Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

04. novembril kell 16:52 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Suur- Sõjamäe põigus. Päästjate saabudes põlesid kaks angaari, mis tules täielikult hävisid. Tuld võttis ka kilehall, mis sa tugevalt kahjustada. Päästjad hoidsid ära tule levikule kõrvalasuvatele hoonetele. Tulekahju lokaliseeriti kell 19:02, misjärel teostati järelkustutus- ja lammutustöid. Tulekahju likvideeriti kell 20:43. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Põhja-Eesti pommigrupp

4. novembril tehti kahjutuks Tallinnast Ülemiste järve äärest sanitaartööde käigus leitud kolm granaati ja mürsk.

Ida ja Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad 7 korral eemaldamas teedele kukkunud puid.

Valgamaa

4. novembril kell 20.30 reageerisid päästjad väljakutsele Valga linna Kungla tänavale, kus korteris töötas suitsuandur ning tunda oli plastmassi kõrbemise lõhna. Korteris viibinud isik oli magama jäänud ja toidu ahju unustanud. Päästjad ventileerisid ruumid ning tuletavad meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta kunagi järelevalveta minnes ise magama või kodust ära. Kõrbevast toidust võib alguse saada väga kurbade tagajärgedega tulekahju. Sel aastal on päästjad Lõuna regioonis reageerinud toidukõrbemistele 84 korral ning neljal korral tekkis toidukõrbemisest tulekahju.

Jõgevamaa

4. novembril kell 9.25 teatati häirekeskusele, et Mustvee linnas Pargi tänaval on tulekahju. Päästjad tuvastasid saabudes äärmiselt ohtliku olukorra, kus inimene oli tõstnud tulise tuha plastmassämbrisse, mille omakorda asetanud puuhalgudele. Päästjad ventileerisid suitsused ruumid. Tuletame meelde, et tuhk tuleb alati panna mittepõlevasse nõusse ning asetada ohutule pinnasele. Elamises puudus suitsuandur, mille olemasolu on igas elamises kohustuslik.