Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

9.04 kell 09.41 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Ahju tänaval tuleb vanast varjendist suitsu. Sündmusele reageerisid Lilleküla päästjad, kes nägid, et varjendi tunnelites põles praht. Kedagi seal juures polnud. Põleng kustutati esmaste tulekustutusvahenditega. Paar tundi hiljem kell 11.50 laekus häirekeskusele uus teade samast asukohast ning päästjad kustutasid umbes viis ruutmeetrit põlevat prahti lõplikult kella 12.34ks.

9.04 kell 14.49 sõitsid päästjad Haaberstisse Umboja tänavale, kus oli eramaja lifti kinni jäänud kaks inimest. Lift oli jäänud seisma teise ja kolmanda korruse vahel. Lilleküla päästjad avasid jõuga lifti ukse ning tõid sealt inimesed välja.

9.04 kell 17.45 teatati häirekeskusele, et Pirital Vabaõhukooli tee ääres põleb umbes neli ruutmeetrit kulu. Pirita päästjad nägid, et keegi oli põlema pannud ühe autoistme, millest oli süttinud ka ümbritsev maastik. Põleng kustutati kella 18.01ks.

9.04 kell 19.06 said päästjad kutse Piritale Ranna teele, kust oli tulnud teade põlengust toitlustusasutuses. Põleng oli söegrilli korstnas ning väljatõmbeseadmes. Kui Pirita päästjad kohale jõudsid, siis nähti, et töötajad on leegid pulberkustutiga oskuslikult juba summutanud. Päästjad kontrollisid korstna ning ventilatsiooni termokaameraga üle ning kui oli selge, et edasist ohtu pole, olid päästjad sündmuselt priid.

9.04 kell 23.02 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Liikuri tänava ääres põletatakse veoki rehve, millest on süttinud ka veidi ümbritsevat maastikku. Lasnamäe päästjad tõttasid kohale ja kustutasid rehvid ning kaks ruutmeetrit põlevat kulu kella 23.25ks.

Harjumaa

9.04 kell 20.05 sõitsid päästjad Harku valda Sõrve külla Urva teele, kus oli toimunud mootorratta ja sõiduauto kokkupõrge. Päästjad katsid mootorrattast välja voolanud õlid saepuruga. Kiirabi tegeles viga saanud mootorratturiga ning sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. aprillil kell 19.38 tuli väljakutse Toila valda Kohtla-Nõmme alevikku, kus rahvamaja läheduses nähti musta suitsu. Teataja märkas ka eemale jooksvaid inimesi. Päästjatel tuli kustutada põlev traktori rehv.

Kell 17.35 teatati naabri akendest tulevast suitsust Narva linnas Tallinna maantee kortermajas. Ühes korteris oli toit pliidil kõrbema läinud, peremees aga magas toas. Oht likvideeriti ja ruumid tuulutati. Kuna korteris puudus suitsuandur, määrati omanikule lühimenetlusega trahv.

Kell 11.35 leiti Alutaguse vallas Tudulinna külas vana maja laka pealt lagunenud paberkott tundmatu valge pulbriga. Päästjad tegid selgeks, et tegu oli vana lubjapulbriga. Pulber korjati kokku ja toodi laka pealt alla.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

9. aprillil kella 17.14 ajal avastasid Varstu alevikus järve läheduses seigelnud lapsed vana veskitammi šahti kukkunud ning lõksu jäänud kopra ja mügri. Päästjad tõstsid kahva abil loomad üle kolme meetri sügavuselt august välja ning lasid vabadusse. Päästjad juhivad tähelepanu, et maaomaniku või kasutaja kohustus on tagada ohutus, katta lahtised augud ja need vajadusel märgistada. Katmata kaevu oleks võinud kukkuda mänguhoos lapsed ning olukord lõppeda äärmiselt traagiliselt.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. aprillil kell 16.44 teatati, et Lääne-Nigula vallas Pälli külas on elumajast kuulda häiresignaali. Päästjad selgitasid, et maja on suitsus täis ja tööle olid hakanud vingugaasi- ja suitsuandur. Suits oli tuppa imbunud rikkis ahjust, mille tahmaluuk katki. Päästja kustutasid tule ahjukoldes ja tuulutasid ruumid. Mürgistuse saanud liikumispuudega inimene viidi haiglasse jälgimisele. Olukorrast teavitati kannatanu poega, kelle ülesandeks jäi kütteseadmete hoolduse ning remondi korraldamine.

9. aprillil kell 21.21 teatati, et Haapsalus Luha tänaval on näha suitsu. Selgus, et seal tehti lõket, kuid kuurile liiga lähedal. Päästjad andsid korralduse pooleteise meetri kaugusel kuurist olev lõke kustutada.