Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5.10 kell 16.35 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Kalevipoja tänaval tuleb viiekorruselise kortermaja 3. korruse korterist kõrbemise lõhna ning korteris töötab suitsuandur. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 16.40. Päästjad trepikojas suurt suitsu ei näinud, aga korteri ust koputustele ei avatud. Püstitati tõmbredel ning korterisse siseneti akna kaudu. Selgus, et korteris oli olnud toidukõrbemine ja korteri elanik oli magama läinud. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid talle selgitustööd.

Harjumaa

5.10 kell 08.46 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Laagri alevikus Juuliku-Tabasalu teel põleb üks kämpingumaja lahtise leegiga. Saue ja Nõmme päästjad kustutasid väikese maja ja tegid katusesse kontrollavamisi, et leida potentsiaalseid tulekoldeid. Kella 10.17ks oli põleng likvideeritud. Majas olnud isik oli ise majast välja saanud ja talle osutasid kiirabiarstid kohapeal esmaabi. Saue vabatahtlikud päästjad käisid paar tundi hiljem majale järelkontrolli tegemas ning selle käigus kustutati uuesti süttinud tulekolded.

5.10 kell 10.32 sõitsid päästjad Saue valda Ääsmäe külla Tallinn-Pärnu maanteele, kus autolt oli sõidu ajal lahti haakunud haagistõstuk, millesse oli sisse sõitnud tagant tulev veoauto. Nõmme päästjad puhastasid tee risust, tõstsid haagise tagasi ratastele, eemaldasid selle teelt ning katsid teele valgunud õlid absorbendiga. Kiirabi vaatas õnnetuses osalenud juhi üle, kuid hospitaliseerimist ei vajatud.

5.10 kell 18.13 said päästjad infot, et Lääne-Harju vallas Paldiskis Lõunasadama teel on veoauto tagurdanud vastu betoonpiiret, mille tagajärjel on purunenud selle kütusepaak. Paldiski päästjad jõudsid kohale kell 18.22 ning nägid, et 500-liitrisest paagist oli umbes 100 liitrit diislikütust välja voolanud. Koostöös autojuhiga suleti leke kella 19.00ks ning juba maha voolanud diislikütus kaeti absorbentainega.

5.10 kell 19.56 sõitsid päästjad Viimsi valda Randvere külla Tiitsu teele, kus kitsale sõiduteele olid langenud kaks puud ja selle täienisti sulgenud. Pirita päästjad olid kohal kell 20.09 ja viis minutit hiljem oli tee mootorsaega puhastatud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. oktoobril kell 11.36 paluti päästjaid appi Põltsamaal asuvasse kauplusesse, kuhu oli lennanud linnuke, kes ei leidnud enam ise väljapääsu. Päästjad püüdsid linnu kahvaga kinni ning lasksid loodusesse tagasi.

Põlvamaa

5. oktoobril kell 22.51 teavitati päästjaid, et Kanepi vallas Sõreste külas on puu kukkunud elektriliinidele ning need sõiduteele vajutanud. Päästjad kerisid vooluta jäänud juhtmed kokku ning vabastasid tee liikluseks.

Tartumaa

5. oktoobril eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Tartu vallas Kärkna külas

6. oktoobril kell 7.20 said päästjad väljakutse Tartusse Lääne tänavale, kus asuva kortermaja trepikojas oli näha valget suitsu ning tunda kõrbemise lõhna. Päästjad tuvastasid korterist toidukõrbemise ning likvideerisid selle.

Valgamaa

6. oktoobri varahommikul eemaldasid päästjad sõiduteele kukkunud puud Valga vallas Iigaste külas ja Otepää vald Plika külas.

Viljandimaa

5. oktoobril kell 11.03 teavitati häirekeskust, et Viljandi vallas Kivilõppe külas on põlema süttinud traktor. Omanik asus koheselt käsikustutiga ise ka tuld kustutama. Päästjad kustutasid elektrisüsteemi rikkest alguse saanud põlengu lõplikult kell 11.28.

Võrumaa

5. oktoobril eemaldasid päästjad teele kukkunud puid Rõuge vallas Nogu ja Rebäse külades ning Setomaa vallas Laossina külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. oktoobril kell 5.16 käisid päästjad Narva-Jõesuu linnas eemaldamas teele kukkunud puud.


5. oktoobril kell 13.36 teatati hoonepõlengust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla teel. Elumajade vahel oleva baari ja kaupluse hoone katuselt tuli musta suitsu ja näha oli leeke. Sündmusele reageerisid Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli kutselised ning Purtse vabatahtlikud päästjad. Kohapeal saadi hoone ühelt omanikult teada, et inimesi majas ei olnud. Põleng toimus enamasti hoones sees. Kustutustöödeks avati ka hoone katusekonstruktsioone. Liiklus tänaval suleti. Ümberkaudsetele elumajadele ohtu ei olnud ja keegi kannatada ei saanud. Tule levikule pandi piir kell 14.58 ja likvideeriti kella 15.45ks. Põleng võis alguse saada küttesüsteemist, täpsemad põhjused on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

Päästjad said eile hilisõhtul ja keskööl kokku kolm väljakutset puude eemaldamiseks teedelt Kadrina ja Haljala vallas.


Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. oktoobril eemaldasid päästjad Järva vallas Pullevere külas teele kukkunud suure pajupuu.

Pärnumaa

5. oktoobril kell 13.28 teavitati päästjaid, et Pärnus Kaevu tänaval on tehtud elamu keldrikorruse katlasse tuld. Ilmastikutingimuste või valede kütmisvõtete tõttu valgus elamu vingu ja suitsu täis. Päästjad paigaldasid hoonesse ülerõhuventilaatori ning tegid ruumid suitsust ja vingust puhtaks.

5. oktoobril kell 14.49 käisid päästjad Häädemeeste vallas Kabli külas eemaldamas teele ja elektriliinile kukkunud puud.

Raplamaa

5. oktoobri öösel käisid päästjad Märjamaa vallas Kõrvetaguse külas eemaldamas suurt haavapuud, mis oli sõiduteele kukkunud ja selle täielikult sulgenud.

Saaremaa

5. oktoobril kell 20.20 said päästjad teate, et Kuressaares Kaevu tänaval on põlema süttinud sõiduauto. Arvatavasti akust põlema süttinud sõiduk kustutati päästjate poolt kell 20.40. Tulekahjus sai kanna