Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäev oli Põhja regiooni päästjatele taas tegus. Kokku said päästjad 24 väljakutset enamjaolt teedele või elektriliinidele langenud puid eemaldama, millest 10 olid Tallinnas ning 14 Harjumaal (v.a Tallinn). Neist märkimisväärseim väljakutse oli 11. oktoobril kell 13.45 Kesklinnas Viru tänaval, kus tugeva tuulega lendas eest ära katuseaken. Topeltaknast välimine lebas katusel ning tuult alla võttes kujutas endast ohtu kõnniteel liiklejatele. Kesklinna päästjad tulid kohale redelautoga ning eemaldasid katuselt aknaraami kella 14.28ks.

Tallinn

11.10 kell 14.15 sõitsid päästjad Lasnamäele P. Pinna tänavale, kus põles kortermaja õuel ca 2-ruutmeetrine prügikonteiner. Risti päästjad kustutasid põleva prügikasti.

Harjumaa

11.10 kell 12.49 teavitati häirekeskust, et Anija vallas Partsaare külas Jägala-Kärevete teel on toimunud liiklusõnnetus, kus veoauto on sõitnud teepiirdesse ja lekib kütust. Samuti oli õnnetuse tagajärjel suletud üks sõidusuund. Kehra päästjad olid kohal kell 12.57 ja sulgesid kütusepaagi lekke pastaga. Samuti katsid nad juba välja lekkinud diislikütuse absorbendiga. Lõigati ära ka kõverdunud teepiirded. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

12. oktoobril kell 5.53 käisid Põlva vallas Kiidjärve külas ja kell 6.58 päästjad Kanepi vallas Heisri külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Tartumaa

Eile käisid päästjad kahel korral ja täna varahommikul kahel korral väljakutsetel eemaldamas teedelt murdunud puid. Üks eilne väljakutse oli seotud teele kukkunud purunenud sidekaabliga, mis samuti teelt eemaldati.

Valgamaa

12. oktoobril kell 7.14 käisid päästjad Laatre alevikus eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

Eile oli kolm päästjate väljasõitu seotud teedele murdunud puude eemaldamisega. Täna kesköö ajal sõideti sama põhjusel välja ühele ja varahommikul veel ühele väljakutsele.
11. oktoobril kell 14.37 käisid päästjad Viljandi vallas Leie külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad kõrvaldasid akujuhtmete eemaldamisega süttimisohu. Viga saanud 71aastane juht viidi kiirabiga Tartu haiglasse.

Võrumaa

Eile oli päästjate kaks väljasõitu seotud teedele ja üks väljasõit elektriliinile kukkunud murdunud puuga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. oktoobril oli Ida -Virumaa päästjatel 9 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt. Sõideti Narva, Jõhvi ja Kohtla-Järve linna ning Alutaguse ja Lüganuse valda.

11. oktoobril kell 23.49 tuli teade garaažide juures põlevast autost Narva-Jõesuu linnas Metsa tänaval. Üks auto põles lahtise leegiga, lähedal seisid teised autod. Põleng kustutati, auto sai suuri põlengukahjustusi. Läheduses seisnud autodel kahjustusi ei olnud. Põleng võis alguse saada auto elektrisüsteemi rikkest. (Lisatud foto)

Kell 15.14 kutsuti päästjad appi Narva-Jõesuu linna sadamasse, kus kolm päeva tagasi uppunud kaatrist lekkis diiselkütust ning selle kokku kogumisega ei saanud omanik üksi hakkama. Tugeva tuule tõttu reostusala suurenes. Lekke piiramiseks kasutati reostuse püügipoome, mis imasid diislikütuse endasse.

Kell 10.46 teatati Narva linnas Tallinna maantee kaupluse juures põlevast prügikastist. Päästjad kustutasid metallist prügikastis põleva prügi.

Lääne-Virumaa

11. oktoobril oli Lääne-Virumaa päästjatel 8 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt. Kokku sõideti kolmel korral Haljala, kahel Tapa, kahel Kadrina valda ja korra Vinni valda.

11. oktoobril kell 16.06 märgati Haljala vallas Eisma külas 150 m kaugusel kaldast kummipaati. Binokliga vaadates inimesi paadis näha ei olnud. Päästjad vaatlesid paati drooniga ja said kinnitust, et paadis inimesi ei olnud. Paadi omanikuga õnnestus ühendust saada, kes teatas, et on kodus ja temaga on kõik korras. Päästjad tõid paadi sadamasse.

Kell 7.01 teatati häirekeskusesse Tapa vallas Täpi külas põllule kukkunud elektriliinist, mille tagajärjel oli maapind süttinud. Päästjad valvasid ala kuni elektrite saabumiseni, põleng kustutati.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. oktoobril kell 13.04 said päästjad väljakutse Pärnusse Raba tänavale, kus oli põlema süttinud hakkpuiduaun. Kohapealne kopplaadur tõstis hakkpuiduhunniku laiali ning päästjad kustutasid kuumenenud haket. Kustutustööd vältasid kella 19.19ni. Kokku põles umbes 200 ruutmeetrit haket. Kohapeal tegutsesid Pärnu ja Kilingi-Nõmme kutselised ning Are vabatahtlikud päästjad.