Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

3.10 kell 00.12 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Silluse tänaval põleb jäätmejaama laohoone, millest leegid välja ulatuvad. Sündmuskohale saabunud Lasnamäe päästjad nägid, et põleb ca 50m x 20m PVC-materjalist tentangaar, kus on sees ehituspraht, prügi ning ka rasketehnika. Päästjad alustasid kustutustöödega ning juurde kutsuti ohtralt lisajõude. Kokku moodustati kolm suitsusukelduslüli, kes asusid tulekollet seest otsima ning kustutama. Kella 00.51ks saadi suuremad leegid kontrolli alla. Sees põles umbes 300 ruutmeetrit ehitusprahti ning tulekahjus hävines angaaris olnud veoauto, ekskavaator ning umbes kolmandik katusest. Kustutustöödel oli abiks kohalik Bobcat, millega tõmmati ehitusprahti laiali. Kella 03.08ks oli tulekahju likvideeritud ning üksused vabad.

Kokku tegutsesid sündmuskohal Assaku, Kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla ja Pirita kutselised päästekomandod koos tehnikaga ning Rae vabatahtlikud. Päästetöid juhtis Põhja päästekeskuse välijuht.
Tulekahjus keegi kannatada ei saanud. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Harjumaa

2.10 kell 08.22 sõitsid päästjad Saue valda Laagri alevikku Kanama liiklussõlmele, kust tuli teade põlevast veoautost. Päästjate kohale jõudes põles veoauto tagumine rehv. Tõenäoliselt oli see süttinud piduri rikke tõttu. Nõmme päästjad kustutasid põleva rehvi vahuainega ning kella 08.33ks oli põleng lokaliseeritud. Pärast kustutamist jälgiti olukorda veel pool tundi, et rehv taas ei süttiks. Kella 09.14ks oli sündmus päästjatele lõppenud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. oktoobril kell 17.26 ajal toimus kahe auto kokkupõrge Tartus Ilmatsalu põigus. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tõttu teele pudenenud autoosadest.

Valgamaa

2. oktoobril kell 11.42 kiirustasid päästjad Otepää valda Vidrike külla, kus väikebuss oli sõitnud kraavi ning vajunud külili. Autojuht iseseisvalt sõidukist välja ei pääsenud. Päästjad aitasid inimese küljele vajunud bussist välja ning eemaldasid sõidukil süttimisohu.

Viljandimaa

2. oktoobril kell 14.49 ajal toimus Viljandis Põhja puiesteel kahe autoga liiklusõnnetus, mille tõttu sõitis üks auto eramaja heki sisse. Päästjad aitasid vigastada saanud autojuhi kiirabiautosse ning koristasid tee sinna pudenenud autojuppidest.

Võrumaa

2. oktoober kell 12.33 toimus Võru vallas Osula külas liiklusõnnetus. Õnnetuse tagajärjel hakkas autol lekkima tosool. Päästjad puhastasid tee leketest ja autojuppidest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. oktoobril kell 19.12 sõitsid päästjad Narva linna Malmi tänava majja, kus ühes korteris töötas suitsuandur ja trepikojas oli suits. Ohtu siiski polnud, suits tekkis toidukõrbemisest. Päästjad tegid elanikule selgitustööd.


Kell 15.22 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ehitajate teel juhtunud veo- ja sõiduauto vahelisel avariile, kus peatasid veoautol õlilekke ja puhastasid tee.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

2. oktoobril kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põlengukolle asus korstna ja seina vahel ning tuli oli levinud ka katuse alla. Päästjad avasid lae- ja seinakonstruktsioone ning kustutasid umbes 20 ruutmeetri suuruse põlengu kella 11.19ks. Sündmusele reageerisid Kärdla ja Käina päästjad.