Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. septembril kell 18 said päästjad teate, et Nõmmel Pärnu maanteel on sõiduteel umbes kolme kilomeetrine diisli ning hüdraulilise õli reostus. Päästjad sõitsid trassi läbi ning katsid leitud loigud absorbendiga. Koostöös politsei ning transpordiametiga vähendati puhastustööde ajal ajutiselt trassil kiiruspiirangut, et tagada liiklejate ohutus.

16. septembril kell 9.21 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval on neljakorruselises kortermajas tulekahju. Autoga mööda sõitnud teataja oli näinud 2. korruse aknast tõusmas paksu musta suitsu. Kõnealuse korteri rahvas oli majast juba välja tulnud, kuid majas olid endiselt inimesed sees. Lilleküla ja Kopli päästjad moodustasid kohale jõudes suitsusukelduslülid, et majja siseneda, inimesed evakueerida ja tulekoldeid otsida. Kopli lüli leidis, et 2. korruse korteris oli voodi põlema läinud. Kella 9.37ks oli tulekahju lokaliseeritud ja kella 11.49ks oli päästesündmus lõpetatud. Kokku viidi haiglasse kontrolli viis inimest ja paraku hukkus 4. korruse korteris elanud papagoi. Tulekahju täpse põhjuse selgitab välja menetlus.

17. septembril kell 9.27 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Laki tänaval on auto sõitnud vastu maja nurka ja lekkis tänavale õli. Kohale saabunud päästjad katsid õlireostuse absorbendiga ning eemaldasid aku klemmid süttimisohu välistamiseks.

17. septembril kell 13.22 sõitsid päästjad Kesklinna, kus Järvevana teelt Pärnu maanteele üles sõites on teel ca 40 meetri pikkune õli loik. Kuna õli oli ohtlikult pimeda kurvi peal, siis suleti liiklus sel lõigul lühikeseks ajaks, mil tegeleti loigu likvideerimisega. Kella 13.49ks oli liiklus taas avatud.

17. septembril kell 18.21 tõttasid päästjad Lasnamäele Väike-Sõjamäe tänavale, kus tootmishoone elektrikilbiruumis oli tõenäoliselt lühise tõttu põlema läinud elektrikilp. Päästjad lokaliseerid põlengu kella 18.37ks ja sündmusega tegelesid edasi elektrikud.

Harjumaa

16. septembril kell 10.27 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Mõnuste külas on metsa eksinud kaks inimest. Teataja oli üks eksinutest, kelle sõnul oli tema kaaslast tabanud terviserike, mille tagajärjel oli kaaslane kokku kukkunud ja oli teadvuseta. Päästjad alustasid otsingutega kell 10.53 ATV ja UTV-ga. Kohal olid ka kiirabi ning politsei. Metsa sisenedes võeti UTV peale kiirabi meedik. Kella 12.39ks olid eksinud leitud ja metsast välja toodud, ent paraku ühe inimese elu päästa ei suudetud. Täpse surmapõhjuse selgitab välja politsei ekspertiis.

17. septembril kell 17.25 said päästjad infot, et Jõelähtme vallas Ruu külas on toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge ning üks autodest suitseb. Autodes olnud inimesed olid omal jõul sõidukitest välja tulnud. Kohale jõudnud päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu ning abistasid kannatanute transpordil kiirabiautosse.

17. septembril kell 19.32 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Mõnuste külas on metsa mees ära eksinud. Väljakutsele reageerisid Nõmme ja Risti päästjad, kes alustasid otsinguid ATV ning drooniga. Mees leiti kella 21.33ks ning toodi ATV-ga metsast välja. Isik anti kontrolliks üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. septembril kell 11.56 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Pukamõisa – Purtsi teel on purunenud veoautorehvi tükid. Päästjad eemaldasid 400 meetri pikkuselt laiali olevad liiklusohustavad rehvitükid teelt.

Kella 19.17 ajal põles Märja alevikus Pilve tänaval korteri köögis külmkapp, mille elanikud ise veega kustutasid. Köök sai märgavaid tahmakahjustusi. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid ruumid.

16. septembril kella 14.36 ajal teatati Tartu vallas Õvanurme külas kaubiku ja põdraga juhtunud liiklusavariist. Inimesed viga ei saanud, liikumatu põdra leidsid päästjad paarikümne meetri kauguselt metsast. Loomaga tegelesid edasi kohale kutsutud jahimehed. Päästjad eemaldasid teelt välja voolanud vedelikud ja autole kutsuti järgi treiler.

Kell 15.48 teatati, et Tartu Riia tn asuvas politseiprefektuuri majas on tulekahju. Võimalikult põlengust andis märku ka automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem. Päästjad selgitasid, et elektrikilbi ruumis oli põlenud UPS-seade, põleng oli ise sumbunud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Rikke selgitamiseks ja parandamiseks tulid kohale elektrikud.

Kell 16.34 käisid päästjad Tartus Võru tn kustutamas järelevalveta põlevat tünni tehtud lõket.

Kella 18.38 ajal põles Tartus Jalaka tn mahajäetud kaubiku põrand, mille elanikud kustutiga ise kustutasid.

Viljandimaa

15. septembril kell 16.49 käisid päästjad Kolga-Jaani – Leie mnt 3. km kaubiku ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu, aitasid transportida kannatanuid kiirabiautosse. Hiljem puhastati tee ja aidati taastada ohutu liiklus. Sõidukites oli kokku 6 inimest, 2 neist lapsed. Kiirabi viis abi andmiseks haiglasse 4 kannatanut.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. septembril 11.05 sõitsid päästjad Sillamäe linnas J. Gagarini tänavale, kus eakas naine ei saanud ise koduust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid kiirabitöötajatele ukse. Eaka naise pealinnas elavale lapsele tuletati meelde, et tuleb kokku leppida lähedaste või naabriga igapäevased regulaarsed suhtlusviisid ning hoolitseda, et kellelgi oleks läheduses võti, et saaks vajadusel kiiresti ust avada.

16. septembril kell 18.08 käisid päästjad Narva-Jõesuu linna Vaivara külas kustutamas kahes kohas põlenud kulu ja põõsastikku. Kustutustöödeks kasutati maastikusõidukit.

Kell 17.33 sõitsid päästjad Sillamäe linnas Tallinn-Narva maanteele, kus tee ääres põles 1000 ruutmeetril kulu. Maastikupõleng kustutati kululuudadega.

Kell 16.28 tuli teade suurest lõkkest majade läheduses Narva linnas Muru tänaval. Põlenud oksa ja lehehunniku seest leiti ka elektrijuhtmed, ehituspraht, vana madrats, vaibad jm. Päästjad kustutasid põlengu. 

Kell 10.28 teatati suitsevast sõiduautost Narva linnas Tallinna maanteel. Päästjad leidis auto pagasiruumis akuklemmide elektrilühisest tekkinud põlengu, mille kustutasid.

Kell 9.48 sõitsid päästjad Alutaguse valda Agusalu külla, kus tuli aidata metsa eksinud meest leida. Otsingutel kasutati päästeauto signaali ja drooni ning teatajal paluti liikuda lagadele alale. Eksinud eakas mees leiti kell 13.35 drooni abil.

Kell 8.54 sõitsid päästjad Alutaguse valda Sälliku külla, kus aitasid kraavi kinni jäänud seeneliste autot välja tõmmata.

15. septembril kell 19.39 osalesid päästjad drooni ja maastikusõiduvahenditega Narva-Jõesuu linnas Auvere külas metsa eksinud inimese otsimisel. Isik leiti kell 21.14 politseikoerte abiga.

Lääne-Virumaa

17. septembril kell 14.08 teatati häirekeskusesse töötavast suitsuandurist Viru-Nigula vallas Kunda linnas Koidu tänava kortermajas. Suitsuandur andis siiski märku tühjenenud patareid, põlenguohtu ei olnud. Eakad korterielanikud ei suutnud andurit ise alla võtta. Päästjad vahetasid patarei ja tegid kodunõustamist.

Kell 00.28 kuuldi Tapa vallas Lehtse alevikus Raba tänaval õues pauku ja näha oli põlengut garaažide juures. Päästjate kohale jõudmise hetkel enam põlengut ei olnud ja sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

15. septembril kell 13.11 sõitsid päästjad Kadrina valda Läsna külla Tallinn-Narva maanteele, kus sõiduauto oli sõitnud teepiirdesse ja autost oli õli välja jooksnud. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja katsid õlireostuse absorbendiga.

Kell 10.58 said päästjad väljakutse Vinni alevikku Tööstuspargi tänavale, kus saepuru punkrist tuli suitsu. Päästjad siiski põlengut ei tuvastanud. Suitsu põhjuseks oli kärssama läinud ketassae ketas, mille tagajärjel sattus suits ventilatsioonitorusse, kust liikus saepurupunkrini.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 8 väljakutset ja üks pommikahtlus Narvas. Kahjutuks tehti 75 lõhkekeha ja 5 sütikut.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. septembril kell 23.27 nägi kodanik Järva vallas Huuksi külas maastikul põlengut ning teavitas sellest häirekeskust. Kohale kiirustanud päästjad leidsid pargis süüdatud kaks lõket, mis olid järelevalveta jäetud. Päästjad kustutasid lõkked.

Läänemaa

16. septembril kell 18.52 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Vormsi vallas Sviby külas.

Pärnumaa

18. septembri varahommikul kell 5.02 teavitas pealtnägija häirekeskust, et Lääneranna vallas Hälvati külas on näha suitsusammast ja leeki. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest kaks põlevat heinarulliauna, mille läheduses pargitud ka autod. Ca 30x15 meetri suurused aunad põlesid leegiga ning tuld hakkasid võtma ka läheduses asuvad silorullid. Esmalt asusid päästjad kaitsma süttimise eest autosid ning veel mitte põlevaid silorulle ja seejärel kustutama ka heinarulle. Kuna heinarullide kustutamiseks on vaja hein lahti raputada ning igasuguse sädeme kustutamiseks läbi loputada, võtavad kustutustööd palju aega ning ressurssi. Hetkel on kaasatud Haapsalu, Lihula, Märjamaa, Pärnu ja Risti kutselised ning Halinga, Laukna, Koonga, Kõmsi ja Vana-Vigala vabatahtlikud päästjad. Päästetööd hetkel kestavad ning süttimise põhjust esialgu teada ei ole.

Raplamaa

16. septembril kell 01.07 teavitati häirekeskust, et Märjamaa vallas Paekülas põleb järelevalveta lõke. Kohale saabunud päästjad tuvastasid ca 70 ruutmeetrise põlenguala, mille kustutamiseks kulus kolm tonni vett ja ligi tund aega. Omaniku sõnul tema lõkke süütamise taga ei olnud ning kindlat põhjust selle süttimise kohta pole teada.

16. septembril kell 11.49 said päästjad väljakutse Rapla valda Arankülla, kus sõiduauto oli sõitnud teelt välja ning paiskunud külili. Inimesed said iseseisvalt autost välja. Päästjate abi vajati sõidutee puhastamiseks ning autol süttimisohu eemaldamiseks.

16. septembril kell 12.57 said päästjad väljakutse Kohila valda Prillimäe alevikku. Sõpruse teel asunud kolmekordse korterelamu esimese korruse akendest tuli suitsu. Sisenenud suitsusukelduslüli tuvastas korteri elutoast põlengu. Tõenäoliselt suitsetamisest alguse saanud kaheksa ruutmeetri suurune põleng kustutati kell 14.06. Korterielanik viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Saaremaa

16. septembril kell 19.48 said päästjad kutse Kõinastu majaka juurde, kus umbes 100 meetri kaugusel kaldast oli lahtise alumiiniumpaadi kütus otsa lõppenud ja inimesed ei pääsenud enam kaldale tagasi. Orissaare päästjad veeskasid paadi ning aitasid hädas olnud neljaliikmelise perekonna koos paadiga turvaliselt kaldale. Samal õhtupoolikul kell 21.33 teavitati päästjaid veel teisestki hätta sattunud paadist. Kummipaadiga Muhus Rannakülas merele läinud mees oli jäänud liiga pikaks pimedusse ja ei leidnud enam õiget suuna tagasi koju. Orissaare meeskond läks hädasolijat otsima ning paat koos kalamehega leiti kell 23.12 ning toimetati turvaliselt kaldale.

17. septembril kell 10.47 kiirustasid päästjad appi Kõnnu külla, appi veokijuhile, kelle auto pidurid olid ülekuumenemise tõttu põlema süttinud. Leegid oli veokijuht suutnud summutada pulberkustutiga, päästjad jahutasid trumli veega maha.