Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

14.09 kell 09.53 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Tatari tänaval on murdunud puu ja maandunud peenemate okstega sõiduautole. Puu oli veel osaliselt kinni ning rippus ohtlikult. Lilleküla päästjad eemaldasid rippuva puu mootorsaega.

14.09 kell 17.37 said päästjad teate, et Narva maanteel on sõiduteel õlijuga, mis ulatub ülikooli juurest kuni Vana-Kuuli ringristmikuni. Teataja sõnul oli iga foori juures suurem loik. Lasnamäe ja Lilleküla päästjad leidsid kõik trassil olevad õliloigud ja katsid need saepuruga.

15.09 kell 05.28 sõitsid päästjad Kristiinesse Pärnu maanteele, kus põles kaupluse parklas lahtise leegiga sõiduauto Renault. Auto kustutati kella 05.40ks.

Harjumaa

14.09 kell 15.55 sõitsid päästjad Paldiskisse Põhja tänavale, kus põles metsa sees mahajäetud kahekorruseline puitmaja. Tuld olid hakanud võtma ka ümbritsevad puud. Teataja sõnul oli kaugusest kuulda eterniidi praksumist ning samuti pidavat majas aeg-ajalt elama üks inimene. Kohale jõudnud Paldiski päästjatel oli tükk tööd, et tulekahjule ligi pääseda, kuna ühtegi sissesõiduteed majani polnud. Sissepääs lõpuks leiti ning alustati kustutustöödega. Joobeseisundis majas viibija ilmus kustutamise ajal välja ja vaadati kiirabi poolt üle. Tulekahju lokaliseeriti kell 17.28 ning likvideeriti täielikult kella 18.43ks.

15.09 kell 00.49 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kiiu alevikus Töökoja põigul oli puidutööstuse hoone puhkeruum tossu täis. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega. Selgus, et elektrikilbiruumis oli tekkinud põleng, mis töötajate poolt kustutati. Kohale jõudnud päästjad veendusid, et lahtist põlemist pole, ruumid tuulutati ning hoone kontrolliti termokaameraga üle. Kella 01.42ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. septembril kell 16.32 sõitsid päästjad Narva linna Tallinna maanteele korterisse, kus tunti gaasi lõhna. Majas oli juba eelnevalt gaas kinni keeratud ja ühes korteris paigaldas töömees gaasikütteseadet. Ohtu ei olnud ja päästjate sõnul ei olnud nende väljakutsumine põhjendatud, sest gaasiseadme paigaldamise ebaõnnestumiseks tuleb kohale kutsuda gaasihooldusfirma, mitte päästjad.

14. septembril kell 11.57 kutsuti päästjad appi Narva-Jõesuu linna Sõtke külla, kus juba eelmisel päeval oli eakas naine metsa ära eksinud. Päästjad abistasid politseid sündmuskoha logistika ülesehitamisel ja otsingu korraldamisel. Otsingud täna veel toimuvad.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. septembril kell 18.51 teatati, et Jõgeva vallas Vilina külas jäi oinas traktori ratta ja astmelaua vahele kinni. Päästjad kruvisid astmelaua lahti ja oinas pääses vabadusse.

Tartumaa

15. septembril kell 8.10 teatati, et Tartus Narva mnt on teel diiselkütus. Päästjad katsid 3 meetri pikkusele lõigule valgunud kütuse absorbentainega. Olukorrast teavitati linna teehooldusettevõtet, kelle ülesandeks jäi jäägid kokku koguda.

Võrumaa

14. septembril kella 10.01 ajal suitses Setomaa vallas Värska alevikus Pikk tänaval ettevõtte tootmishoones elektrikilp. Vool lülitus välja ja töötajad jahutasid kilpi, mille järel tuleoht taandus

Lääne päästekeskus

Läänemaa

14. septembril kell 14.07 ajal kukkus Lääne-Nigula vallas Kuijõe külas teele suur puu ning sulges mõlemad sõidusuunad. Päästajd eemaldasid puu teelt.

Pärnumaa

14. septembril kell 14.49 teatati häirekeskusele, et Sindi linnas Pärnu maanteel asuva tööstushoone katuselt tuleb musta suitsu. Päästjad tuvastasid, et hoone katusel põleb poolenisti täis vedelkütteõli mahuti, katusele tuli levinud ei olnud. Põleng mahutis kustutati ning ka selle ümber süttinud 3 x 5 meetri suurune ala puistevilla. Põleng likvideeriti kella 15.41ks. Tulekahju tekkepõhjust päästjatele esialgu teada ei ole.

14. septembril kell 14.50 sõitsid päästjad Saarde valda Lodja külla, et eemaldada seal elektriliinidele kukkunud puu. Päästjad eemaldasid puu liinidelt.

15. septembril kell 8.30 teavitati häirekeskust, et Pärnus Rohelisel tänaval on veok sõitnud tagant otsa sõiduautole ning päästjaid vajatakse appi tee puhastamisele liiklusõnnetuse tagajärgedest. Tee puhastati ning vabastati taas liiklemiseks kell 8.49.

Raplamaa

14. septembril kell 20.06 kiirustasid päästjad Kohila valda Urge külla, kus teataja sõnul tuli metsa tagant paksu musta suitsu. Päästjad tuvastasid kohale jõudes lõkke, kus põletati keskkonnaohtlikke ehitusjäätmeid. Päästjad selgitasid tegevuse lubamatust ning inimene lubas lõkke kustutada.

Saaremaa

14. septembril kell 10.27 käisid päästjad eemaldamas Kaarma-Kungla küla teele ning Ratla külas teele kukkunud puud.

14. septembril helistas häirekeskusesse inimene, kes kuulis Orissaare alevikus Võidu põigu korterelamus kedagi appi hüüdvat. Kohale kiirustanud päästjad sisenesid lahtise rõduukse kaudu korterisse, kus vanem proua oli toas kukkunud ning vajas arstiabi. Päästjad tõstsid patsiendi kiirabiautosse.