Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11.09 kell 10.46 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Männiliiva tänaval tossab tunnelis vana madrats. Nõmme päästjad sukeldusid suitsu täis tunnelisse ning kustutasid voodiaseme.

11.09 kell 14.52 teatati häirekeskusele, et Pirital Merivälja teel ripuvad tänavavalgustuspostil juhtmed välja ning oht on, et keegi võib neile vastu minnes elektrit saada. Päästjad katsid juhtmed isoleerteibiga, märgistasid sündmuskoha lindiga ning teavitasid elektrikuid.

11.09 kell 16.38 said päästjad infot, et Mustamäel J. Sütiste teel nähakse üheksakorruselise kortermaja aknast valget suitsu. Nõmme päästjad leidsid õige korteri, said sinna sisse ning tuvastasid toidukõrbemise, mis oli likvideeritud enne nende jõudmist. Korter tuulutati, ent seal puudus suitsuandur.

Harjumaa

11.09 kell 13.32 sõitsid päästjad Saku valda Tagadi külla Tallinn-Rapla-Türi teele, kus veoauto oli sõitnud viadukti piirdesse. Veoautost lekkis teele kütust. Kohila päästjad likvideerisid kütuselekke ning eemaldasid ohtlikult teele ulatuvad postid. Päästesündmus lõpetati kella 14.31ks.

11.09 kell 17.33 teavitati häirekeskust, et Ämaris Lennu tänaval on kortermaja trepikoda suitsu ja kärsahaisu täis. Tubli teataja oli leidnud õige korteri, kust suitsu tuli ning oli ka korduvalt uksele koputanud. Paraku korteriomanik ust ei avanud. Seejärel teavitas ta oma naabreid ning kutsus neid majast lahkuma. Kohale jõudnud Paldiski päästjad said korterisse sisse ja leidsid eest toidukõrbemise. Päästjad nõustasid omanikku, kuidas ohutult süüa teha ja trepikoda tuulutati.

11.09 kell 20.12 said päästjad teate, et Harku vallas Türisalu külas on panga lähistel toimunud raske liiklusõnnetus, kus sõiduk on korduvalt üle katuse rullunud. Sündmusele reageerisid ka kiirabi ning politsei. Päästjad eemaldasid autolt süttimisohu ja abistasid kannatanu transpordil kiirabiautosse. Mõlemad sõidukis viibinud said omal jõul autost välja ning nad viidi kiirabiga PERH-i kontrolli.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval tuli päästjatele 19 automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi edastussüsteemi (ATeS) teadet. Enamasti oli tegemist kas anduri rikkega või hooldust ja puhastust vajavate seadmetega.

Ida-Virumaa

11. septembril kell 18.08 helistati häirekeskusesse Kohtla-Järve linna Oru linnaosast Briketi tänavalt, et gaasikatlamaja juures põleb kulu. Päästjatel tuli kustutada eraldi kohtades põlenud oksahunnik ja suur kännuhunnik. 

Kell 17.32 sõitsid Purtse vabatahtlikud päästjad Lüganuse valda Varja külla, kus päästsid veevõtutiigist kassi.

Kell 16.25 tuli teade maastikupõlengust Narva-Jõesuu linna Vaivara külas. Päästjad kustutasid 200 ruutmeetril põlenud kulu ja võsa.

Kell 16.16 tuli häirekeskusesse ATeS väljakutse Jõhvi linna Pargi tänava kontserdimajja. Maja ühe ruumi laest tuli suitsu. Seminaril olnud inimesed evakueeriti majast. Katki läinud laelambist tulnud suitsu kustutas seminaril osalenud Päästeameti töötaja pulberkustutiga. Päästemeeskond kontrollis ruumi üle, põlenguohtu enam ei olnud. Ruumid tuulutati.

Lääne-Virumaa

11. septembril kell 17.40 andis elanik teada, et Tapa vallas Uudeküla külas tema kodus ahju tagant tuleb suitsu. Suitsu põhjuseks oli siiski suitsu sisse ajav pliit, põlenguohtu ei olnud. Korteris elanud kaks vanemat inimest suunati õue, ruumid tuulutati ja päästjad viisid läbi kodunõustamise.

Kell 14.54 teatati Rakvere linnas Võidu tänaval seisva auto alt tulevast suitsust. Päästjad tuvastasid auto all väikese kütuselekke, põlenguohtu ei olnud. Maha voolanud kütus kaeti absorbendiga. Autoga tegeles edasi auto omanik.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. septembril kell 15.11 käisid päästjad Elva vallas Pedaste külas aitamas välja teeäärsesse maaparanduskaevu kukkunud lambatalle, kes anti üle omanikule.

Viljandimaa

11. septembril kell 12.10 teatati, et Viljandi vallas Valma sadama piirkonnas olid eelmisel päeval kaks meest läinud Võrtsjärvele ja nendega ei saada enam ühendust. Viimane info oli, et paadil sai kütus otsa. Kohalike kalurite juhatuse peale leiti paadiga mehed üles. Selleks läbisid päästjad järvel oma paadiga kolm kilomeetrit. Mehed olid paadiga mõrda kinni jäänud ja paadil kütus otsa saanud. Hätta jäänud olid lisaks ilmselgete joobetunnustega. Paat harutati mõrrast lahti ning transporditi kaldale. Meestega tegeles edasi politsei, kes organiseeris inimesele nende sugulase.

Võrumaa

11. septembril kella 16.04 ajal süttis Võru vallas Puusepa külas sõiduauto rooli alt salong, mille omanik enamuses kustutiga ise kustutas. Päästjad avasid kapoti ja eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

12. septembril kell 07.36 said päästjad väljakutse Saarde valda Laiksaare tehisjärve lähedusse, kus sõiduauto oli üle katuse sõitnud. Inimene pääses iseseisvalt sõidukist välja. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

11. septembril kell 13.38 kutsuti päästjad Lääneranna valda Tarva külla, kus kortermaja elanik oli teinud pliidi alla tule ning see oli hakanud vingu sisse ajama. Ving levis ka ühistrepikotta. Lähemal vaatlemisel selgus, et ahju kütmise on päästjad juba varasemalt ära keelanud ohtliku küttesüsteemi tõttu, kuid seda siiski tehti.