Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. oktoober-1. november

Põhja ja Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

31. oktoobri ennelõunas käisid päästjad kahel korral Tartus Roosi tänaval asuvas kortermajas, mille elanikud tundsid suitsulõhna. Esimesel korral midagi ohtlikku ei leitud. Teisel korral avasid päästjad jõuga korteri ukse, kust tuli suits ja leidsid sealt kinnise siibriga küdeva ahju. Siiber avati ja ruumid tuulutati. Päästjad hoiatavad, et ahju ei tohi jätta järelevalveta küdema. Kinnise siibriga küdevast kütteseadmest imbub tuppa ülimürgine vingugaas, mis võib tappa. Vingugaasi aitab õhust tuvastada vingugaasiandur. Vaata lisainfot www.vingugaas.ee.


Lääne päästekeskus

Pärnumaa

31. oktoobril kell 14.08 teatati päästjatele Häädemeeste alevikus asuvas ridamaja korstnalõõris toimuvast tahmapõlengust. Päästjate saabudes oli küll põleng kustunud, kuid päästjad kontrollisid lõõrid üle ning soovitasid omanikel kutsuda korstnapühkija. 


Saaremaa

31. oktoobril kell 21.38 said päästjad teate, et Kärla – Kirikuküla maanteele on langenud suur puu, mis häirib liiklust. Möödasõitjad olid ettenägelikult paigaldanud puu külge helkurvesti, et pimeduses takistust paremini näha oleks. Päästjad likvideerisid ohu teelt.


​​​​​​​31. oktoobril kell 23.58 said päästjad väljakutse Salme alevikku, kus peremees oli jäänud söögitegemise ajal magama ning toit läks pliidil kõrbema. Õnneks oli korterisse paigaldatud suitsuandur, mis õigeaegselt olukorrast teavitas ja peremees tänu omaste kiirele reageerimisele äratati. Päästjad ventileerisid ruumid.