Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. septembril kell 18.41 kutsuti päästjad Mustamäele E. Vilde teele, kus 5. korruse korteris töötas alarm ning trepikojas oli näha suitsu. Nõmme päästjad said kõnealusesse korterisse sisse kell 18.46 ning selgus, et laps oli süüa tehes ajanud toidu pannil kõrbema. Päästjad tuulutasid korteri ülerõhuventilaatoriga ning kohale saabunud kiirabi vaatas lapse tervise üle. Kiirabi jäi lapsega koos vanemaid ootama.

21. septembril kell 21.49 tõttasid päästjad Kesklinna Reidi teele, kus oli juhtunud liiklusõnnetus mootorratta ja mikrobussi vahel. Kohale kutsuti kiirabi mootorratturi kontrollimiseks. Päästjad eemaldasid teelt sõidukite killud ning katsid väikese õliloigu saepuruga.

22. septembril kell 03.26 teatati häirekeskusele, et Kristiines Endla tänaval on hulkuv kassipoeg auto mootoriruumis kinni. Lilleküla päästjad eemaldasid kõik auto põhjakaitsmed kassi päästmiseks. Kiisu saadi kätte ning anti elusa ja tervena üle auto omanikule, kes lubas tema eest hoolitseda.

Harjumaa

21. septembril kell 15.31 teavitati häirekeskust, et Jõelähtme vallas Jägala külas Jägala-Käravete teel oli sõiduauto sõitnud otsa seisvale autole. Seisvas autos inimesi õnnetuse hetkel polnud ja otsa sõitnud Subaru juht oli autost omal jõul välja saanud. Kohale kutsuti kiirabi Subaru juhi tervisliku seisundi hindamiseks. Kõnealune Subaru töötas gaasikütusel, millest õnneks gaasi lekkima ei hakanud. Päästjad puhastasid sõidutee ja reguleerisid liiklust politsei saabumiseni, kes jäi sündmusega edasi tegelema.

21. septembril kell 16.41 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Kobru külla Viruküla-Padise teele, kus veoauto oli sõitnud maha kukkunud elektriliinile, mis oli süütanud veoauto rehvid. Kutsuti ka kiirabi ning elektrikud, et liinist vool välja võtta. Risti päästjad kasutasid veoauto kustutamiseks CO2-kustutit ning vahtu ja kella 17.26ks oli tulekahju lokaliseeritud ning 17.42ks likvideeritud.

21. septembril kell 18.58 teavitati päästjaid, et Kose vallas Kolu külas Tallinn-Tartu maanteel oli kütuseveok sõitnud teepiirdesse ning omal jõul enam välja ei saanud. Päästjad eemaldasid maanteeameti loal osa piiretest, et veoautot välja saada. Eemaldati umbes 20 meetrit teepiiret ja kella 20.52ks oli veoauto vaba, mõlemad sõidusuunad puhastatud ja liikluseks avatud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. septembril kell 14.53 teatas Tartus Puiestee tn oma korteris kukkunud 79aastane naine, et ei saa enam püsti. Ühtlasi jõudis päästjateni info, et korteri aken on avatud. Päästjad sisenesid läbi akna ja avasid ukse, et kiirabitöötajad patsiendi juurde pääseks.

21. septembril kella 21 ajal põles Tartus Sauna tn. leegiga tänavavalgustusposti latern. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga.

22. septembril kella 8.37 ajal süttis Tartu vallas Laeva külas Tallinna-Tartu mnt 151. km leekidesse sõiduauto Volvo, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Viljandimaa

21. septembril kell 19.40 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Turva külas kaotas metsatöid teinud 70aastane mees teadvuse ja kukkus kokku. Terviserikke saanud mehe asukoha leidmine võttis aega, seni püüdis teda elustada töökaaslane. 400 meetri sügavusele metsa said päästjad liikuda UTVga, edasi mindi 300 meetrit jalgsi. Päästjad võtsid 20.24 elustamise üle ja tõid UTVga patsiendini kiirabitöötajad ning nende varustuse. Elustamist jätkati kuni kella 21.39ni. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. septembril kell 20.17 helistati häirekeskusesse ja teatati metsa eksimisest Alutaguse vallas Metsküla külas. Inimesed olid metsas kahekesi ja telefonil oli piisavalt akut. Päästjad leidsid inimesed drooni abil 3,5 km kauguselt päästjate asukohast. Eksinutele näidati suunda redeli korvi paigaldatud prožektoriga. Eksinud tuli metsast välja tuua päästjate poolt, sest üks inimene oli vigastanud oma jalga.

Kell 20.04 paluti päästjaid appi Alutaguse vallas Kalina külas. Teataja sõnul oli ta abikaasa metsa ära eksinud. Eksinul oli telefon sisse lülitatud ja aku täis. Päästjad leidsid eksinu metsast üles ja tõid ta teele, kuhu abikaasa oli talle vastu tulnud.

Kell 18.04 kutsuti päästjad appi Jõhvi linnas Puru tee kortermajja, kus eakas mees oli kodus kukkunud, võti oli seespool ukse ees ja ust ei saadud avada. Päästjad avasid ukse ja mehele läksid appi kiirabi töötajad.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

21. septembril kell 16.41 ajal käisid päästjad Saarde vallas Kanakülas eemaldamas teele kukkunud puid. Kokku oli teele kukkunud viis puud, mis kõik päästjate poolt eemaldati.

21. septembril teavitas murelik kodanik, et Sindi linnas tuleb paisu läheduses asuvate majade vahelt valget tossu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid katkise veetrassi, kust lekkis tugevalt auru ning võtsid ühendust katlaoperaatoriga, et süsteemist aur välja lasta.

Raplamaa

21. septembril kell 17.13 said päästjad teate, et Rapla vallas Raka külas põletatakse lõkkes prügi. Päästjad kustutasid lõkke ning otsisid üles lõkkeomaniku. Kuna põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid teavitasid päästjad sellest ka Keskkonnaametit.

Saaremaa

22. septembri varahommikul kell 7.35 helistas häirekeskusesse inimene Koimla külast, kelle koduõue aiavõrku oli jalgupidi kinni jäänud metskits. Salme vabatahtlikud päästjad vabastasid kitsekese aiavõrgust ning too lippas metsa.