Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. september 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. septembril kell 3.38 teatati häirekeskusesse, et Mustamäe linnaosas Mustamäe tee kortermajas kuuldakse ülemisest korterist oigeid ja kopsimist. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Korteris oli inimene tualetis kukkunud ning selle tagajärjel oli purunenud tualetipott ja lekkis vett. Veekraan suleti ja kannatanu antu üle kiirabile, kes viis inimese haiglasse.

27. septembril kell 23.30 teatati gaasi lõhnast Lasnamäe linnaosas Mahtra tänava kortermajas. Päästjad kontrollisid ruumid üle ja ohtu ei olnud, majas gaasi ei kasutatud. Eaka naise korterisse paigaldasid päästjad suitsuanduri.

Kell 19.21 teatati rõdul grillimisest Põhja-Tallinna linnaosas Ketraja tänava kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli grillimine lõpetatud. Päästjad tegid selgitustööd, et tahketel kütustel (süsi, puit) töötavaid grille ei ole lubatud rõdul kasutada. Rõdul on lubatud kasutada ainult elektri- või gaasigrilli, mille kasutus- ja ohutusjuhendis peab olema märgitud tootja luba rõdul grillimiseks. Selle kasutamiseks peab olema aga täiendav korteriühistu luba.

Kell 16.33 teatati liiklusavariist Lasnamäe linnaosas Lindakivi silla juures. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja katsid õlireostuse absorbendiga.

Kell 16.15 anti teada prügikasti põlengust Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval poe taga. Päästjate saabumise ajaks oli turvatöötaja kahe plastist prügikonteineri suurema põlengu käsikustutiga kustutanud. Päästjad kontrollisid põlenguala üle ja tegid järelkustutust.

Kell 14.25 kutsuti päästjad Kristiine linnaossa Tüve tänavale, kus sõiduautost oli lekkinud diiselkütust. Reostus kaeti absorbendiga.

Kell 12.38 käisid päästjad Mustamäe linnaosas Ehitajate teel kustutamas kortermaja läheduses põlevaid plastikust prügikonteinereid.

Kell 10.17 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaossa Paasiku tänavale, kus lastemänguväljaku juures olevast välitualetist tuli suitsu. Põleng kustutati.

Harjumaa

27. septembril kell 22.06 kutsuti päästjad Kose valda Saula külla, kus sõiduk oli sõitnud pimedas vastu teeremondi liiklusmärki. Süttimisoht likvideeriti, autojuhi vigastused vaatasid kohapeal üle kiirabi töötajad.

Kell 13.57 käisid päästjad Maardu linnas Keemikute tänava parklas autost lekkinud õli saepuruga katmas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. septembril kell 18.46 sai häirekeskus teate, et Luunja vallas Kabina külas tehakse lõket, millest tulev suits häirib kaaselanikke. Päästjad leidsid eest keskkonnaohtliku lõkke, kus põles rehv ning kustutasid selle.

Jõgevamaa

27. septembril kell 15.57 teavitati häirekeskust, et Põltsamaa vallas Väike-Kamari külas on metsa eksinud inimene. Päästjad tuvastasid inimese asukoha ning tõid ta ATV-ga metsast välja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. septembril kell 21.03 teatati töötavast vingugaasiandurist Kohtla-Järvel Järve linnaosas Pärna tänava kortermajas. Ohtu siiski ei olnud, andur andis märku tühjenevast patareist.

Kell 15.31 käisid päästjad Kohtla-Järvel Järve linnaosas Keskalleel pargi tiigi ääres põlenud väikest järelevalveta lõket kustutamas.

Kell 11.02 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Oru linnaossa, kus suitses maapind. Päästjatel tuli kustutada mitmes kohas põlenud maastikupõleng. Tegemist võis olla süütamisega. Antud maa-ala on põlenud ka varem.

Lääne-Virumaa

27. septembril kell 14.28 sõitsid päästjad Rakvere linnas Laada tänavale, kus posti küljes olevast prügikastist oli leek väljas. Põleng kustutati ämbritäie veega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. septembril kell 20.08 said päästjad väljakutse, et Häädemeeste vallas Laadi külas tehakse majade lähedal lõket, kus põletatakse oksi ning terve tänav on suitsu täis. Päästjad selgitasid inimestele olukorda ning lõke kustutati.

28. septembril kell 00.27 teatati häirekeskusele, et Tori vallas Nurme külas põleb neli heinapalli. Päästjad kustutasid heinapallid kella 1.44ks.

Saaremaa

27. septembril kell 16.40 teavitati häirekeskust, et Salme alevikus Sõrve maanteel teeb inimene lõket ning suits häirib naabreid. Inimene ei olnud nõus lõkke kustutamisega, kuid kuna lehtede põletamisest tulev suits häiris tugevalt naabreid, siis päästjad kustutasid lõkke.