Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. november

Põhja päästekeskus

Põhja-Eesti pommigrupp

12. novembril kell 12:37 sai Häirekeskus teate, et Kuusalu alevikus Keskväljaku tänaval on ehitatava maja vundamendi soojustamise käigus leitud miinipildujamiin. Häirekeskusesse tegid ehitajad kõne alles siis, kui välja tuli miinipildujamiin, enne seda olid ehitajad teadmatusest lõhkeaine klotsid ja standardlaengud koos mullaga laiali visanud. Kohale tulnud demineerijad tuvastasid leiukohast kokku 19 tk 50 mm Vene miinipildujamiini, 58 kg Saksa päritolu lõhkeainet (erinevad standardlaengud ja lõhkeaine klotse) ka 20 padrunit. Enne lahkumist instrueerisid demineerijad ehitusplastil viibijaid ning rõhutasid üle, et kindlasti tuleks edasise ehitustegevuse käigus igas leiust või kahtlasest esemest koheselt Häirekeskust teavitada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. novembril kell 7.44 teatati, et Narva-Jõesuu linnas Tõrvajõe külas põleb lahtise leegiga maja. Päästate saabumisel selgus, et tegemist on mahajäetud hoonega, inimesi see ei ole. Kustutustööd käivad.

Lääne-Virumaa

12. novembril kell 17.22 teatati häirekeskusele, et Tapa linnas elaval inimesel on kodus ilutulestiku raketid ning teataja soovib neid ära anda. Kodanik sai ilutulestiku raketid ära anda.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. novembril kella 21.17 ajal põles Tartus Riia tänaval suur plastmassist prügikast, mille päästjad kustutasid.

Lääne päästekeskus

12. novembril tehti kahjutuks Saaremaalt Mässa külast leitud kaks mürsku ning Pärnust jõe äärest madalast veest leitud käsigranaat.