Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5. juuli – 8. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. juulil kell 12:23 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Kadaka teel. Päästjate tuvastasid saabudes, et ühes korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad tuulutasid ruumid ning paigaldasid korterisse suitsuanduri. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

6. juulil kell 21:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- tallinna linnaosas Volta tänaval. Päästjate saabudes põlesid sõiduautod ja nende osad. Kokku oli hoones 40-50 sõiduautot, millest tulekahju hävines 4-5. Sündmuspaigal oli kuulda ka plahvatust, mille esialgsetel andmetel põhjustas hoones olnud propaaniballooni plahvatus. Tulekahju likvideeriti kell 22:21. Tulekahju tekkepõhjused ja täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

7.juulil kell 18:50 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kristiine linnaosas Energia tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
5. juulil kella 20.17 ajal käisid päästjad Mustvee vallas Jõemetsa külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud suurt pajupuud.

Põlvamaa
5. juulil kell 14.49 käisid päästjad Põlva vallas Naruski külas eemaldamas tuules murdunud ja teele kukkunud puud.

5. juulil kella 18.58 ajal süttis Räpina vallas Naha külas sauna eesruumi põrand. Päästjad kustutasid põrandalt vaheseinale ja -laele levinud põlengu vahtkustutiga. Suitsu sisse hinganud saunaomanikule andsid koha peal abi kiirabitöötajad.

7. juulil kella 22.22 ajal põles Põlva vallas Aarna külas lausleegis suitsusaun. Päästjad takistasid tule leviku teistele kõrvalhoonetele ning kustutasid tulekahju kella 23.40ks.

Tartumaa
7. juulil kella 19.59 ajal põles Tartus J. Liivi tänaval tühjalt seisva kahekorruselise puitmaja välisfassaad ja veidi katusealust, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa
5. juulil kella 13.23 ajal käisid päästjad Valga vallas Supa külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

Viljandimaa
7. juulil kella 17.06 ajal põlesid Mulgi vallas Abjaku külas metsa ääres ja heinamaal põhupallid, mille päästjad kustutasid. Ära hoiti tule levik metsa. Pallid olid tõenäoliselt põlema süüdatud.

Võrumaa
5. juulil kell 15.02 käisid päästjad Võru vallas Rõssa külas eemaldamas sõidutee kurvikohast murdnud liiklust ohustavat puud. Kella 20.22 ajal käisid Suhka päästjad Rõuge vallas Ruusmäe külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud suurt pajupuud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

7. juulil leiti Tartumaal Tartu vallas Kõrveküla alevikus ehituse kaevetöödel rakett M31. Demineerijad viisid ligi 25 kilo lõhkeainet sisaldanud raketi hävituskohta, kus see kahjutuks tehti.
Päästeameti demineerijad tuletavad meelde, et lõhkekeha leidmisel tuleb sellest viivitamatult teatada hädaabinumbril 112. Mitte mingil juhul ei tohi plahvatusohtlikku leidu ise puudutada ega transportida, sest sõjapidamiseks ja tapmiseks mõeldud esemed võivad liigutamisel kergesti plahvatada ning tuua kaasa hävingu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. juulil kell 21:31 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kohtla- Järve linnas Aretaja vkt. Päästjate saabudes põles saunahoone. Tulekahju likvideeriti kell 22:03. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

6.juulil kell 22.09 teatati Häirekeskusele tulekahjust Lääne-Viru maakonnas, Kadrina alevikus, Neeruti teel asuvas ühekordses puumajas. Päästjate sündmuskohale jõudes tuli maja akendest ja kõigist avaustest suitsu ning põles magamistuba. Põlevast majast toodi välja mees, kes anti üle kiirabile. Mehe elustamine tulemusi ei andnud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 23.40ks. Tulekahju tekkepõhjuse ja asjaolud selgitab menetlus.

Ida-Eesti pommigrupp

7. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Kuningaküla külast Punamäe kordoni lähedalt leitud seitse 82 mm miinipildujamiini ja Ida-Viru maakonnast Sillamäe linnast Veski tn leitud käsigranaat F1.

Lääne päästekeskus

Järvamaa
7. juulil kella 23.11 ajal teatati, et Järva vallas Kaalepi külas süttis kasutamise ajal suitsuahi. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud põlengule ise piiri peale saanud. Päästjad kastsid suitsuahju veega üle.

8. juulil kella 9.55 ajal kärssas Käravete alevikus korteri köögis elektripliidile unustatud elektriline keedukann. Päästjad kõrvaldasid tuleohu.

Pärnumaa
6. juulil kell 10.59 teatati, et Pärnus Kastani tn piirkonnas on sõudesportlasest poiss paadiga ümber läinud ning püsib sellest kinni hoides vee peal. Päästja jõudis hättasattunu juurde abivalmis eraisiku paadi abil, millega 14-aastane poiss kaldale toodi. Kannatanu tervist kontrollis kiirabi ning edasi tegelesid temaga sõudebaasi töötajad.

7. juuli kell 20.08 teatati, et Pärnus Väike-Kuke tänaval on korteris suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et lapsed olid mänguhoos sisse lülitanud pliidi, millel oli sulama hakanud sellele sattunud pikendusjuhe. Päästjad kõrvaldasid tuleohu ja rääkisid lastele tuleohutusest.

Raplamaa
5. juulil kella 14.21 ajal põles Kohila vallas Aespa alevikus hoovis sõiduauto. Päästjad piirasid tule leviku lähedale ladustatud puitmaterjalile ning kustutasid tulekahju. Põleval autol lekkis bensiinipaak ning seepärast tuli välja lekkinud kütus tuleohutuse tagamiseks kustutusvahuga katta. Põlengus sai viga autoomanik, kes kiirabi töötajate hoole alla anti.

7. juulil kella 13.20 ajal süütas pikselöök Kohila vallas Vilivere külas kuivanud kuusepuu, mille päästjad kustutasid.

Saaremaa
5. juulil kella 15.56 ajal käisid päästjad Lätiniidi külas; kell 16.29 Kudjape alevikus ja kell 17.35 Mäebe külas eemaldamas teedelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puid.