Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

12.09 kell 17.10 said päästjad kutse Lasnamäele Liikuri tänavale, kus sõiduautost Ford oli maha lekkinud ca kaks liitrit õli. Lasnamäe päästjad katsid reostuse saepuruga.

12.09 kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas on joobetunnustega naisterahvas kukkunud D-terminali juures kai pealt vette. Kui päästjad kohale jõudsid, nähti, et inimene on alajahtunud ja väsinud. Naisterahvast hoidis käest kinni eakas sadama töötaja, kes istus kai külge kinnitatud poide peal. Vees olijale oli visatud ka päästerõngas, kuid omal jõul naine välja ei saanud. Päästjad tõid inimese nööripäästevarustuse ning tuletõrjevooliku abil välja, pärast mida anti kannatanu üle kiirabile.

12.09 kell 20.10 sõitsid päästjad Mustamäele Kiili tänavale, kus 16-korruselise kortermaja 9. korruse korteris oli kärssama läinud elektrilüliti. Päästjad lülitasid korteris elektri välja, isoleerisid juhtmed ning likvideerisid ohu.

13.09 kell 06.30 teavitati häirekeskusele, et Lasnamäel Paekaare tänaval on auto sõitnud teelt välja ning sõidusuuna sulgenud. Päästjad katsid autost välja lekkinud õli loigu saepuruga ning eemaldasid aku klemmid süttimisohu välistamiseks. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

12.09 kell 16.22 teavitati häirekeskust, et Kose alevikus Pikal tänaval põleb kahekordne puitmaja, millest inimesed olid välja tulnud. Esimesena olid kohal Kose päästjad, kes moodustasid suitsusukelduslüli ning sisenesid majja tulekollet otsima. Seest leiti põlev voodi, mis kiirelt kustutati. Mõlemad korrused kontrolliti termokaameraga üle ning rohkem tulekoldeid ei leitud. Maja tuulutati ja kiirabi vaatas pererahva üle. Inimesed jäid küll terveks, ent paraku ei suudetud päästa pererahva kassi. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

12.09 kell 20.56 teavitati päästjaid, et Keilas põleb Aruniidu terviserajal puu otsas rehv ning puu hakkab samuti tuld võtma. Teataja sõnul võis tulekahju kiirelt suuremaks levida. Keila päästjad kustutasid rehvi ja puu ning kella 21.14ks oli põleng likvideeritud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. septembril kell 1.11 teatati kortermaja lahtisest aknast tulevast suitsust Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosa Maleva tänaval. Päästjad sisenesid korterisse, kus pliidil oli toit kõrbema läinud. Omaniku sõnul oli ta toidu pliidile pannud, kuid ise magama jäänud. Päästjad tegid elanikule selgitustööd, et kui teed sööki, jää kööki.


12. septembril kell 18.10 anti teada suitsevast kümblustünnist Lüganuse vallas Kiviõli linnas Rohu tänaval. Tünn asus maja lähedal. Suitsulõõris olnud tule suutsid elanikud ise enne päästjate saabumist kustutada. Päästjad kontrollisid tünni ja ala üle, põlenguohtu enam ei olnud.

Lääne-Virumaa

13. septembril kell 1.24 tuli häirekeskusesse teade suurest lõkkest Tapa vallas Kadapiku külas. Põles 40 m pikkune oksavaal. Kustutustööd suudeti 50 tonni veega lõpetada alles kell 5 varahommikul. Põlengut kustutasid Tapa ja Väike-Maarja kutselised ning Tamsalu ja Vajangu vabatahtlikud päästjad.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

12. septembril kella 17.20 ajal avastati Valga vallas Õlatu külas 8 hektari ulatuses kõrrepõllul eri kohtades tulekolded, mille päästjad ATV ja UTV abil kustutasid. Esialgsel hinnangul võis põld süttida mootorsõidukist välja lennanud sädemetest.

Viljandimaa

12. septembril kella 20.06 ajal käisid päästjad Viljandi-Heimtali teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus vabastasid tee purunenud detailidest ja avariilistest sõidukitest. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. septembril kell 10.07 said päästjad väljakutse Paide linna Puuvilja tänavale, kus mootorrattur oli sõitnud vastu posti. Päästjad aitasid mootorratturi kiirabiautosse ning katsid mootorist kõnniteele valgunud õli absorbentainega.

Saaremaa

12. septembril kell 22.49 helistas häirekeskusele murelik elanik Mäebe külast, kes teatas, et tema kapi alla on pugenud rebane. Torgu päästjad sõitsid kohale ning püüdsid rebase kapi alt kinni. Loom lasti loodusesse.

12. septembril kell 16.51 käisid päästjad eemaldamas kokkupõrkes kannatada saanud sõidukit Kuressaares Kihelkonna maanteel. Kuna kahe sõiduauto kokkupõrke tulemusel jäi üks autodest keset teed seisma ning iseseisvalt enam ei liikunud, vajati päästjate abi kuni puhksiiri tulekuni selle ohutusmasse kohta lükkamiseks.