Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. november

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

25. novembril kell 12. 57 teatati, et Rakvere vallas Kõrgemäe külas põleb lahtise leegiga elumaja. Sündmuskohale saabudes selgus, et maja on ühekorruseline ning inimesed on väljas. Tulekahju lokaliseeriti kell 13.55, likvideeriti kell 15.46. Maja katus hävines täielikult, maja sai tugevaid tulekahjustusi. Inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

26. novembril kell 4.30 said päästjad väljakutse samale aadressile, põles 1 m2 vahelage. Põleng kustutati kella 5.04ks.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. novembril kell 10.38 teatati, et Tartus Vaksali tänaval asuvas puidutöökojas on suits. Päästjad selgitasid, et põleng on korstnas ja suitsu tuleb küttekolde ja korstna vahelise lõõri ühenduskohast. Ümbrusele õnneks tuli levinud ei olnud. Kahes korstnaga ühendatud küttekoldes kustutati tuli pulberkustutitega ja põlevmaterjal viidi õue, kus see omakorda veega üle kasteti. Korstna vaatlusel selgus, et see on vaatamata hiljutisest hooldusest üsna pigine. Päästjad andsid korralduse kutsuda korstnapühkija ja kuni selleni mitte kütta.

25. novembril kell 11.00 teatati, et Peipsiääre vallas Lahe külas on Lahepera järve ja Peipsit ühendava kanali ohtlikult õhukesel jääl inimene. Kohale tõtanud päästjad selgitasid kirglikule kalamehele õhukesele jääle minekuga seotud ohte ja ta nõustus seekord ürituse katki jätma ning läks koju. Kalamees oli viibinud kaheksa meetri kaugusel kaldast umbes viie sentimeetri paksusel jääl. 

25. novembril kell 15.43 teatati, et Luunja lasteaias Midrimaa oli leegiga põlema süttinud laelamp. Lapsed evakueeriti teistesse ruumidesse ning tulekahju kustutati enne päästjate saabumist. Päästjad abistasid ruumide tuulutamisel.

Kella 17.34 ajal põles Tartu vallas Aovere külas konteiner ehitusjäätmetega, mille päästjad kustutasid. Veoauto võttis kustutatud konteineri peale ja toimetas selle koos järelejäänud sodiga minema. Kell 5.37 said päästjad uuesti teate, et sama konteiner oli viidud Tartusse Tehnika tänavale ehitusplatsile, kus see uuesti süttinud oli. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult poole tunniga.

26. novembril kella 3.08 ajal põles Tartus Võru tänaval asuva Maxima juures suur prügikonteiner, mille päästjad kustutasid. Kell 3.53 said päästjad väljakutse Võru tänava Mini-Rimi juurde, kus põles kaks 240 liitrist plastist prügikasti, mis samuti kustutati. Karete poe lähedal avastas politseipatrull kella 4.09 ajal järgmised põlevad prügikastid, mida nad oma pulberkustutiga alguses ise kustutasid. Kohale kutsutud päästjad summutasid põlengu lõplikult veejoaga. Põlengukoha lähedal pidas politsei kinni mehe, kelle tegevuses on alust kahtlustada konteinerite süttimist. Joobetunnustega mees viidi täiendavaks uurimiseks kaasa.

Viljandimaa

26. novembril kell 7.54 teatati, et Viljandi vallas Sinialliku külas on sõiduauto Renault libedaga kraavi sõitnud. Päästjad aitasid autost välja turvatoolis olnud lapse ja seejärel naise. Kannatanute kätte saamiseks tuli eemaldada sõiduki esiklaas. Ühtlasi tagasid päästjad tuleohutuse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

25. novembril kell 17.14 teatati, et Lääneranna vallas Võitra külas põleb elumaja. Päästjate saabudes ulatus leek ühekorruselise puitmaja ühest tiivaosast välja. Majaomanikust mees oli välja saanud. Tulekahju kustutati kella 20.00ks. Hoone muutus põlengus elamiskõlbmatuks. Majaomanik suundus ulualuse saamiseks sugulaste juurde. Päästjate esialgsetel andmetel puudus majast kahjuks tulekahjust varakult teada andev suitsuandur. Põlengu esialgne põhjus seostub elektrisüsteemi rikkega.