Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. septembril kell 14.57 said päästjad teate, et Lasnamäel Peterburi teel on sõiduautost välja voolanud diislikütus. Kesklinna päästjad katsid umbes ühe ruutmeetrise loigu saepuruga.

20. septembril kell 6.59 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel J. Smuuli teel on kaubanduskeskuse katuselt tuulega lahti tulnud nurgaplekk, mis on ohtlikult rippes. Lasnamäe päästjad eemaldasid rippuva nurgapleki.

Harjumaa

20. septembril kell 6.21 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kolga-Aabla külas Kuusalu-Leesi teel on suur puu langenud sõiduteele ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Kolga vabatahtlikud päästjad jõudsid kohale kell 6.42 ning kaheksa minutiga oli puu eemaldatud ja tee vabastatud.

20. septembril kell 6.30 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Kostiranna külla Mäealuse teele eemaldama teele kukkunud puud. Kella 6.56ks oli puu mootorsaega jupitatud ja teelt eemaldatud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. septembril kell 12.19 teatati, et Põltsamaa vallas Jürikülas jäi maja välisukse luku keele purunemise tõttu ruumidesse üksi lõksu 4aastane laps. Päästjad avasid sõrgkangiga ukse, et ema ja vanaema lapse juurde pääseks. Lapsega oli kõik korras.

Valgamaa

19. septembril kell 13.58 teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval on kortermaja korteris suits. Päästjad selgitasid, et suits sattus korteritesse ahju kütmisel. Kust suits täpselt ruumidesse sattus, jäi ebaselgeks. Päästjad tuulutasid ruumid ja keelasid kütmise ning andsid juhise kutsuda korstnapühkija, kes kütteseadme korrasoleku ja vead välja selgitaks.

Ida päästekeskus

Ida- ja Lääne-Virumaal ööpäeva jooksul suuremaid päästesündmusi ei olnud. Tugeva tuule tõttu on päästjad käinud 20. septembril kummaski maakonnas ühel korral eemaldamas teele kukkunud puud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. septembril kell 9.56 teavitati häirekeskust, et Tori vallas Nurme külas põleb heinapall. Päästjad kustutasid tee ääres põllul asunud heinapalli kella 10.14ks.

19. septembril kell 13.55 teavitati häirekeskust, et Häädemeeste vallas Arumetsa külas asuvas tootmishoones on süttinud põlema tootmislint. Liiga kuuma kergkruusa tõttu oli transportröörlint umbes 40 meetri pikkuses põlema süttinud. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 15.04.

Raplamaa

19. septembril kell 16.16 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli teinud kodusesse ahju tule ning tuba oli suitsu täis valgunud. Päästjate saabumise ajaks ajas siibri vahelt sisse paksu suitsu, mis oli täitnud juba kogu maja. Päästjad võtsid põlevad tukid ahjust välja, kontrollisid üle nii pööningu, kui korstna ümbruse ning otsustasid majaperenaisel ära keelata edasise kütmise niikauaks, kuni ekspert on olukorra üle vaadanud ja ohutuses veendutud.

19. septembril kell 13.57 ajal süttis Märjamaa vallas Varbola külas põlema viljakuivati. Umbes 20 meetri kõrguses hoones kuivatati kaera, mis põlema süttis. Päästjad suutsid ca 40 ruutmeeri suuruse põlengu kontrolli alla saada kella 16.44ks ning lõplikult kustutati tulekahju kella 17.19ks.

19. septembril kell 15.45 teavitati päästjaid, et Aespa alevikus tehakse metsas lõket ning see ohustab ümbritsevat. Päästjad tuvastasid metsa alla tehtud lõkke, milles põletati prügi ning kustutasid selle.

Saaremaa

19. septembril kella 19.36 ajal teavitas murelik linnakodanik häirekeskust, et Kuressaares Kohtu tänaval asuval majal on suure tuulega tulnud lahti katuseplekk. Kedagi majas ei olnud ning seetõttu eemaldasid päästjad harjapleki, et tagada kõnniteel liikujate ohutus.