Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-11. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. novembril kell 18:22 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Ädala tänaval. Päästjate saabudes põles hoone I korrusel oleva sauna leiliruum. Tulekahju likvideeriti kell 19:30. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

8. novembril kell 22:16 sai Häirekeskus teate tulekahjust Haabersti linnaosas Järveotsa teel. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Kiirabi toimetas korteris olnud inimese haiglasse kontrolli.

10. novembril kell 21:58 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas J. Sütiste teel. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. novembril kell 21.10 teatati tulekahjust Narvas Elektrijaama teel, kus Enefit Energiatootmise AS Balti Elektrijaama territooriumil põles saepuru 5 m2 ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 0.30.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. novembril kella 7.30 ajal põles Tartu vallas Vahi alevikus lausleegis sõiduauto, mille päästjad veerand tunniga kustutasid. Enamus sõidukist hävis tulekahjus. Kell 11.52 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval on 9-korruselise kortermaja koridoris on suits. Päästjad selgitasid, et liftiruumis suitses lifti mootor. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Kohale tulid liftiremondi spetsialistid, kes hakkasid rikke põhjust selgitama.
Päästjad tõid põlevast majast välja teadvusetu mehe

9. novembril kell 18.57 teatati häirekeskusele, et Kambja vallas Lepiku külas põleb elumaja. Päästjad selgitasid, et leekides oli kahekorruselise elumaja köök, kust tuli oli teisele korrusele levinud. Päästjad leidsid esimese korruse elutoast teadvusetu kannatanu, kes välja toodi ja kiirabi töötajatele üle anti. Teised majas olnud inimesed olid ise ruumidest välja tulnud. Tulekahju kustutati tunni ajaga. Päästjad leidsid toast peeglikapilt töötavad suitsuandurid, mis aga olid häire andmisega hiljaks jäänud. Päästekeskuse menetlusinspektor selgitas, et tulekahju süttis elektrijuhtmete lühisest. Lühise põhjustasid juhtmed läbi närinud rotid.

9. novembril kella 19.25 ajal teatati häirekeskusele, et Tartus Kalevi tänaval kolmekorruselises puitmajas oli põlenud korteri köögi sisustus. Päästjad selgitasid, et mööbli oli süüdanud gaasipliidile unustatud ja süttinud pann. Söögi tegemise ajal uinunud naine oli tulekahju esimesena avastanud ja paari ämbri veega kustutanud. Päästjad ja kiirabi kutsus kohale murelik naaber. Tahmane ja suitsu sisse hinganud kannatanu anti üle kiirabi hoole alla. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust. Kahjuks puudus korterist kohustuslik suitsuandur ja koridori põrandale plastämbrisse oli pandud koldest eemaldatud tuhk. Oli õnn, et tuleohutusest mittehoolimine seekord kellegi elu ei maksnud.

10. novembril kella 17.19 ajal teatati, et Peipsiääre vallas Välgi külas põleb kahekorruseline elumaja. Tulekahjust oli elanikele märku andnud suitsuandur. Häiret kuulnud pere oli ise majast välja saanud. Päästjad selgitasid, et süttinud oli hoone teine korrus ja tuli levinud osaliselt allapoole. Põleng kustutati kella 18.11-ks. Maja teine korrus hävis, esimene korrus sai tugevaid tahma, kuuma ja veekahjustusi. Tänu suitsuandurile inimesed õnnetuses viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

9. novembril kell 13.08 teatati, et Rõuge vallas Väiku-Ruuga külas jäi inimene metsas jalgapidi puu alla. Päästjate saabumise ajaks oli kannatanu jalg puu alt kätte saadud. Päästjad aitasid mehe metsast välja kiirabi autoni transportida.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. novembril kell 2.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Tallinna maanteel, kus põlema oli süttinud hoone sein ja terrass ning osaliselt ka teisel korrusel asunud saunaruumid. Kogu hoone sai tahmakahjustusi, tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole. Hoones puudus kohustuslik suitsuandur, mis igas elamises olema peab, et tuvastada tulekahju võimalikult kiiresti. Tulekahju kustutati kell 2.52.

9. novembril kell 1.51 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Rääma tänaval. Tootmishoones põles tööstuspink ning sädemed levisid mööda ventilatsioonisüsteemi väljaspool hoonet asuvale punkrile. Tulekahju likvideeriti kell 5.34. Inimesed kannatada ei saanud, päästjad ventileerisid tööstuse ruumid.

9. novembril kell 21.39 teatati häirekeskusele suurest järelevalveta lõkkest Tori vallas Vainu külas. Päästjad kustutasid 3 x 4 m suuruse lõkke.

Raplamaa

8. novembril kell 11.52 teatati häirekeskusele eramaja tulekahjust Rapla linnas Veetorni tänaval. Päästjad tõid põlevast majast välja hukkunud mehe. Päästeameti menetlejate esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse voodis suitsetamisest. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.54. 

Saaremaa

10. november kell 15.55 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Rootsi tänavale, kus tulekahjualarm oli tööle läinud. Päästjad sisenesid korterisse ning tuvastasid järelevalveta jäetud ning suitsu sisse ajava pliidi. Omanik oli kodust lahkunud. Korter ventileeriti ning korteriomanikule viidi läbi selgitustööd tuleohutusnõuete kohta.