Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

22.09 kell 17.57 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Järvevana teel on toimunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel ja tekkinud on õlireostus. Kohale saabunud Nõmme päästjad katsid umbes nelja ruutmeetrise reostuse absorbentainega ja eemaldasid masinailt akuklemmid. Kiirabi viis kaks isikut tervisliku seisundi hindamiseks ITK-sse.

22.09 kell 20.42 said päästjad infot, et Kristiines Madara tänaval põlevad kaks plastmassist prügikonteinerit. 600-liitrised konteinerid olid vaid paari meetri kaugusel elektrialajaama uksest. Õnneks jõudsid Lilleküla päästjad kohale paari minutiga ning kustutasid põlevad konteinerid.

22.09 kell 21.46 tuli teade Haaberstist Paldiski maanteelt, et maa-aluses prügikonteineris põleb prügi. Lilleküla päästjad kustutasid põleva paberikonteineri kella 22.08ks.

22.09 kell 22.24 teavitati häirekeskust, et Kristiines A. H. Tammsaare teel põleb BMW maastur lahtise leegiga. Autojuht oli autost väljas ning koostöös ümberkaudsete inimestega kustutati masinat käsikustutitega. Nõmme päästjad likvideerisid tulekahju kella 22.46ks ning eemaldasid akuklemmid edasise süttimise vältimiseks.

23.09 kell 20.46 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Paljassaare teel põleb lahtise leegiga tänavavalgustusposti lamp ning pillub sädemeid välja. Kohale jõudnud elektrik eemaldas postist voolu ning päästjad kustutasid lambi ja puhastasid tee lambi osadest.

25.09 kell 06.24 said päästjad teate, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel on kahe hoone vaheline prügikast pandud põlema ja sellest ulatub leek välja. Nõmme päästjad kustutasid prügikasti kella 06.41ks.

Harjumaa

22.09 kell 17.51 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Vaidasoo külas Vaida-Urge teel on sõiduauto Škoda sõitnud kraavi. Autojuht oli omal jõul autost välja saanud, kuid vigastanud oma kätt. Päästjad eemaldasid autolt süttimisohu ning patsiendiga tegeles edasi kiirabi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. septembril kell 7.00 põlesid Põltsamaa vallas Esku külas viljakuivati punkri all väljalaadimise teo rihmad ja viljatolm. Päästjad hoidsid ära tule leviku vilja täis punkrisse ning kustutasid tulekahju kell 8.16.

Tartumaa

23. septembril kell 15.50 käisid päästjad Kastre vallas Metsanurga külas eemaldamas teelt murdunud ja tee sulgenud puud.

24. septembril kell 00.18 teatati, et Tartus Mõisavahe tn jäid seitse inimest seiskunud lifti kinni. Liftihooldusettevõtte töötaja abiga avati uksed ning seltskond pääses välja.

Kell 14.47 teatati, et Tartus Tüki külas sattus sõiduauto rikke tõttu teele õli. Päästjad katsid paariruutmeetrisele alale voolanud reostuse absorbendiga.

Valgamaa

22. septembril kell 13.11 teatati, et Tõrva vallas Tõrva – Pikasilla mnt 5. km sõitis haagisega veok, mille koormaks veised, kraavi ja paiskus küljele. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja aitasid loomad haagisest välja. Selleks tuli metallkonstruktsioone lahti lõigata. Hiljem aitasid päästjad veised teisele veokile ümber laadida. Veokis olnud juht ja kaassõitja õnneks tõsisemalt viga ei saanud.

Viljandimaa

24. septembril kell 19.27 käisid päästjad Viljandi vallas Intsu külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu.

Kell 21.15 teatati Viljandi vallas Ridakülas põdra ja maasturiga juhtunud liiklusavariist. Põder hukkus kokkupõrkes. Maasturi juht viga ei saanud ja kutsus sõidukile järgi puksiiri. Seniks aitasid päästjad sõiduki tee äärde lükata. Põdra minema viimiseks kutsuti kohale kohalikud jahimehed.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. septembril kell 6.42 sõitsid päästjad Sillamäe linnas Kesk tänavale, kus kodus kukkunud eakas naine vajas abi. Siseneti akna kaudu, avati uks ja kannatanu anti üle kiirabi töötajatele.


24. septembril kell 20.21 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Järveküla tee kortermajja, kus trepikoja elanikud tundsid imelikku lõhna, mis ajas köhima. Päästjad mõõteseadmega reostust ei tuvastanud. Küll võis aga tekkida lõhn trepikoja alumistel korrustel toimuvate remonttööde käigus. Päästjad andsid elanikele korralduse ruume tuulutada ja ventilatsioon kinni panna.

Kell 20.15 teatati liiklusõnnetusest Narva-Jõesuu linna Peeterristi külas Tallinn-Narva maanteel. Sõiduauto oli kokku põrganud põdraga. Kiirabi vaatas üle ühe kannatanu. Päästjad võtsid lahti auto akuklemmid, aitasid liiklust reguleerida, puhastasid maantee autoosadest ja pesid veega tee puhtaks ning aitasid surnud looma jahimeeste auto haagisele tõsta.

Kell 12.31 vajati päästjaid appi Sillamäe linnas Viru puiesteel, kus eakas inimene oli kodus kukkunud ja ust ei saadud avada. Päästjad avasid ukse ja aitasid kannatanu kiirabi autosse tõsta.

Kell 7.39 märkas teataja Narva linnas Kivilinna tänava garaažide juurest tulevat suitsu. Päästjad leidsid leegiga põleva välise kuumsuitsuahju, kus suitsetati kala. Selline tegevus ei olnud garaažide juures ohutu ja päästjad palusid põleng kustutada.

Kell 2.34 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus tankla läheduses põles suur lõke. Päästjad kustutasid lõkke, kus põlesid vanad riided.

22. septembril kell 12.17 märgati valget suitsu Sillamäe linnas Viru puiestee kortermaja esimese korruse aknast. Suits osutus siiski korteris remonttööde käigus betooni lõikamisel tekkinud tolmuks, mis näis teatajale suitsuna.

Lääne-Virumaa

25. septembril kell 7.42 sõitsid päästjad Haljala valda Toolse külla, et eemaldada Toolse sillale kukkunud puu.

22. septembril kell 20.00 kell 18.00 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Käsmu külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 7 väljakutset. Toimus üks pommiähvardus Narva koolimajale ja 6 lahingumoona väljakutse järel tehti ohutuks 51 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. septembril kell 18.31 teavitati häirekeskust, et Kärdla laululava läheduses on noored proovinud teha pauku pudelisse pandud fooliumpaberitest kuulikeste ja torusiili abil. Üks selline pudel pandi plahvatama, teine pudel läks surve alla, kuid ei plahvatanud. Päästjad viisid pudeli ohutusse kohta, lasid plahvatusohtlikul pudelil rõhu välja ning selgitasid poistele nende tegevuse ohtlikkust.

Pärnumaa

22. septembril kell 14.57 teatati häirekeskusele, et Pärnus Marksa külas tuleb eluhoone seinast suitsu. Lahtist põlemist ega leeki ei olnud. Päästjad avasid seinakonstruktsioonid ning tuvastasid, et elektrilühisest on tekkinud väike põleng, mis kustutati. Päästjad soovitasid enne elektri taas sisse lülitamist süsteem elektrikul lasta üle kontrollida. 

22. septembril kell 16.09 sõitsid päästjad Lääneranna valda Hälvati külla, kus oli taas suitsema hakanud mõned päevad tagasi kustutatud hein. Kustutuse järgselt veeti heinad põllule suurde auna, kuhu tõenäoliselt jäi sisse mõni tulekolle, mis nüüd taas aktiveerus. Põlema jõudis mina umbes 30 meetri pikkune ja kahe meetri laiune heinaaun, mis kustutati kella 17.12ks.

22. septembril kell 19.33 teavitati häirekeskust, et Vändra alevis Vanal tänaval asuvas korteris on pliit hakanud tugevalt suitsu sisse ajama. Päästjate saabudes oli pliidi all tuli ning ruum tugevat suitsu täis. Trepikoda ja eluruumid ventileeriti ning suitsu sisse hinganud inimese tervise kontrollis kiirabi üle. Lisaks palusid päästjad küttekolde kontrollimiseks ning suitsu sisse ajamise põhjuste selgitamiseks kutsuda pottsepp ja korstnapühkija.

22. septembril kell 23.01 said päästjad kutse Pärnu linnas Saulepa külas juhtunud liiklusõnnetusele. Auto oli sõitnud kraavi ning niitnud maha teeäärse puu, autos kedagi aga ei olnud. Päästjad otsisid ümbruskonna läbi, leidsid inimese metsast ning andsid ta kiirabile tervisekontrolliks üle. Päästjad saagisid puu, mis õnnetuse tõttu osaliselt teele oli vajunud ning puhastasid sõidutee.

24. septembril kell 01.49 teavitas möödasõitja, et Kilksama külas Räägu tee bussipeatuse juures põleb kaks heinarulli. Päästjad kustutasid põlengu kell 02.29.

24. septembril kell 02.30 teatati häirekeskusele, et Pärnus Rõugu tänaval põleb aiamaja. Päästjate saabumise ajaks oli ca 20 ruutmeetri suurune aiamaja tules praktiliselt hävinud. Kõrvaolevatele majakestele ohtu ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu kella 3.19ks.

24. septembril kell 12.17 said päästjad kutse Saarde valda Leipste külla, kus oli põlema süttinud kasutuseta seisev endine ühismajandi laudahoone. Kui teataja sõnul oli alguses põlengut näha vaid ühes lauda otsas, siis tuule tõttu levis tuli minutitega üle terve hoone. Päästjate saabumise ajaks põles laudahoone juba lausleegis. Ligi 800 ruutmeetri suuruse hoone põleng kustutati kell 15.24ks. Kustutustöödel osalesid Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme, Pärnu ja Viljandi kutselised päästjad ning Mõisaküla ja Tali vabatahtlikud päästjad.

25. septembril kell 00.57 said päästjad teate, et Pärnus Laial tänaval asuva ühiselamu trepiaugus põleb praht, tuli hoonesse ei levinud. Päästjad kustutasid põlengu ning kontrollisid ohutuse tagamiseks üle ka keldri. Sündmus lõpetati kell 01.18.

Raplamaa

23. septembril kell 11.26 kiirustasid päästjad Kohila vallas Loone külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kahe sõiduauto kokkupõrke tõttu oli üks sõiduautodest hakanud suitsema ning tee oli õnnetuse tõttu autoosi täis. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ning puhastasid sõidutee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

24. septembril kell 14.44 said päästjad väljakutse Kehtna valda Nadalama külla, kus kodanik tegi vales kohas, lisaks veel ka keskkonnaohtlikku, lõket. Süttivate asjade vahetus läheduses tehtud prügilõke kustutati päästjate poolt ning kodanikule tehti selgitustööd.

24. septembril kell 16.01 teavitati häirekeskust, et Märjamaa vallas Vana-Vigala külas asuva vana viinaköögi katusekivide vahelt tuleb valget suitsu. Päästjad tuvastasid, et ruumi vahelagi põles ning teiselt korruselt avastati lõke. Päästjad kustutasid ca kümne ruutmeetri suuruse põlengu kella 16.41ks.

Saaremaa

22. septembril kell 16.05 ajal teavitati päästjaid, et Kõrkkülas on puu kukkunud elektriliinidele ning vajunud ühes nendega sõiduteele. Päästjad eemaldasid puu ja sideliinid ning vabastasid tee liikluseks.

23. septembril kell 16.45 teavitati häirekeskust, et 75 aastane naisterahvas on metsa eksinud. Inimene oli läinud Odalätsi ja Kuremetsa vahel metsa seenele ning temaga ei olnud enam kolme tunni jooksul kontakti saavutatud. Eksinu leidmiseks kasutati nii Kihelkonna komando kui Karala vabatahtlike droone ning lisaks asus eksinut otsima PPA helikopter, kelle abiga eksinu ka metsast üles leiti. Päästesündmus lõpetati kell 19.05.

24. septembril kell 7.49 said päästjad kutse Kuressaares Transvaali tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Auto, milles oli neli inimest, sõitis vastu posti. Päästjad likvideerisid õnnetusse sattunud autol süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgendest.

24.septembril kell 10.35 läks teataja kass Kuressaares Kihelkonna maantee korterelamus kõrvatrepikoja neljanda korruse rõdule. Kuna korteris püsielanikke ei olnud, ei pääsenud kassile ligi muudmoodi, kui redelautoga. Kiisu saadi kätte ning anti peremehele üle.