Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. novembril kell 22:08 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kesklinna linnaosas Tartu maateel. Päästjate saabudes põlesid ühe kortermaja korteri köögis õhupuhasti ja mööbel. Tulekahju likvideeriti kell 22:32. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada pliidil süttinud õlist.

Harjumaa

7. novembril kell 18:47 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rae vallas Karla külas. Päästjate saabudes põles 6x8m garaaž lahtise leegiga. Tööd sündmuskohal lõpetati 21:30. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. novembril kell 3.52 teatati tulekahjust Jõhvis Kaare tänaval asuva viiekorruselise sotsiaalmaja teisel korrusel, kus ühes toas põlesid voodi ja tekk. Majast evakueeriti 10 inimest. Põlevast toast toodi välja ja anti üle kiirabile üks isik, kes kannatada ei saanud ning peale kontrolli lubati ta oma tuppa tagasi. Tulekahju likvideeriti kell 4.25. Tulekahju oletatav tekkepõhjus on hooletu suitsetamine (isik oli alkoholijoobes).

Ida-Eesti pommigrupp

7. novembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere küla lähedalt metsast leitud 14 erinevat lõhkekeha ning Lääne-Viru maakonnast Väike-Maarja vallast Väike-Maarja alevikust leitud õppegranaat.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. novembril kell 19.04 said päästjad väljakutse Tartu linna Kesk-Kaare tänavale. Elanikul läks tööle vinguandur. Päästjate hinnangul hakkas andur tööle siibri liiga varajase sulgemise tõttu. Päästjad tuulutasid ruumid ning selgitasid õigeid kütmisvõtteid. 

Valgamaa

7. novembril kell 16.31 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Valga vallas Tinu külas. Metsas oli põlema süttinud traktor ning põles lahtise leegiga. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 17.00. Traktori süttimise põhjust teada ei ole.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

7. novembril kell 15.23 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Pürksi külas on pliidi peal olev õlipott põlema süttinud. Pott oli jäetud järelevalveta ning põles suure leegiga, tekitades kahju laele ja seintele. Põlengu tõttu põlesid läbi pliidi läheduses asunud veeboileri veetorud. Lisaks tulekahjule tekkis seetõttu ka veeõnnetus. Korteris oli olemas küll suitsuandur, kuid selle patareid olid eemaldatud ning seetõttu suitsuandurist tulekahju kiiremaks avastamiseks kasu ei olnud.