahju tuld tehes oli kütteseade tagurpidi tööle hakanud ning kogu suits tuppa imbunud. Päästjad kasutasid ülerõhu ventilaatorit, et suurem osa suitsust majast välja saada ning ahi õiget pidi tööle saaks hakata. Sündmus lõpetati kell 20.54.

10. septembril kell 21.11 kiirustasid päästjad Paidesse Allikjärve külla, kus oli põlema süttinud ühekordse eluhoone üks tuba. Tuli teistesse tubadesse edasi ei levinud, kuid need said vee-, suitsu- ja kuumakahjustusi. Omanikke kodus ei olnud, kuid Nublu suitsuandur tuvastas põlengu ning tänu sellele saadi tulekahjule kiiresti jaole ning pääses ka pere kass. Tulekahju livideeriti kell 22.19.

Pärnumaa

9. septembril kell 00.09 said päästjad väljakutse Saarde valda leipste külla tulekahjule, kus põles vana laudahoone ja küün. Hoones inimesi ega loomi ei olnud ning päästjad kustutasid põlengu kell 03.01. Järgmisel päeval tegelesid päästjad küünis olnud heina järelkustutusega. Hoone hävis 80% ulatuses, tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

10. septembri öösel kell 02.44 teavitati häirekeskust, et Ikla külas on veauto sooritanud tagasipööret ning sõitnud otsa naftatankurile, mistõttu purunes veoauto 400 liitrine kütsuepaak ning kannatada sai ka tankur. Mõlemalt poolt lekkima hakanud kütus voolas maha ning kanalisatsiooni. Kohale saabunud päästjad asetasid paagi alla kogumisbasseini ning takistasid kütuse edasise leviku kanalisatsiooni. Kohale sõitnud pääste keemiahaagis pumpas umbes 1300 liitrit kütust ümber mahutitesse. Lisaks kaeti mahavalgunud kütus absorbentainega. Edasi tegeleb olukorraga kütusetankla. Päästetööd lõpetati hommikul kell 6.38.

10. septembril kell 10.28 teavitas murelik kodanik, et Rääma tänava paadisillal on hädas kajakas, kellel on tamiil ümber keele sõlme mässinud. Päästjad vabastasid kajaka tamiilist.

10. septembril kell 19.27 ajal eemaldasid päästjad Häädemeeste vallas Kabli külas suure teele kukkunud puu. Puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad ning kaasa tõmmanud endaga nii elektriposti, kui kaablid. Päästjad puhastasid tee, elektrikud tegelesid juhtmetega ning liiklus teel taastati kella 19.59ks.

Raplamaa

8. septembril kell 21.21 teavitati häirekeskust, et Märjamaa vallas Kohtru küla niidetud viljapõllul on leekidesse lahvatanud põlluralliks mõeldud sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kell 22.26. Sõiduk hävis tules täielikult.

9. septembril kell 20.51 sõitsid päästjad Kuusiku alevikus juhtunud liiklusõnnetusele. Auto oli sõitnud teelt välja ja maandunud katusele ning päästjaid vajati auto süttimisohu likvideerimiseks. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.