Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

26.09 kell 13.56 sõitsid päästjad Nõmmele Pärnu maanteele, kus sõidutee peal oli hulgaliselt õli. Teataja sõnul oli loik väga libe ja ohtlik teistele liiklejatele. Kohale saabunud Nõmme päästjad katsid ca 10-ruutmeetrise õlireostuse absorbendiga.

26.09 kell 16.11 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel põleb lahtise leegiga endine tanklahoone. Sündmusele ruttasid Kesklinna ja Lilleküla päästjad nelja põhiautoga. Kohale jõudes asuti hoonesse sissepääsu otsima. Uksed olid vineeriga kinni löödud, aga maja madalama osa Mustamäe poolses seinas oli üks uks lahti. Päästjad moodustasid seest tulekolde leidmiseks suitsusukelduslüli. Samal ajal kustutati hoonet ka väljast ning katuselt. Kella 16.50ks oli tulekahju lokaliseeritud ja 17.30ks likvideeritud. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Harjumaa

26.09 kell 12.29 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Oru külas Kolu-Tammiku teel on sõiduauto BMW sõitnud külje pealt sisse peateel liikuvale Mercedes-Benzile. Liiklusõnnetuse tagajärjel lekkis masinatest õli, mille Kose päästjad absorbendiga katsid. Päästjate jõudes oli kiirabi inimesed kannatanud autodest välja saanud ning tegeles nende tervisliku seisundi hindamisega. Sündmusega tegeles edasi politsei.

26.09 kell 12.37 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Laiakülas Altmetsa põigul põleb lahtise leegiga kahekorruseline puitgaraaž. Kohale tõttasid Pirita ja Muuga päästjad, kes moodustasid suitsusukelduslülid, et siseneda garaaži ning pööningule tulekoldeid leidma ja likvideerima. Kella 13.10ks oli tulekahju lokaliseeritud ning jätkati lammutus- ja järelkustutustöödega. Kella 14.12ks oli tulekahju likvideeritud.

26.09 kell 22.01 sai häirekeskus teate põlengust Maardus Lao tänava jäätmejaamas. Teataja oli umbes 400 meetri kauguselt näinud sealt tõusmas hulgaliselt suitsu. Esimesena olid kohal Muuga päästjad, kes leidsid alal eest intensiivselt põleva prügihunniku ja merekonteinerid. Kuna põlevmaterjali oli alal ohtralt, siis reageeriti suurte jõududega: sündmusele reageerisid kuue erineva komando päästjad. Kohapeal asuti tööle, et leeke maha suruda ning lisaks jahutati leekide ääres asetsevat rasketehnikat. Tulekahjust teavitati ka ettevõtte omanikke, kes saatsid kohaliku kopajuhi abistama prügihunniku laialilaotamisel, kui leegid olid maha surutud. Põleng lokaliseeriti kella 22.42ks ning kustutati täielikult 23.44ks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. septembril kell 11.28 teatati, et Kambja vallas Lepiku külas suitseb teel reisibuss. Bussis oli ainult juht. Päästjate saabudes lahtist tuld näha ei olnud. Väljalasketoru piirkonnas tekkinud tuleoht kõrvaldati käsikustutiga. Buss jäi tee äärde jahtuma, et seejärel remonti siirduda.

Kella 16.00 ajal suitses Tartus Aardla tn korteris pesumasin. Elanikud võtsid masina vooluvõrgust välja ning tuleoht taandus. Päästjad kontrollisid täiendavalt ohutust ja tuulutasid ruumid.

Kell 20.12 teatati, et Tartus Kaunase pst lukustas kaheaastane laps ennast tualetti. Ema oli lukku avada püüdes selle kesta lõhkunud, kuid tulemust ei saanud. Päästjad avasid ukse kangi abil ning laps pääses ema juurde.

Viljandimaa

26. septembril kell 10.51 käisid päästjad Suure-Jaani linnas Ristmikul veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ning sulgesid käepäraste vahenditega veoki paagi lekke. Hiljem eemaldati teelt purunenud detailid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. septembril kell 13.44 teatati põlevast puidust prügikastist Toila vallas Kohtla-Nõmmel kaevanduspargi bussipeatuses. Teataja püüdis kaasas olnud veega põlengut kustutada. Päästjate saabumise ajaks oli põleng juba kustutatud. Ala kontrolliti üle ja ohtu enam polnud.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. septembril kell 19.47 kiirustasid päästjad Järva-Madise külla, kus teataja sõnul oli fassaaditööde käigus süttinud põlema seinas olnud penoplast. Peremees asus tuld kohe ise kustutama ning päästjatel jäi üle vaid olukord ohutuse tagamiseks üle kontrollida.

Pärnumaa

26. septembril kell 17.14 toimus Pärnus Tammiste teel kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu vältimiseks akuklemmid, katsid teele valgunud vedelikud absorbentainega ning puhastasid tee autojuppidest.