Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13.09 kell 19.37 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Väike-Ameerika tänaval on gaasitorustiku remonttööde käigus toimunud avarii ning torust lekib gaasi. Kohale saabunud Lilleküla päästjad mõõtsid, et torust eraldub tõepoolest suures koguses gaasi ja piirasid ohulindiga lekkiva toru 50 meetri ulatuses. Kohale kutsuti gaasifirma avariimeeskond, kes jäi sündmusega edasi tegelema.

Harjumaa

13.09 kell 13.22 sõitsid päästjad Loksale Metsa tänavale, kus andsid korraga häiret nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Selgus, et Metsa tänava maja elanik oli teinud pliidi alla tule, kuid ebasoosiva ilma tõttu hakkas pliit suitsu sisse ajama. Elanik viis ise pliidi all olnud puud metallämbri sees õue. Kohale jõudnud päästjad leidsid, et pliit on töökorras. Maja tuulutati ning kiirabi vaatas üle maja elaniku tervisliku seisundi.

13.09 kell 16.54 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Rannamõisa külas Merepiiga teel ajab kahekordse maja pliit suitsu sisse. Teataja kurtis kehva enesetunde üle ning oli kahtlust arvata, et tal võib olla vingumürgitus. Seetõttu kutsuti kohale ka kiirabi. Sündmuskohale jõudnud Lilleküla päästjad leidsid, et teataja oli kütmise lõpetanud, akna lahti teinud ja majast välja tulnud. Päästjad tuulutasid ruumid ning leidsid, et küttekeha pole pikka aega hooldatud. Teataja väitis küll, et aasta tagasi olevat korstnapühkija käinud, kuid ühtegi akti selle kohta ei leitud. Kõikidele maja küttekolletele anti küttekeeld seni, kuni korstnapühkija on neid käinud puhastamas. Kiirabi vaatas teataja üle ning lisaks viidi üks majas olnud naine haiglasse tervisekontrolli. Majas oli suitsuandur ebakorrektselt paigaldatud ning vingugaasiandurit polnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. septembril kell 8.54 sõitsid päästjad Sillamäe linnas Kalda tänavale, kus teele kukkunud puu oli sulgenud mõlemad teesuunad. Päästjad tegelevad tee vabastamisega.

Kell 8.20 sõitsid päästjad Lüganuse valda Mehide külla, kus teele oli kukkunud puu ja tee ei olnud läbitav. Päästjad alustasid tee puhastamist.
13. septembril kell 18.23 tuli häirekeskuse kaudu teade maastikupõlengust Narva-Jõesuu linna Vaivara külas. Päästjad kustutasid 50 ruutmeetril põlenud kulu.

Lääne-Virumaa

14. septembril kell 7.57 sõitsid Purtse vabatahtlikud Viru-Nigula valda Kõrkküla külla eemaldama teele kukkunud puud.

Kell 7.18 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Altja külas, kus eemaldasid teele kukkunud puu.

Kell 2.28 tuli teade elektriposti löönud äikesest Tapa vallas Uudeküla külas. Päästjate kohale jõudes oli üks liin maas ja maapind põles. Päästjad kontrollisid ala kuni elektrikute saabumiseni ja kustutasid siis põlengu.

Kell 1.59 teatati ventilatsioonirikkest Rakvere linnas Murru tänava kortermajas. Päästjate hinnangul võis tehniline rike olla seotud äikesega. Ühistu juht lülitas maja ventilatsiooni välja.

Kell 00.52 helistati ja teatati majja löönud pikselöögist Rakvere linnas Kaevu tänava kortermajas. Teataja sõnul oli trepikojas tunda põlemise lõhna. Äike oli löönud hoone välisfassaadi ja põlenud oli isolatsioonimaterjal. Maja fassaad, katus ja elektrikapid kontrolliti päästjate poolt üle termokaameraga ja põlenguohtu ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. septembril kella 2.37 ajal põles Vasula alevikus Lähte teel suurtes leekides puukuur (4x6m) ja põleng ohustas lähedal asuvaid elumaju. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid põlengu kell 4.01. Lähedal asuvate hoonete tuleohutust kontrolliti termokaameraga. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada pikselöök.

Kella 7.37 ajal suitses Tartus Staadioni tänaval mahajäetud majas praht, mille suitsu täis ruumidesse sisenenud suitsusukeldumise varustuses päästjad kiirelt kustutasid.

Kella 7.47 ajal teatati, et Tartus Kroonuaia tänaval on tules puukuur (6x12m). Kuur põles päästjate saabudes täies ulatuses ja leegid ohustasid lähedal asuvat tühjalt seisvat maja, mille aknad kuumusest purunesid. Tulekahju levik piirati kell 8.08. Kuur hävis põlengus. Omaniku sõnul olid maja ja kuur määratud lammutuseks ning otsest materiaalset kahju kellelegi ei tekkinud. Kuuripõlengus sai kannatada ka umbes 15 meetri kaugusel kuurist asuva pagaritöökoja kohviku väliala ja laste mängunurk.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. septembri hommikul kell 8.34 ajal eemaldasid päästjad Järva vallas Arukülas teele kukkunud puu. Puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad.

Saaremaa

13. septembril kell 13.39 helistati Suur-Rahula küla kortermajast häirekeskusesse, sest majas oli tunda kõrbelõhna ning suitsuandur oli pikalt häires. Päästjad sisenesid korterisse ning tuvastasid puupliidile metallrestiga kuivama asetatud seened, millest osa oli kukkunud pliidirauale ning kõrbema läinud. Päästjad ventileerisid ruumid.

14. septembri öösel kella 2 ajal eemaldasid päästjad Muhus Soonda külas teele kukkunud, mis oli sulgenud ühe sõidusuuna.