Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23. jaanuar – 24. jaanuar 2019

Põhja päästekeskus
Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Päästeamet tuletab külmade ilmadega meelde järgmist:

  • Hoidu ülekütmisest
  • Jälgi, et sa ei sulge kütmisel siibrit liiga vara
  • Ära kata soojapuhureid ja radiaatoreid riideesemetega kinni
  • Veendu, et sul on kodu laes olemas töökorras suitsuandur
  • Märka ja abista lähedasi. Näiteks aita naabritädil puud tuppa tuua

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
23. jaanuaril kella 15.02 ajal põletas Tõrvandi alevikus ehitusmees platsil hoonete läheduses pappi ja pabereid. Päästjad andsid korralduse hooneid ohustav lõke kustutada ja teid mehele ohutusalast selgitustööd.

Vingugaas ohustas pere elusid
23. jaanuaril kell 15.59 teatati Elva vallast Tammiste külast vingugaasimürgistuse tunnustega naisest. Naine kurtis vilinat kõrvus, iiveldust, oksendamist, pearinglust ja üldist nõrkust. Kohale saabunud päästjad ja kiirabitöötajad mõõtsid õhus kõrge vingugaasi sisalduse. Majas viibis veel mees ning kuue- ja kaheaastane laps. Kiirabid toimetasid kõik kannatanud haiglasse. Esialgsel hinnangul oli vingugaas tuppa imbunud siibri liiga varase sulgemise tagajärjel. Juhtunust hoiatati ka ülemise korruse elanikke. Ruumid tuulutati ja õhu hapnikusisaldus normaliseerus.

Päästjad hoiatavad, et liiga varase siibri sulgemise tõttu tuppa imbuv lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine vingugaas on inimelule ja tervisele äärmiselt ohtlik. Pärast kütmist ja siibri sulgemist on soovitatav ruume tuulutada. Vingugaasi aitab õhust tuvastada vingugaasiandur. Suitsuandur vingugaasi ei tuvasta.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. jaanuaril kell 14.45 teatati häirekeskusele tulekahjust Ida-Viru maakonnas Toila vallas Kohtla-Nõmme alevis Kanarbiku tänaval, kus põlesid abihoone, saun ja garaaž koos seal olnud sõiduautoga. Kustutustööd lõpetati kell 16.08.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Pärnumaa
23. jaanuaril kell 18.22 ajal teatati Saarde vallas Ilvese külas kaubiku ja põdraga juhtunud liiklusavariist. Põdrast sõitis omakorda üle rekka. Päästjad eemaldasid teelt liiklustakistused. Kohale kutsutud jahimehed tegelesid hukkunud põdra minema toimetamisega.

24. jaanuaril kella 3.48 ajal põles Tori vallas Niidu külas lahtise leegiga hoone (10x18m). Päästjad piirasid tule leviku kella 5.37 ja hoidsid sellega ära 20 meetri kaugusel asuva garaaži süttimise. Omaniku sõnul oli tules suures osas hävinud kunagine elumaja praegu olnud kasutusel laohoonena. Tulekahju kustutustööd jätkuvad. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Hiiumaa
23. jaanuaril kell 16.17 teatati Utu külas lumeraskuse all teele murdnud ja liikluse sulgenud puust. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

Saaremaa
Tuppa imbunud vingugaas ohustas kahe naise elu
23. jaanuaril kell 22.34 teatas kaks Asuküla küla naist enda äärmiselt halvast enesetundest. Mõlemad oksendasid ning tekkisid teadvuse- ja tasakaaluhäired ja pearinglus. Päästjad tuvastasid eluruumide õhus ohtliku vingugaasi sisalduse ja kiirabi diagnoosis naistel vingumürgistuse. Küttekolletes olid söed ja ilmselt imbus ving tuppa siibri liiga varase sulgemise tõttu. Kannatanud viidi tervisekontrolliks ja turgutamiseks haiglasse. Päästjad avasid kütteseadmete siibrid ja aitasid elanike äraoleku ajaks sulgeda maja uksed.

Päästjad hoiatavad, et liiga varase siibri sulgemise tõttu tuppa imbuv lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine vingugaas on inimelule ja tervisele äärmiselt ohtlik. Pärast kütmist ja siibri sulgemist on soovitatav ruume tuulutada. Vingugaasi aitab õhust tuvastada vingugaasiandur. Suitsuandur vingugaasile ei reageeri.