Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. september - 2. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

30.09 kell 12.30 sõitsid päästjad Haaberstisse Päevalille tänavale, kust tuli teade suitsust 16-kordse kortermaja 12. korruse rõdult. Majas töötas tuletõrjealarm ja teataja sõnul oli tunda kärsahaisu. Nõmme päästjad jõudsid kohale kell 12.35 ning leidsid kiiresti korteri, mille rõdult kärsahais pärines. Selgus, et elanik oli toidupotis põletanud vanu pilte (lisatud foto). Isik oli põletamisega algust teinud korteris sees, kuid üks hetk viis ta põleva poti rõdule. Õnneks ei levinud tuli edasi. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid elanikule selgitustööd.

1.10 kell 00.50 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Tuukri tänaval on puu oksad ohtlikult sõidutee kohale vajunud. Teataja sõnul olid need auto esiklaasi kõrgusel ja on ohuks autojuhtidele. Kesklinna päästjad eemaldasid oksad kella 01.03ks.

1.10 kell 12.46 said päästjad teate järelevalveta lõkkest Lasnamäel Läänemere tee kõrval olevates põõsastes. Lasnamäe päästjad nägid kohapeal umbes meetri kõrguste leekidega lõket, mis kiirelt kustutati.

1.10 kell 22.16 sõitsid päästjad Kristiinesse Nõmme teele, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Kõrvalteel liikunud Mercedes-Benz oli sõitnud küljelt sisse peateel sõitvale Toyotale. Selle tagajärjel Mercedes-Benz suitses. Kohale jõudnud Lilleküla päästjad eemaldasid masinatelt akuklemmid ning likvideerisid tekkinud õlireostuse.

Harjumaa

30.09 kell 22.11 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Rae külas Tallinna ringteel on sõiduauto sõitnud kraavi. Isik oli autost välja saanud, kuid masin oli kraavis külili. Assaku päästjad eemaldasid autolt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja sündmus anti üle politseile.

1.10 kell 12.38 said päästjad kutse Viimsi valda Viimsi alevikku Aiandi teele, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Kannatanuid liiklusõnnetuses ei olnud, ent sõidutee oli suletud. Pirita päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu ning vabastasid tee liiklusele. Politsei tegeles sündmusega edasi.

1.10 kell 12.53 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Valkla külas on suur kuusk ohtlikult maja kohal rippes ning murdumise korral tekitaks kahjustusi majale ning tänavavalgustusele. Kolga vabatahtlikud jupitasid masintehnika ning mootorsae abil rippes puu pakkudeks ja sellega oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. septembril kell 20.22 teavitati häirekeskust liiklusõnnetusest Mustvee vallas Kasepää külas. Autol oli sõidu ajal ratas alt ära jooksnud ning auto keset teed seisma jäänud. Päästjad liigutasid liiklust takistanud sõiduki tee äärde.

Põlvamaa

1.oktoobril kell 17.28 teavitati häirekeskust, et tormituul on rebinud Põlva vallas Suurkülas asuvalt kahkordselt kortermajalt katuse ning purustanud korstnaid. Kuna tormi hetkel oli ahjudes tuled, siis kontrollisid päästjad tuleohutuse tagamiseks ahjud üle. Tuleohtu ei tuvastatud. Edasi tegeleb kortermaja elanikega kohalik omavalitsus. Lisaks eemaldasid päästjad naaberkinnistu sissesõidutee takistanud murdunud puust. 

Tartumaa

29. septembril kell 14.57 said päästjad väljakutse Tartu linna Mõisavahe tänavale, kus oli läinud toit kõrbema ning suitsuandur häiresse. Elanik ise ei osanud alarmi välja lülitada. Päästjad ventileerisid ruumid ning vaigstasid suitsuanduri, tulekahju ei olnud. Sama päeva õhtul toimus toidukõrbemine ka Pepleri tänaval. Kortermaja kolmanda korruse koridoris oli tunda suitsu ning ka andur oli häiresse läinud, kuid korteriomanikku kodus ei olnud. Päästjad tuulutasid trepikoja ning korteri.

1.oktoobril kell 12.54 teatati häirekeskusele, et Äksi alevikus on asutuse arvuti hakanud suitsema. Päästjad tuvastasid, et kapis asunud arvuti ei saanud piisavalt jahutust ning seetõttu hakkas kuumuse tõttu suitsema. Päästjad eemaldasid arvuti vooluvõrgust, mispeale suitsemine lakkas.

Valgamaa

29. septembril kell 18.46 teavitati äirekeskust, et Valgas Vahtra tänaval tehakse majade ja puukuuride lähedal lõket. Päästjad tuvastasid kaks meest, kes olid seente lõkkel kupatamiseks küll teinud lõkke silikaattelliste vahele ning kõrval oli ka ämber kustutusveega, kuid lõke oli hoonetele tõepoolest ohtlikult lähedal. Seetõttu paluti meestel lõke ohutuse tagamiseks kustutada.

1.oktoobril kell 10.41 eemaldasid päästjad Otepää vallas Vaardi külas teele kukkunud puu.

1.oktoobril kell 21.05 said päästjad teate, et Valga valas Korijärve külas põleb lahtise leegiga kõrvalhoone mõõtmetega 8x25m, mis oli kokku ehitatud garaaži, kuuri, heinaküüni ja puukuuriga. Tules hävis täielikult garaaž, heinaküün ja kuur, kergemate kahjustustega pääses puukuur. Sisse põles kahjuks palju tööriistu ja muid pererahva töövahendeid. Tulekahju likvideeriti kell 23.51. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Võrumaa

30. septembril kell 15.32 eemaldasid päästjad Võru vallas Tootsi külas teele langenud puu. 1. oktoobril eemaldati puu teelt ka Paidra külas.

1.oktoobril kell 15.11 said päästjad väljakutse Võru valda Kose alevikku Kelluka tänavale, kus põles kahekordse elumaja katus ja teise korruse vahelaed. Hetkel teadmata põhjusel süttinud tulekahju saadi kontrolli alla kell 17.34 ning lõplikult kustutati põleng kella 18.43ks. Maja sai tulekahjus tugevalt kahjustada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. septembril kell 19.17 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Oru linnaossa, kus poisid leidsid puujuurte all põlengu. Kohapeal selgus, et ligi 10 ruutmeetril põles maa sees põlevkivi. Põleng likvideeriti kell 20.22.


Kell 12.47 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Keskalleel lahtist kaevuluuki kinni panemas.

Kell 11.05 sõitsid päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Kastani tänava kortermajja, kus tunti kärsa haisu. Kontrolliti kortereid. Ühte korterisse siseneti akna kaudu, kus elanik oli kodus, kuid ei lubanud päästjaid kontrolli tegema. Päästjad veendusid, et suits oli tekkinud ahju kütmisel, põlenguohtu ei olnud.

Kell 4.15 tuli häirekeskusesse teade Narva-Jõesuu linnas Aia tänaval hotelli restoranis suitsevatest juhtmetest. Samas kohas asusid ka baarileti all gaasiballoonid. Hotellist alustati inimeste evakueerimist. Kohale jõudnud päästemeeskond tulekahju tundemärke ei näinud, kuid tunda oli suitsu lõhna. Restorani baarileti alt leidsid päästjad kõrgsurvestatud balloonide juures kärssama läinud juhtmed. Juhtmed tõmmati pistikust välja ja tuulutati ruume. Kell 4.42 lubati inimesed hotelli tagasi.

Kell 00.24 teatati suitsulõhnast ja töötavast suitsuandurist Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse puiestee kortermajas. Päästjad avasid korteri ukse ja veendusid, et suitsu põhjuseks oli kõrbema läinud toit ja põlenguohtu ei olnud.

29. septembril kell 9.12 sõitsid päästjad Narva linnas Õhtu tänavale, kus põlema oli läinud 2-korruseline maja. Päästjate kohale jõudmise ajal põles maja lahtise leegiga. Kohale tulnud omaniku sõnul kedagi hoones ei olnud. Tulekahju sai alguse elektrikilbist. Omaniku sõnul oli ta eelmisel õhtul majas elektri välja lülitanud. Hoone sai suuri tulekahjustusi.

Lääne-Virumaa

1. oktoobril kell 00.35 tuli häirekeskusesse teade põlevast mahajäetud majast Rakvere linnas Tiigi tänaval. Teataja sõnul oli katuselt näha leeke. Päästjad kontrollisid maja üle ja inimesi sees ei olnud. Hoone kustutustöid takistas majas sees olnud elekter. Päästjad kustutasid 1-korruselise puidust hoone põlengu kella 2.31ks. Majale oli juba eelnevalt taotletud lammutusluba.

30. septembril kell 16.14 tunti Vinni vallas Ulvi külas Antsu tee maja keldist tulemas vingu. Kohapeal selgus, et kuna keldris ei olnud elektrit, kasutas üks elanik seal liikudes küünalt. Kasti peale pandud küünal läks aga ümber ja süütas kasti. Põlengu kustutas naine ise. Päästjad kontrollisid koha üle, põlenguohtu enam ei olnud. Elanikele tehti selgitustööd, et keldris kasutataks taskulampi ja keldri juhtmestik korda tehtaks.

Kell 7.27 teatati töötavast suitsuandurist Tapa linna Valgejõe puiestee kortermaja pööningul. Tulekahju tunnuseid ei olnud ja teataja sõnul oli suitsuandur töötanud ka paar päeva tagasi. Päästjad kontrollisid maja üle, põlenguohtu ei tuvastanud. Suitsuandur võis käivituda trepikojas suitsetamisest. Ruumid tuulutati.

29. septembril kell 13.30 tuli päästjatele väljakutse Vinni alevikku Tööstuspargi tänavale tootmishoone laohoonesse, kus lae all oli põlema süttinud lamp. Laes oli kipsplaat, mille peal oli soojustuseks saepuru. Inimesed olid hoonest väljunud ja elekter lülitati hoonest välja. Päästjate saabumise ajaks oli üks töötaja põlengu käsikustutiga kustutanud. Päästjad avasid laepealse, et põlengukohale ligi pääseda ja koht üle kontrollida. Põlenguohtu enam ei olnud. Päästjad lubasid elektri sisse lülitada alles siis, kui elektrik on hoone üle kontrollinud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 11 lahingumoona sündmust, mille käigus tehti 71 lõhkekeha kahjutuks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

30. septembril kell 17.20 paluti päästjaid appi Haapsalu linna Tamme tänavale, kus umbes kuueaastane laps oli ennast kolmanda korruse korterisse lukustanud, ega saanud enam välja. Päästjad püstitasid redeli, sisenesid läbi lahtise köögiakna korterisse ja avasid ukse.

Pärnumaa

29. septembril kell 13.08 said päästjad väljakutse Raba tänavale, kus oli suitsema hakanud suur hakkepuidu aun. Leeki ei olnud, kuid on suitsu ning temperatuur aunas sees on kõrge, mistõttu tõsteti kohapealse frontaallaaduriga aun laiali ning jälgiti hakkepuidu temperatuuri ja tulekoldeid. Drooni mõõtmistulemuste andmetel oli auna suurus 180 x 40 meetrit. Põles ca 100 ruutmeetri ulatuses hakkepuitu ja see kustutati kella 18.16ks. Järgmisel päeval süttis aga hake taas, seekord põles hinnanguliselt 600 kantmeerit haket, mille kustutamiseks kulus ligikaudu kuus tundi.

29. septembril kell 22.00 kiirustasid päästjad Pärnus Saviaugu tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud maha ca kaheksa meetrit aeda ning jätnud maha õlireostuse. Päästjad katsid õlilaigu absorbentainega. Tund aega hiljem kiirustasid päästjad Lihulas Valuste teel toimunud liiklusõnnetusele. Seal oli sõitnud auto vastu majaseina. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu. Kummaski õnnetuses inimesed vigastada ei saanud.

30. septembril kell 16.30 kiirustasid päästjad Häädemeeste alevikku Luitemaa looduskaitseala mere äärde, kus kaks lohesurfarit olid kokku põrganud ning üks surfar vajas kiiret arstiabi. Kuna mere äärde oli autoga võimatu pääseda, sõitsid päästjad kannatanule järele ATV-ga. Vaakummadratsisse paigutatud kannatanu toimetati ca 600 meetri kaugusele, läbi madala vee, kiirabiautosse.

30. septembril kell 22.13 paluti päästjaid kiiresti appi Vändra alevisse Pärnu-Paide maanteele, kus 85 aastane naisterahvas oli oma korteris kukkunud ning kuna võti oli risti uksel ees, ei pääsenud korterisse keegi ligi. Päästjad lõhkusid korteri akna ning sisenesid abivajaja juurde. Patsient anti meedikute hoole alla.

1. oktoobril kiirustasid päästjad appi Pärnu muulil kukkunud ja end vigastanud inimesele. Päästjad veeskasid paadi ning koos kiirabiarstiga sõideti kannatanude järele. Patsient transporditi kiirabiautosse üle vaatamisele.

1.oktooberil kell 15.48 teavitati häirekeskust, et Põhja-Pärnumaa vallas Kaansoo külas on teepervel põlema süttinud traktor. Teatamise ajaks oli pool traktorist juba hävinenud. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.47. Traktor koos haakeseadmega hävis tules täielikult. 

1.oktoobril kell 20.21 said päästjad teavituse, et Pärnus Laial tänaval on põõsaste vahele tehtud meetrise läbimõõduga lõke ning sinna põlema visatud madrats ja muu praht. Ühtegi inimest lõkke läheduses ei viibinud. Päästjad kustutasid järelevalveta ning keskkonnaohtliku lõkke.

Raplamaa

1.oktoobril kell 4.17 hommikul teavitati häirekeskust, et Kohila vallas Aespa alevikus Energia põigus on süttinud põlema väike saunahoone. Umbes 3 x 2 meetri suurune saun põles leegiga ning tuli levis edasi ka läheduses asunud konteinerhoonesse ehitatud suvilasse, mis sai vee- ja tahmakahjustusi. Tõenäoliselt sauna metallkorstnast alguse saanud tulekahju likvideeriti kell 05.30.

Saaremaa

30. septembril kell 14.51 teavitati häirekeskust, et Orissaare alevikus Kuivastu maanteel on sõitnud eakas vanapapi vastu puud. Kuna päike paistis silma, ei näinud autojuht hästi teed ning sõitis vastu puud. Õnneks eakas juht vigastada ei saanud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning tõmbasid sõiduki tee äärde.

1.oktoobril kell 20.34 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Vete tänavale, kus asuvast mahajäetud hoonest tuli suitsu. Suitsusukeldusvarustuses päästjad asusid otsima tulekollet ning leidsid selle teiselt korruselt. Umbes 10 ruutmeetri suurune põleng likvideeriti kell 21.41. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse lahtise tulega hooletust ümber käimisest. Põleng likvideeriti kell 21.41.