Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. novembril kell 16:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et kaupluses põles leivaahi. Enne päästjate saabumist oli alustatud evakuatsiooniga, mille politsei lõpule viisid. Tulekahju lokaliseeriti kell 16:18, misjärel kontrollisid päästjad ventilatsioonisüsteemi ja katust ning tuulutasid ruumid. Kiirabi toimetas haiglasse ühe kaupluse töötaja, kes avastas põlengu ning sai kergemaid põletushaavu. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. novembril kella 13.09 ajal käisid päästjad liiklusõnnetusel Jõgeva vallas Vanamõisa külas, kus auto oli teelt välja sõitnud ja üle katuse rullunud. Inimesed õnneks tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad tagasid teelõigul avariijärgse liiklusohutuse.

Kell 15.24 teatati teelt väljas sõitnud ja katusele maandunud haagisega veoautost Jõgeva vallas Pikkjärve külas. Juht oli päästjate saabumise ajaks ise sõidukist välja saanud ning vigastuste üle ei kaevanud. Päästjad tagasid tuleohutuse ja sulgesid kütuselekke spetsiaalse pastaga. Eelnevalt välja lekkinud kütus korjati kokku. Esialgsetel andmetel seostusid liiklusõnnetuse põhjused tee libedusega.

Tartumaa

26. novembril kell 13.06 teatati, et Tartus Anne tänaval on kooli kõrval asuva tiigi õhukesel jääl lapsed. Esimesena kohale jõudnud politseipatrull kutsus lapsed jäält ära ja nendega vesteldi jääohtude teemal. Ühtlasi võeti ühendust laste vanematega.

Viljandimaa

26. novembril kella 16.41 ajal jooksis Viljandi vallas Sultsi külas auto ette põder. Kokkupõrge oli vältimatu ning põder hukkus. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Suuruluki äraveoks kutsuti keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kohale jahimehed.

Lääne ja Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.