Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

3.10 kell 10.47 sai häirekeskus teate, et Kesklinnas Tornimäe tänaval tossab maa-aluses parklas sõiduauto. Lilleküla päästjad jõudsid esimesena sündmuskohale ning nägid, et sõiduautost Ford tuli tõepoolest suitsu. Masinalt võeti maha akuklemmid ning mootorit jahutati CAFS-kustutiga. Kella 11.11ks oli tossamine lõppenud ja päästjad kergitasid autot pneumaatiliste tööriistadega suitsu allika leidmiseks. Eeldatavasti oli tegu lühisega peajuhtmestikus. Auto teisaldati ning päästjad olid kella 11.24ks vabad.

Harjumaa

3.10 kell 13.04 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Suurupi külas Erika tee ääres põleb mets. Teataja oli sõiduteelt näinud metsast ohtralt suitsu. Muraste vabatahtlikud päästjad oli kohal kell 13.13 ning kustutasid umbes kümne ruutmeetrise turbapinnase põlengu kella 13.50ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

3. oktoobril kell 13.20 ajal käisid päästjad Mooste alevikus, abis veoautojuhil, kelle kabiini katusele oli murdunud suur puuoks. Puuoks eemaldati.

Tartumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas sõiduteele kukkunud puid Tartu vallas Vasula alevikus ning Kambja vallas Virulase ning Vana-Kuuste külades.

Võrumaa

3. oktoobril kell 15.37 teavitati päästjaid liiklusõnnetusest Setomaa vallas Lüübnitsa külas. Auto oli sõitnud teelt välja, kuid päästjate saabumise ajaks kedagi auto läheduses ei olnud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. oktoobril kell 16.38 märkasid päästjad Jõhvi vallas Kose külast mööda sõites garaažide tagant suitsu tõusmas. Päästjatel tuli kustutada vaiba peal põlenud järelevalveta prügihunnik. 

Lääne-Virumaa

4. oktoobril kell 7.17 said päästjad väljakutse Tapa valda Tamsalu linna Sääse ringteele, kus veoauto oli maha sõitnud elektriliini. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja kohale kutsuti elektrikud.


Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. oktoobril, kell 11.19 said päästjad teate, et Järva vallas Ervita külas on põlema süttinud viljakuivati punker, kuid otsest leeki näha ei olnud. Päästjad lasid punkri viljast tühjaks, avasid mõne punkrielemendi, et punkrile ligi pääseda ning põleng kustutati kella 12.35ks. Sündmusele reageerisid Koeru, Jõgeva ja Väike-Maarja kutselised ning Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad.

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puid Lääneranna vallas Kõmsi külas ja Tarva külas ning Pärnus Lemmetsa külas.

Raplamaa

3. oktoobril, kell 11.56 teavitati häirekeskust, et Aespa alevikus Metsarahu tänaval on keegi teinud lõkke majadele liiga lähedale ning sellest eralduv suits häirib naaberelanikke. Päästjad tuvastasid 200 liitrisesse tünni tehtud lõkke, millesse oli visatud põletamiseks vana arvuti. Lõke kustutati.

Saaremaa

4. oktoobril varahommikul käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Nõmpa külas ja Triigi külas.