Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.09 kell 09.10 sõitsid päästjad Lasnamäele Pae tänavale, kus teataja oli üheksakorruselise kortermaja 2. korruse korterist näinud ukse alt tulemas suitsu ning seest oli kuulda suitsuanduri üürgamist. Lasnamäe päästjad said korterisse sisse ning leidsid eest toidukõrbemise, mis kustutati enne päästjate saabumist. Korter ja trepikoda tuulutati.

20.09 kell 13.14 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Raadiku tänava kortermajas tunneb teataja naaberkorterist plastmassi kärsahaisu. Lasnamäe päästjad saabusid sündmuskohale ning püstitasid redelauto redeli. Kõnealusesse korterisse siseneti akna kaudu. Seest leiti pliidi peal sulanud Bluetooth-kõlar. Korteris kedagi parasjagu ei viibinud ning puudus ka suitsuandur. Korter tuulutati ja juhtunust teavitati omanikku.

Harjumaa

20.09 kell 11.58 tuli teade Saku vallast Tagadi külast Tallinn-Rapla-Türi teelt, kus autojuht oli märja ja libedaga sõitnud teepiirdesse. Kohila päästjad saabusid sündmuskohale kell 12.03 ning leidsid ühe sõidusuuna osaliselt suletuna. Kohale kutsuti ka kiirabi autojuhi tervisliku seisundi hindamiseks ning politsei liikluse reguleerimiseks. Päästjad eemaldasid masinalt süttimisohu ja puhastasid sõidutee auto juppidest.

20.09 kell 22.31 teatati häirekeskusele, et Harkujärve külas Loodjärve teel põleb lahtise leegiga tänavalamp. Hüüru vabatahtlikud päästjad said elektriku abiga voolu välja lülitatud ning kustutasid lambi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. septembril kell 13.08 käisid päästjad Jõgeva vallas Imukvere külas eemaldamas teelt murdunud puud. Osaliselt teele jäänud känd märgistati lindiga ja sellest teavitati teehooldajat.

Põlvamaa

20. septembril kell 13.00 käisid päästjad Põlva vallas Kärsa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

20. septembril kell 12.53 käisid päästjad Mulgi vallas Uue-Kariste külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Võrumaa

20. septembril kell 9.34 teatati, et Võrus Vee tn asuva hotelli ruumidesse on eksinud nahkhiir. Päästjad püüdsid nahkhiire kahva abil koridorist kinni ja lasid pargis vabaks.

Kell 11.12 käisid päästjad Rõuge vallas Tsooru – Krabi mnt 9. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. septembril kell 23.11 teatati häirekeskusesse põlevast majast Narva-Jõesuu linna Sõtke külas. Päästjate saabumise hetkel oli kahekorruseline eramaja lausleegis, kuumuse tõttu olid purunenud aknad ja uksed ning katus oli osaliselt sisse kukkunud. Teataja sõnul inimesi hoones ei elanud ja hoone oli müügis. Päästjad alustasid hoone kustutamisega ning piirasid tule levikut maastikule. Tulekahju likvideeriti kella 2.55ks ja päästetööd lõppesid kell 4.26. Hoone hävines täielikult. Põlengut kustutasid Jõhvi, Narva ja Sillamäe päästemeeskonnad. Täna hommikul sõitsid päästjad sündmuskohale järelkustutustöödele. Kohale jõudis omanik ning alustati rasketehnikaga hoone lammutamist. Põlengu põhjuseid uuritakse.

20. septembril oli kokku 3 väljakutset teele kukkunud puudest.

Lääne-Virumaa

20. septembril kell 17.05 tuli teade töötavast suitsuandurist Rakvere vallas Vaeküla küla kortermajas. Elanikud olid teinud tule ahju, mille kasutamise olid päästjad eelnevalt keelanud. Kütmine keelati taaskord ja sündmusest teavitati omavalitsust.

20. septembril oli peamiselt ennelõunasel ajal kokku 4 väljakutset teele või liinidele langenud puudest. Ohu likvideerimisele kaasati Loksa ja Kadrina vabatahtlikud päästjad.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa
20. septembril kella 10.19 ajal teavitati päästjaid teele kukkunud puust Viiri külas. Päästjad eemaldasid puu ja vabastasid tee taas liiklemiseks. Lisaks eemaldati puu ka Prähnu külas.

Läänemaa

20. septembril käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Lääne-Nigula vallas Ehmja külas.

Pärnumaa

20. septembril kell 8.23 ajal paluti päästjaid appi eemaldama teele kukkunud puud Tori vallas Tohera külas. Saarisoo transpordipeatuses oli maha kukkunud puu sulgenud mõlemad teesuunad ning tublid kohalikud elanikud hakkasid juba ise puud eemaldama. Päästjatel jäi vaid üle neid abistada tee lõplikul puhastamisel.