Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

17.05 kell 16.12 teavitati häirekeskust, et Mustamäel A. H. Tammsaare tee kortermaja viienda korruse rõdul on näha suitsu. Kohale sõitsid Nõmme päästjad, kes leidsid, et tolle korteri rõdul grilliti. Päästjad lugesid grillijatele sõnad peale, et grillimiseks õige koht pole mitte rõdul, vaid majast eemal ohutus kauguses selleks ettenähtud kohas. Korteris oleval lakke kinnitatud suitsuanduril puudus patarei.

18.05 kell 16.57 said päästjad kutse Kesklinna Tartu maantee mahajäetud hoone juurde, mille 2. korruselt nähti tulemas leeke ja suitsu. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja sisenesid suitsusukeldusvarustuses majja. Maja 2. korrusel põles praht, mis kiirelt veejoaga kustutati.

18.05 kell 21.19 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel K. Kärberi tänava ääres tühermaalt tõuseb musta suitsu. Olukorda saabusid kontrollima Lasnamäe päästjad, kes nägid, et võssa oli kokku aetud mitu kummimatti, millest osad põlesid. Põlevad matid kustutati vahuainega ning metsa alla veetud prahist teavitati kohalikku omavalitsust.

18.05 kell 22.10 sõitsid päästjad Nõmme turu tagusele maastikule, kust oli tulnud teade suurest lõkkest. Nõmme päästjad haarasid kaasa ATV ja kimasid lõkke juurde. Päästjad kustutasid lõkke veega. Lõket tegi poistekamp, kellega vesteldi hiljem tuleohutuse põhimõtetest ja sellest, et praegusel kuival ajal ei ole mõistlik metsas päris igal pool tuld teha. Noored tundusid mõistvat oma teo ohtlikkust ja lubasid edaspidi olla hoolikamad lõkke asukoha valimisel.

19.05 kell 15.09 teavitati häirekeskust suitsu täis korterist Kesklinnas Pikal tänaval. Väljakutsele reageerisid Kesklinna ja Lilleküla päästjad, kellest esimesed nägid kohale jõudes, et suits pärines maja 1. korruse restoranist, kust kütmisega oli suits levinud ülemise korruse korteritesse. Seda restorani kehva korstna tõmbe tõttu. Ruumid tuulutati ja keegi kannatada ei saanud.

19.05 kell 17.43 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Sambliku tänaval põleb kodu kõrval metsaalune. Selgus, et pererahvas oli eelmisel õhtul koduaias lõket teinud ning viinud järgmisel päeval tuha metsa alla kompostihunnikusse. See aga süttis ning süütas omakorda umbes 10 ruutmeetrit pinnast. Teataja oli aiavoolikuga suuremad leegid maha surunud ning Nõmme päästjad likvideerisid põlengu veejoaga. Päästjad vestlesid kuumast tuhast pererahvaga ja palusid neil järgmisel korral tuha käitlemisega olla ettevaatlikumad, sest säde võib kuumas tuhas hõõguda isegi kuni nädala.

Harjumaa

18.05 kell 14.13 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus Raudtee tänava ääres metsas on nähtud suitsusammast. Teataja nägi seda Ämari lennujuhtimistornist. Väljakutsele reageerisid nelja kutselise ja nelja vabatahtliku komando päästemeeskonnad ning tulekahju kustutamist alustati kolmes töölõigus. Põles nii mets kui ka pinnas. Põlemisalale oli keeruline suurte põhiautodega ligi pääseda, mistõttu kasutati ATV-sid tulejoone ohjamiseks. Maastikupõleng lokaliseeriti kella 15.30ks ja likvideeriti kell 19.30.

18.05 kell 15.29 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Nehatu külla Nehatu teele, kust oli tulnud teade põlengust kahekordses kivimajas. Täpsemalt oli põleng maja esikus, mida elanikud olid tulekustutitega kustutama hakanud. Lasnamäe ja Muuga päästjad lokaliseerisid kiiresti suurema põlengu ning alustasid seinte- ja katusekonstruktsioonide avamistega tulepesade leidmiseks. Kontrolliti üle ka teised majad korterid. Viimased päästjad olid sündmuselt vabad kell 16.09. Tõenäoliselt sai tulekahju alguses trepikojas suitsetamisest. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

20.05 kell 07.15 said päästjad info, et Rae vallas Kopli külas Ilumetsa teel oli garaaž suitsu täis. Teataja oli ise asunud kustutama. Lasnamäe päästjate jõudes oli tulekahju juba omaniku poolt lokaliseeritud. Põlema oli läinud jootekolb töötasapinna peal. Päästjad likvideerisid tulekahju.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. mail kell 2.59 tuli väljakutse liiklusõnnetusele Jõhvi vallas Linna külas Tallinn-Narva maanteel. Sõiduautole oli ette jooksnud metsloom ja auto oli rullunud üle katuse ja jäänud pidama küljeli. Päästjad aitasid 2 inimest autost välja, kannatanud anti üle kiirabi töötajatele.

Kohtla-Järve linna Oru linnaosa maastikupõlengut kustutati 3 päeva
16. mail kell 22.32 Kohtla-Järve Oru linnaosa turbasel pinnal alguse saanud maastikupõlengu kustutustööd lõpetati 19. mail kell 22.58, viimane päev kulus peamiselt tulepesade otsimiseks ja järelkustutustöödeks. Põlenguala oli kokku 6 hektaril. Päästjad tegid nendel päevadel Jõhvi, Kohtla-Järve, Narva-Jõesuu, Sillamäe ja Iisaku päästjad. Kustutustöödeks kulus hinnanguliselt 650 tonni vett.

19. mail kell 21.40 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Äkkekülla, kus kustutati grillimiskohas põlenud järelevalveta lõke.

19. mail kell 19.45 käisid päästjad Narva linnas Malmi tänaval kustutamas 10 ruutmeetril põlenud kulu.

19. mail kell 19.14 teatati suitsust Narva linnas Tallinna maantee kortermaja trepikojas. Päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise, elanik oli juba ise potti kraaniveega jahutamas. Toit oli kõrbema läinud, sest elanik oli toidu tegemise ajal ise magama jäänud. Korter ja trepikoda tuulutati. Korteris puudus suitsuandur, mille omanik lubas ise üles panna ning päästjad lubasid seda ka mõne päeva pärast kontrollima tulla.

Vasknarvas uppus Peipsile kalale läinud vanem mees
19. mail kell 13.39 teatati häirekeskusesse Alutaguse vallas Vasknarva külas Peipsi järvele kalale läinud mehest, kuid teda ei olnud enam näha ei paadis ega vees. Paat oli kaldast kuni 400 meetri kaugusel. Alustati mehe otsinguid. Uppunud vanem mees leiti kell 20.40.

19. mail kell 13.10 avastasid päästjad Toila vallas Kukruse külas suurpõlengule vett vedades keset põldu tossava väikese turbahunniku. Põleng kustutati.

19. mail kell 11.53 anti häirekeskusse teada gaasi lõhnast ja töötavad andurist Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Torujõe tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid korteris gaasilekke. Gaasitoru kraan suleti ja gaasikatel lülitati välja, toad tuulutati. Kontrolliti ka naaberkortereid, seal oli kõik korras. Elanikud lubasid kutsuda kohale tehnikud.

19. mail kell 11.06 käisid päästjad Sillamäe linnas Ranna tänaval kustutamas prügihunniku põlengut.

Ulatuslikku metsapõlengu kustutamiseks Kukruse külas võib kuluda veel kuni kaks päeva
18. mail kell 15.08 teatati suitsusambast Toila vallas Kukruse külas. Päästjate saabudes põles mets ja turbane pinnas suures ulatuses. Pühapäeval kustutustööd jätkusid. Tuli oli levinud 5 hektarile. Aktiivsed kustutustööd peatati pühapäeval, ööseks jäi kohale valvemeeskond. Täna hommikul kustutustööd jätkuvad, põlenguala on vähenenud 2 hektarile, kuid tulepesasid leidub veel kogu põlenud alal. Põlengualal on turbane pinnas, on nii raiesmik, vanem kui ka noorem mets. Ligi pääseb põlengualale vaid maastikusõidukitega, üles on pandud 1 km pikkune voolikuliin, vett veetakse kohale paakidega. Päästesündmusel osalevad päästjad Jõhvi, Kiviõli, Kunda, Narva, Sillamäe ja Rakvere komandost ning paakauto Aasukalda vabatahtlikelt, varasematel päevadel on abiks olnud Iisaku kutselised ning Mäetaguse ja Purtse vabatahtlikud päästjad. Sündmust on kajastanud Kunda päästekomando ja Purtse vabatahtlikud päästjad oma sotsiaalmeedia kontol.

18. mail kell 23.42 teatati elektritõukeratta põlengust Narva linnas Proletariaadi tänaval ja teataja sõnul jooksid kolm poissi sündmuskohalt ära. Päästjad kustutasid põlengu, ratas hävines.

18. mail kell 21.12 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänaval ämbritäie veega kustutamas tossavat turbahunnikut.

18. mail kell 18.03 tuli teade maastiku ja põõsaste põlengust Narva linnas Puuvilla tänaval. Päästjad likvideerisid kella 18.38ks ligi 200 ruutmeetril põlenud kulu ja prügi.

18. mail kell 17.49 sõitsid päästjad Narva linna A.Puškini tänavale, kust teataja sõnul oli tunda suitsu lõhna ning koputuse peale korteri ust ei avatud. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli toit pliidil kõrbema läinud ja toas oli veidi suitsu. Korteri elanik anti üle kiirabi töötajatele. Toad tuulutati. Korteris puudus suitsuandur.

18. mail kell 16.34 helistati häirekeskusesse ja teatati piiksuvast vingugaasiandurist Jõhvi linnas Veski tänaval. Päästjad kontrollisid kodu üle, kuid gaasileket ei tuvastanud. See-eest vahetati välja hoopis vingugaasianduri patarei, sest seade andis piiksudes teada tühjenevast patareist.

18. mail kell 7.11 tuli teade põlevast aiamajast Lüganuse vallas Kiviõli linnas Liiva tänaval. Päästjate saabumise ajal põles aiamaja lausleegis ja süttinud oli ka kasvuhoone. Päästjad likvideerisid põlengu kella 9.19ks. Aiamaja ja kasvuhoone hävinesid põlengu tagajärjel. (Lisatud foto)

17. mail kell 22.46 teatati korteripõlengust Narva linnas A.Puškini tänaval. Päästjate saabumise ajal tuli korteri aknast musta suitsu ja ka trepikoda oli musta suitsu täis. Korteri elanik oli ise väljunud korterist, tema põletushaavad vaatas üle kiirabi. Trepikojast tuli välja veel kaks inimest. Päästjad kustutasid põlengu, mis oli alguse saanud elutoast ja levinud esikusse. Tulekahju likvideeriti kella 23.10ks. Korter ja trepikoda tuulutati. Kiirabi töötajate abi vajas ka üks teise korteri elanik. Põlengu põhjused on selgitamisel.

17. mail kell 16.33 sõitsid päästjad Narva linnas Madise tänavale, kus tuli kustutada 10 ruutmeetril põlenud kulu.

17. mail kell 13.43 tuli häirekeskusese teade prügipõlengust Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas. Prügiautode maha kallatud koorma ümber tõstmisel avastati prügipõleng. Põleng likvideeriti kella 15.37ks.

17. mail kell 10.08 anti turvafirmast teada, et Lüganuse vallas Soonurme külas annab elumajas suitsuandur häiret. Kohapeal selgus, et vanem naine oli toitu soojendanud, toit oli läinud kõrbema ja tuba oli suitsu täis. Toad tuulutati ja naise tervist kontrollisid kiirabi töötajad.

17. mail kell 10.00 teatati Alutaguse vallas Agusalu külas tee peale kaldu olevast puust. Jaama vabatahtlikud päästjad eemaldasid ohtliku puu.

Lääne-Virumaa

20. mail kell 1.08 sõitsid päästjad Tapa vallas Jootme külla, kus vastu puud oli sõitnud sõiduauto. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja kannatanutega tegeles kiirabi.

19. mail kell 11.16 teatati mustast suitsust metsa kohal Viru-Nigula vallas Pikaristi külas. Päästjad tegid selgeks, et tegemist oli turbatolmuga ning põlenguohtu ei olnud.

19. mail kell 11.07 sõitsid päästjad Tapa valda Naistevälja külla, kus lõkkest oli süttinud kulu. Päästjad kustutasid kulupõlengu ja tegid lõkkepõletajale selgitustööd lõkkeohutusest.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

17. mail kell 18.30 said päästjad väljakutse Põlva valda Vardja külla, kus oli põlema süttinud suitsusauna vahelagi. Kohal olnud inimesed asusid kiiresti ise tulekahju kustutama ning said suurema leegi ise summutatud. Päästjad kontrollisid põlenguala turvalisuse tagamiseks üle.

18. mail kell 7.06 käisid päästjad Põlva vallas Himmaste külas kustutamas põlema süttinud sõidukit. Teadmata põhjusel süttinud Volkswageni mootoriruumis toimunud põleng kustutati kella 7.38ks.

18. mail kell 12.44 teatati häirekeskusele tulekahjust Voorapalu külas, kus asuvast lõkkeplatsilt levis põleng edasi metsa alla. Päästjad kustutasid umbes 2800 ruutmeetrile levinud põlengu kell 15.24.

Tartumaa

17. mail kell 20.25 teavitati häirekeskust maastikupõlengust Tartus Nõlvaku tänaval. Tühermaal oli süttinud põlema umbes 100 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid kululuudasid kasutades kell 20.44. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

18. mail kell 18.20 teavitati päästjaid kulupõlengust Tartus Lääne tänaval. Järelevalveta jäetud lõkkest oli põlema süttinud ümbritsev pinnas ja kulu. Päästjad kustutasid põlengu kell 18.42.

19. mail kell 13.29 teatati häirekeskusele tulekahjust Peipsiääre vallas Meoma külas. Päästjad leidsid eest umbes 2500 ruutmeetril laiali olevat kolm tulekollet. Põleng likvideeriti kell 13.59. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Valgamaa

17. mail kell 13.10 said päästjad teate maastikupõlengust Otepää vallas Vidrike külas. Järelevalveta jäetud lõkkest alguse saanud kulupõleng levis tugevate tuuleiilide toel edasi 400 ruutmeetri suurusele alale. Päästjad asusid tuld piirama ATV-ga ning tulekahju likvideeriti kell 14.45. Päästjad tegid elanikele selgitustööd, et lõket ei tohi jätta kunagi järelevalveta ning lõkke juures peavad olema igal hetkel esmased tulekustutusvahendid.

17. mail kell 14.22 reageerisid päästjad Valga linnas Transpordi tänaval toimunud kulupõlengule. Teadmata põhjusel süttinud maastikupõleng levis 300 ruutmeetrile, mille päästjad kustutasid kell 14.36.

17. mail kell 15.28 said päästjad väljakutse Tõrva valda Jeti külla, kus oli põlema süttinud auto kerghaagisel olnud prügikoorem. Juht proovis põlengut ise kustutada kasutades jõest võetud vett ja ka auto tulekustutit, kuid siiski oli vaja päästjate sekkumist. Haagisel teadmata põhjusel põlema süttinud pappkastid ja kilekotid kustutati kell 15.45.

19. mail kell 00.25 teatati häirekeskusele sauna põlengust Otepää vallas Kibena külas. Kuna põlengut märgati hilja, oli saun päästjate saabumise ajaks peaaegu ära põlenud ning järgi vaid sõrestik. Päästjad likvideerisid 5x5 meetrise sauna põlengu kell 01.19. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

19. mail kell 15.18 teatati häirekeskusele metsapõlengust Tõrva vallas Rulli külas. Lapse tikkudega mängimise tulemusel oli süttinud põlema mets. Päästjad kustutasid ligi 450 ruutmeetrile levinud põlengu kell 15.46.

Viljandimaa

17. mail kell 16.29 vajati päästjaid appi Põhja-Sakala vallas Tipu külas juhtunud liiklusõnnetusele. Auto oli sõitnud teelt välja ning rullunud mitu korda üle katuse, mistõttu olid sõiduki uksed kinni kiilunud. Päästjad asusid auto uksi avama, et kiirabi pääseks autojuhini ning aitasid kiirabil kannatanu vaakummadratsisse tõsta. Päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest ning eemaldasid avariilise sõiduki teelt kella 17.35ks.

18. mail kell 05.51 kiirustasid päästjad Põhja-Sakala valda Paaksima külla, kus sõiduauto oli maandunud katusele ning kaks sees olnud inimest välja ei pääsenud. Päästjad eemaldasid kannatanuteni pääsemiseks sõiduki esiklaasi ning andsid kannatanud tervisekontrolliks üle kiirabile. Paraku said kergemaid vigastusi ka õnnetusele appi läinud inimesed, ka nendega tegeles kiirabi. Päästjad lükkasid sõiduki tagasi ratastele ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. mail kell 20.32 kiirustasid päästjad Järva vallas Imavere külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kokku oli põrganud kaks sõiduautot, mistõttu valgus teele õli. Päästjad katsid õlilekke absorbentainega, reguleerisid koha peal liiklust ning tõmbasid avariis osalenud autod kõrvalteele. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 21.18.

18. mail kell 06.44 kiirustasid päästjad Türi valda Kõdu külla, kus auto oli sõitnud vastu puud ning juhi uks kinni kiilunud. Päästjad vabastasid sõidukijuhi hüdraulilisi lõikeriistu kasutades autost ning andsid kannatanu üle kiirabibrigaadile.

Läänemaa

18. mail kell 17.16 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus kustutamas 30 ruutmeetri suurust põlengut. Põleng, mis sai tõenäoliselt alguse maha visatud suitsuotsast, kustutati kell 17.39.

Pärnumaa

17. mail kell 16.21 said päästjad teate maastikupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Allikõnnu külas, kus põlema oli süttinud maantee äärne maastik. Tõenäoliselt autoaknast välja visatud suitsuotsa tõttu alguse saanud põleng levis umbes 300 ruutmeetrile. Põleng likvideeriti kell 16.35.

17. mail kell 19.19 teavitati päästjad kulupõlengust Tori vallas Kõrsa külas. Teadmata põhjusel süttinud põleng levis tuule tõttu kiiresti edasi metsa poole, haarates enda alla pool hektarit. Kiiresti reageerinud päästjad suutsid põlengule piiri panna kell 20.28.

17. mail kell 23.38 teatas sõidukijuht Ikla külast häirekeskusele, et kitsega kokkupõrke tulemusel oli auto kütusepaak viga saanud ning diiselkütus jookseb maha. Päästjad katsid kütuselekke absorbentainega.

18. mail kell 16.19 reageerisid päästjad Tori valda Randivälja külla, kus oli põlema süttinud laadur. Tõenäoliselt küttesüsteemi rikke tõttu süttis põlema traktori mootor ja leegid ulatusid kabiinigi. Kohal olnud asusid kiiresti tuld käsikutsutitega summutama, kuid tuli oli nii tugev, et vajati siiski päästjate abi. Tulekahju likvideeriti kell 17.00. Pilte sündmusest leiab Taali VPK Facebooki kontolt.

Raplamaa

19. mail kell 15.55 teatati häirekeskusele, et Raplas Viljandi maantee kaupluse juures põleb sõiduauto Ford, mida inimesed asusid kohe käsikustutitega kustutama. Päästjad likvideerisid tõenäoliselt elektririkke tagajärjel süttinud sõiduki põlengu lõplikult kell 16.16.

Saaremaa

18. mail kell 15.44 helistati häirekeskusesse Kuressaares Kalevi tänaval asuvast mööblikauplusest, kuhu oli sisse pugenud rästik. Päästjad püüdsid siu kinni ning viisid ta linnast välja loodusesse.