Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. november

Põhja päästekeskus

Põhja-Eesti pommigrupp

20. novembril tehti kahjutuks Harju maakonnast Lääne-Harju vallast Paldiski linnast leitud 88 mm mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. novembril kell 20.09 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Sõpruse tänaval kortermaja gaasikatlaga korteris rakendus tööle vingugaasiandur. Sündmuskohale jõudes avastasid päästjad, et korteris on vingugaas (kontrolliti gaasianalüsaatoriga). Päästjad evakueerisid korteri elanikud korterist ning kontrollisid ka naaberkortereid, õnneks, nendes korterites oli CO tase 0 ppm. Tänu vingugaasiandurile inimesed kannatada ei saanud.

20. novembril kell 22.39 teatati, et Kohtla-Järve linnas Kalevi tänaval hakkas tööle vingugaasiandur. Selgus, et korteris on vingugaas. Päästjad ventileerisid korteri ja kontrollisid ära ka teised korterid. Vingugaasiga korteris puudus hea ventilatsioon. Keegi kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

20. novembril kell 11.08 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Valga vallas Kaagjärve külas. Põlema oli süttinud sõiduauto Ford. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 11.31.

Viljandimaa

20. novembril kell 13.25 said päästjad väljakutse Viljandi valda Suislepa külla, kus teataja elamu korstnas oli tekkinud tahmapõleng. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.32.

Võrumaa

20. novembril kell 8.20 teatati häirekeskusele tulekahjust Võru linnas Koidula tänaval asuvas ühekordses elamus. Pesumasina taga oli tekkinud elektrilühis, millest levis korterisse suitsuving. Päästjad lahendasid olukorra ning nõustasid inimesi elektriohutuse teemal. 

20. novembril kell 19.40 kutsuti päästjad Võru linna Liiva tänavale, kus korteris töötas vinguandur ning kedagi kodus ei olnud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, tuvastasid liiga vara suletud siibri ning vingu täis korteri. Lisaks avastasid päästjad tuleohtliku olukorra, kus söed olid pandud plastmassämbrisse. Plastmassi sulades võib tekkida tulekahju, seetõttu tuleb söed panna alati metallnõusse ning viia toast välja. Päästjad ventileerisid ruumid ning tegid inimestele selgitustööd tuleohutuse kohta.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

20. novembril kell 14.49 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Riia maanteel asuvas kahekordses korterelamus. Esimese korruse korteris oli põlema süttinud elektrikilp. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 15.00 ning edasi jäid olukorraga tegelema elektrikud. Päästeamet kutsub üles inimesi märkama oma kodus valitsevaid ohte – aegunud elektrijuhtmestik on väga tuleohtlik. Aegunud elektrijuhtmestiku korral on mõistlik lasta see üle kontrollida ning elektrikul välja vahetada. Ohutuse tagamiseks võiks lasta elektrikul kord kümne aasta jooksul teha ka elektripaigaldiste tehnilist kontrolli.

Lääne-Eesti pommigrupp

20. novembril tehti kahjutuks Pärnu maakonnast Põhja-Pärnumaa vallast Aluste külast koristustööde käigus leitud käsigranaat.