Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

25.09 kell 17.16 sõitsid päästjad Lasnamäele Paepargi tänavale, kus põles platsi peal järelevalveta prahihunnik. Teataja oli seda mööda minnes märganud ning jäi lõkke juurde päästjate saabumiseni. Kesklinna päästjad kustutasid hunniku kella 17.40ks.

25.09 kell 18.35 said päästjad infot põlevast sõidukist Kesklinnas Pärnu maanteel. Ümberkaudsed inimesed olid asunud sõiduautot Mercedes-Benz käsikustutitega kustutama, kuid masin tossas endiselt. Kesklinna päästjad jõudsid põleva autoni kell 18.41 ja kustutasid selle 19.04ks. Eeldatavasti sai põleng alguse tahma täis katalüsaatorist.

Harjumaa

25.09 kell 11.21 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Turba alevikus Pargi tänaval on viiekordse kivimaja trepikojas tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et lõhn tuleb 2. korruse korterist. Korterisse saadi sisse ning seest leiti pliidile jäetud pott koos toiduga, mis oli läinud kõrbema. Kedagi sel hetkel korteris polnud ning leiti ka, et korteris puudus suitsuandur. Päästjatega samal ajal jõudis kohale korteri omanik. Päästjad ventileerisid ruumid, paigaldasid suitsuanduri ning viisid läbi kodunõustamise.

25.09 kell 18.34 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Pringi külas Kimsi teel on eramaja koduhoovi sattunud kährik, kes kimbutab läbi klaasi pererahva koera. Pirita päästjad püüdsid looma kinni ning viisid ta loodusesse.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. septembril kell 7.46 käisid päästjad Tartu – Räpina mnt 40. km kõrvaldamas teelt sõidusuuna sulgenud murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. septembril kell 18.11 sõitsid päästjad Sillamäe linnas Hariduse tänavale, kus mahajäetud vanast lasteaia hoonest tuli suitsu. Päästjad leidsid ühest hoone ruumist põleva prügihunniku, mis kustutati. Hoone mõned aknad ja uksed olid avatud. Päästjad juhivad tähelepanu, et tühjalt seisvate hoonete omanike kohustus on tagada hoonete ohutus ja takistada sinna kõrvaliste isikute sissepääs.


Kell 15.29 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Pärna tänavale, kus oli toimunud liiklusavarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad katsid maha valgunud jahutusvedeliku absorbendiga ja puhastasid tee.

Kell 14.40 tuli teade Toila vallas Voka alevikus noortekeskuses töötavast suitsuandurist ja tunda oli suitsu lõhna. Ruumides kedagi ei viibinud, uksed olid lukus. Kohale tulnud päästjad tulekahju ja selle ohtu ei tuvastanud. Ohust teatanud lapsed võisid tunda läheduses keevitustöödest tekkinud lõhna.

Lääne-Virumaa

25. septembril kell 16.04 sõitsid päästjad Rakvere linnas Rägavere teele, kus mootorratas oli otsa sõitnud sõiduautole. Päästjad katsid maha valgunud õli absorbendiga ja puhastasid tee. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Kell 12.26 teatati häirekeskusesse Rakvere linnas C.R.Jakobsoni tänava kortermajas naabri aknast tulevast suitsust. Teataja sõnul võis korteris olla inimene sees. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Suitsu täis toast toodi välja vanem mees, kelle kiirabi haiglasse viis. Suitsu põhjuseks oli hooldamata kütteseadmed. Päästjad paigaldasid korterisse suitsuanduri ja andsid omanikule soovituse kutsuda korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

26. septembril kell 7.11 teatati häirekeskusesse, et Põhja-Pärnumaa vallas Libatse külas on tekkinud põleng tööstushoones. Päästjad tuvastasid saabumisel, et põleb ca 2,3 kanti termotöödeldud puitu. Põlengukolle kustutati kella 7.57ks.