Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. november

Põhja päästekeskus

Põhja-Eesti pommigrupp

18. novembril tehti kahjutuks Tallinnast Viljandi mnt leitud käsigranaat.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. novembril kell 00.01 ajal põles Jõgeval Kivi tn elamu keldris praht, mille päästjad kustutasid. Põlengu süttimist seostatakse esialgu kohalike poisikeste tegevusega.

Tartumaa

18. novembril kell 10.32 teatati, et Elva vallas Koopsi küla farmi virtsahoidlas on hunt. Päästjate kõrval kutsuti appi kohalik jahimees, kelle kummipaadiga õnnestus virtsa sisse kinni jäänud ja alajahtunud nõrk loom elusalt kindlale maale tuua. Hundi ohutul kättesaamisel oli abiks päästjate varustusse kuuluv spetsiaalne varrega ling. Loom pandi esialgu jahimehe katusega autokasti ja anti hiljem üle kohale tulnud keskkonnaameti töötajatele. Keskkonnaameti töötajad panid hundi puuri ja viisid täiendavaks uurimiseks kaasa.

Kell 19.57 teatati, et Elvas Koidu tänaval on kortermajas suits. Päästjate saabudes oli tööle hakanud ka suitsuandur. Selgus, et suitsu põhjustas pliidile kõrbema unustatud toit. Tuleoht kõrvaldati.

Kella 21.13 ajal põles Peipsiääre vallas Haavakivi külas lauda otsaruum (4x5 m). Päästjad kustutasid põlengu kolmveerand tunniga. Tulekahju tekkepõhus on selgitamisel.

Valgamaa

18. novembril kell 10.43 teatati, et Tsirguliina alevikus on elumajas suits. Päästjad selgitasid, et suits imbus tuppa katkisest ja puhastamata lõõridega pliidi kütmisel. Päästjad selgitasid pliidi kasutamisega kaasnevaid ohte ja kruvisid lakke laua pealt leitud suitsuanduri.

Ida ja Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.