Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. septembril kell 16 sõitsid päästjad Mustamäele Ehitajate teele, kus üheksakordse kortermaja korteris üürgas suitsuandur ning trepikojas oli tunda suitsu lõhna. Nõmme päästjad leidsid õige korteri ning avastasid, et süttinud oli liialt kuuma radiaatori peale jäetud rätik, mis kustutati enne päästjate jõudmist. Päästjad tuulutasid korteri ning trepikoja.

19. septembril kell 7.25 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Aia tänaval on spordiklubi saunas tekkinud tulekahju. Teataja oli elektrikerise välja lülitanud ning saunast väljunud. Kesklinna päästjad leidsid kohapealt kerisele sattunud saunalina. See kustutati ning ruumid tuulutati.

Harjumaa

18. septembril kell 13.58 sai häirekeskus teate, et Maardus Ohaka teel näeb teataja tänaval ohtralt suitsu ning tunneb põlemise lõhna. Kohale jõudnud Muuga päästjad leidsid tänava kõrvalt metsatukast ohutusnõuetele mittevastava lõkke, mis kiirelt kustutati. Lõkke tegijale selgitati ohutu lõkke tegemise põhimõtteid.

18. septembril kell 14.33 teavitati häirekeskust, et Ämari alevikus Ämari teel põletatakse garaažibokside vahel tünnis vanu kaableid, millest tuleb paksu musta tossu. Teataja sõnul asus tünn teistele garaažidele ohtlikult lähedal. Päästjate kohale saabudes kustutati tünnilõke ning juuresviibijatele tehti selgitustööd.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. septembril kell 12.58 teatati, et Nõo vallas Nõgiaru külas voolas sõiduauto mootori toitesüsteemi rikke tõttu teele diiselküte. Päästjad katsid kütuse absorbentainega.

Kell 15.01 teatati, et Tartus Ranna pst on tunda plasti põletamise lõhna. Päästjad leidsid paari meetri kaugusele majast tehtud lõkke, kus põlesid plastpudelid ja konservipurk. Elanikule anti juhis lõke kustutada. Lõke peab olema hoonetest ohutus kauguses ning selle süütamisel tuleb arvestada tuulega. Minimaalne kaugus majast peaks olema 8 meetrit. Lõkkes tohib põletada ainult puhast, töötlemata puitu.

Kella 16.15 ajal süttis Tartu vallas Võibla külas sauna leiliruumis kerise kohal lagi. Elanikud summutasid leeke pulberkustutiga, pääste suitsusukeldujad kustutasid paarile ruutmeetrile levinud põlengu veejoaga lõplikult. Kogu leiliruum sai tõsiseid kuumakahjustusi, lage tuli kustutustöödeks lahti võtta.

Valgamaa

18. septembril kell 12.12 teatas Valgas Roosi tänaval töötav kojamees, et kortermaja aknast on kuulda appihüüdeid. Päästjad sisenesid redeli abil läbi akna ja leidsid toas kukkunud vanema naisterahva. Päästjad avasid kiirabitöötajate sisse laskmiseks ukse seest poolt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. septembril kell 15.22 teatati häirekeskusesse Narva linnas Vahtra tänava kortermaja keldrist tulevast suitsust. Suitsusukelduspaar sisenes keldrisse, kus põles 3 keldiboksi. Põlengu tõttu oli lõhkenud veetoru, mis takistas kustutustöid. Veekraan suleti, põleng kustutati ning ruumid tuulutati. Suits oli liikunud ka teistesse trepikodadesse, mida samuti üle kontrolliti ja tuulutati. Keldri kohal olnud korteris oli põlengu tõttu seina peal ära põlenud ventilaator. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

18. septembri varahommikul kell 5.02 alguse saanud heinarullide põleng Hälvati külas likvideeriti kell 16.33. Täna hommikul käisid päästjad järelkustutust teostamas. Kokku põles 1000 rulli heina ning 100 rulli silo.

Saaremaa

18. septembril kell 18.13 ajal juhtus Kalmu külas liiklusõnnetus, kus sõiduauto oli kahe rattaga pehme perve tõttu kraavi vajunud ning omal jõul sealt enam välja ei saanud. Päästjad stabiliseerisid pervel olnud auto, et see kuhugi rohkem ei libiseks ning aitasid inimese autost välja. Keegi vigastada ei saanud ning auto tõmmati puksiiri abil kraavist välja.