Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. november

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad mitmel korral toidukõrbemisega seotud väljakutsetele. Seekord oli tegemist õnnelike õnnetustega ning keegi viga ei saanud ning suuremat tulekahju neist ei tekkinud. 

Tallinn

17. novembril kell 17:08 sai Häirekeskus teate gaasilekkest Mustamäe linnaosas Sääse tänaval. Korteris olnud naine oli teinud vana gaasipliidiga süüa ning seejärel tundis end halvast, tellis iiveldus ja nõrkus. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid korteris väikese gaasilekke, leke oli nii minimaalne, et isegi korteris olnud gaasiandur ei rakendunud tööle. Kiirabi toimetas korteris olnud kaks täiskasvanut ja kaks last haiglasse kontrolli.

Harjumaa

1
6. novembril kell 13:31 sai Häirekeskus teate tulekahjust Pringi külas Rannapiiri teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et elumaja korstnas oli toimunud tahmapõleng, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid korstna üle ning instrueerisid omaniku. Keegi õnnetuses viga ei saanud. 

17. novembril kell 04:04 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saue vallas Pohla külas. Päästjate saabudes põles ehitusjärgus II kordne elumaja lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 08:34. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. novembril kell 14.22 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna Olgina alevikku Pähklisalu tänavale, kus lahtise leegiga põles ehitusjärgus maja. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 14.59ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. novembril kell 15.22 tuli teade, et Narva linnas Võidu tänaval korteris on tunda suitsu lõhna. Selgus, et korteri omanik unustas toidu pliidile ning lahkus. Ta tuli koju tagasi enne päästjate saabumist ning tuulutas korteri. Suitsuandur tööle ei rakendunud, kuna puudus patarei. Päästjad tegid selgitustööd.

18. novembril kell 2.11 teatati tulekahjust Narvas Malmi tänaval, kus põles sõiduauto. Päästjad kustutasid tulekahju kell 2.25. Arvatav tekkepõhjus on süütamine. Alustati menetlust.

18. novembril kell 7.27 teatati tulekahjust Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas. Käivad kustutustööd.

Ida-Eesti pommigrupp

15. novembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Sinimäe alevikust leitud 122 mm mürsk ja 82 mm miinipildujamiin.

16. novembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud kolm käsigranaati

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. novembril kell 14.05 teatati, et Luunja vallas Veibri külas on imelikult käituv kährik majade juurde tulnud ja võib lastele ohtlik olla. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid metsa.

Kell 17.39 teatati, et Tartus Akadeemia tänaval on kortermaja köögis gaasilõhn. Teataja väljus koos lastega õue värske õhu kätte. Päästjad selgitasid, et lekkis gaasipliidi torustik. Pliidi gaasikraan keerati kinni ning lekke parandamiseks tuli kohale gaasiseadmete remondi spetsialist.

Kell 18.31 teatati, et Tartus Vallikraavi tänaval veeres pargitud auto vastu maja seina. Päästjad selgitasid, et autos kedagi ei olnud ja ilmselt oli õnnetuse põhjuseks rakendamata unustatud seisupidur. Sõiduki omanik ilmus välja ja auto pargiti sobivasse kohta. Hooletuse tagajärjel sai kannatada maja sein, prügikast ja elektrikilp. Maja esindaja ja auto omanikust naine said kahjude hüvitamise osas kokkuleppele.

17. novembril kella 21.13 ajal teatati, et Elva vallas Uderna külas põleb kütteseadme truup. Päästjad selgitasid, et pliidi puhastamata truubis põleb tahm. Osa tahmast saadi välja ja truupi jahutati. Õnneks tuli lõõridest välja ei levinud.

Valgamaa

16. novembril kell 18.42 teatati, et Tõrvas Järve puhkealal süttis sõiduauto Citröen Berlingo mootoriruum. Päästjad kustutasid lausleegis põleva auto. Sõiduk hävis tulekahjus.

Võrumaa

15. novembril kell 16.39 teatas mööduja, et Võrus Liiva tänaval on majast kuulda suitsuandur häiresignaali. Päästjad selgitasid, et suits oli majja sattunud küdeva ahju lahti hoitud uksest. Ruumides oli kõrge vingugaasi sisaldus, millest oli lisaks suitsuandurile tööle hakanud ka vingugaasiandur. Vanem daam, kes oli sisse hingatud vingust segasus-seisundis, anti tervise kontrollimiseks üle kiirabitöötajate hoole alla. Päästjad tuulutasid ruumid ja fikseerisid aadressi, et koduomanikku hiljem tuleohutusalaseks nõustamiseks külastada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. novembril kell 00.48 said päästjad väljakutse Türi linna Vabriku puiesteele, kus põlema oli süttinud vana tööstushoone. Mahajäetud ehitusel põlesid lahtise leegiga esimene ja teine korrus. Päästjad kustutasid 6 x 10 meetrises hooneosas olnud põlengu kell 3.16. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.


Pärnumaa

16. novembril kell 13.04 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Vändra alevisse, kus korteris oli tööle hakanud suitsuandur ning kedagi kodus ei olnud. Naabri abiga leiti üles omanik, kes avas ukse ning päästjad tuvastasid pliidile kõrbema jäetud toidu. Päästjad tuulutasid ruumid.


Raplamaa

17. novembril kell 7.01 said päästjad väljakutse Märjamaa alevisse Pärnu maanteel asuvasse kortermajja, kus trepikoda oli suitsu täis. Päästjad palusid elanikel hoida uksed kinni ning asusid otsima tulekollet. Juba kustunud tulekolle avastati trepikoja keldrist, päästjad kontrollisid üle kõik korterid ning ventileerisid hoone.