Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

4.10 kell 19.30 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Kesk-Sõjamäe tänaval põleb midagi mahajäetud viiekordses kivimajas. Lasnamäe päästjad jõudsid kohale kell 19.36 ning leidsid maja esimeselt korruselt põlemas umbes kolm ruutmeetrit mööblit ja puidujäätmeid. Põleng kustutati kella 19.48ks.

Harjumaa

4.10 kell 11.56 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Rõõsa külas Paunküla metskonnas on laps matkarajal komistanud, vigastanud põlve ning omal jõul metsast välja ei saa. Autoga lapseni ei pääsenud. Kohale sõitsid Kose päästjad koos ATV-ga ning ka kiirabi. Päästjad sõitsid ATV-ga metsa, leidsid lapse ja tõstsid ATV peale ning andsid kella 12.25ks kiirabiarstide hoole alla.

4.10 kell 15.05 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Tutermaa külas Tallinn-Paldiski maanteel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Politsei jõudis sündmuskohale ning soovis kohale ka päästjad, et autodest tekkinud õlireostus likvideerida. Keila päästjad katsid umbes viie ruutmeetrise õliloigu absorbendiga.

4.10 kell 20.45 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Kersalu külas Tallinn-Paldiski tee ääres on inimene pankrannikult alla kukkunud. Sündmusele reageerisid Keila ja Paldiski päästjad, kes panid valmis oma nööripäästevarustuse ning Lohusalu vabatahtlikud päästjad. Selgus, et inimene oli pidustuste käigus soovinud pankrannikult nööri abil alla laskuda, ent oli libisenud ja kukkunud. Temale oli ka sõber alla järele läinud, kes tõi inimese veest välja ja asetas kaldale. Paldiski päästjate saabumisel valmistati ette laskumiskohad. Seejärel laskuti kannatanu juurde, kellele paigaldati kaelalahas. All selgus, et sõber, kes laskus järele oli enda jalga vigastanud. Päästjad tõid mõlemad üles ja anti üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. oktoobril kell 06.57 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Rahivere külas.

Põlvamaa

4. oktoobril 11.17 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Kambja vallas Vana-Kuuste ning Sõreste külades.

Tartumaa

4. oktoobril kell 10.01 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Kambja vallas Vana-Kuuste külas ning Peipsiääre vallas Torukülas ja Vea külas

Võrumaa

4. oktoobril kell 10.11 eemaldasid päästjad elektriliinile kukkunud suure oksa ning ka osaliselt teele kukkunud puu Sõmerpalu alevikus Jaama tänaval.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. oktoobril kell 20.19 teatati suurest lõkkest tööstushoone territooriumil Alutaguse vallas Mäetaguse alevikus. Põles prahihunnik, milles olid õlised kaltsud ja õlifiltrid. Mäetaguse vabatahtlikud päästjad kustutasid järelevalveta lõkke.


Kell 10.30 kutsuti päästjad Narva linnas Kulgu veekanalite juurde. Kanalis oli uppunud seal süvendustöid teinud alus ja veepinnal oli näha õlileket. Kohapeal selgus, et suurema reostuse olid töötajad ise likvideerinud. Aluse veest välja tõstmisega tegeles edasi selle omanik.

Lääne-Virumaa

4. oktoobril kell 10.19 sõitsid päästjad Rakvere linnas Härma tänavale, kus oli elektripost murdunud. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja kohale kutsuti elektrikud.


Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. oktoobri hommikupoolikul eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Järva vallas Roosna külas.

Pärnumaa

5. oktoobril kell 08.42 eemaldasid päästjad Saarde vallas Reiu külas teele kukkunud suure remmelga, mis oli sulgenud enamuse sõiduteest.

Raplamaa

4. oktoobril kell 06.04 sõitsid päästjad Marjamaa valda Ohukotsu külla, et eemaldada seal teele kukkunud ning maantee sulgenud puu.

Saaremaa

4. oktoobri hommikupoolikul eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Leisi-Triigi maanteelt ning ka Ruhnus eemaldati teele kukkunud ning sõidutee sulgenud puu.

4. oktoobril kella 17.13 helistas häirekeskusesse inimene, kelle ahjulõõri oli sattunud kaks hakki. Tõenäoliselt öösel korstnamütsi alla tormivarju lennanud hakid kukkusid korstnasse ning välja enam iseseisvalt ei pääsenud. Peremees oli päästjate saabumise ajaks ühe linnu juba ise kätte saanud, teise aitasid päästjad korstnast välja võtta.