Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15. märts – 18. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. märtsil kell 14:50 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning viisid korteris läbi kodunõustamise. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Harjumaa

16. märtsil kell 06:30 sai Häirekeskus teate tulekahjust Viimsi vallas Randvere külas. Päästjate saabudes põles 5x7 meetrit abihoone lahtise leegiga. Päästjad asusid kustutustöödele ning tulekahju likvideeriti kell 07:38. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

15. märtsil kell 9.45 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Kanepi vallas Peetrimõisa külas. Sõiduauto oli rullunud mitu korda üle katuse ning maandunud küljele. Juhuslik möödasõitja tegeles päästetöödega kiirabi ja päästjate saabumiseni. Päästjad aitasid juhi autost välja ning andsid üle kiirabile ja likvideerisid autol süttimisohu.

Tartumaa

15. märtsil kell 14.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Nõo vallas Altmäe külas, kus põlema oli läinud 6 x 6 meetrisel alal asunud oksahunnik. Päästjad kustutasid tulekahju, ohtu hoonetele ega ümbritsevale ei olnud.

15. märtsil kell 16.02 said päästjad väljakutse Tartu valda Sojamaa külla. Teataja sõnutsi on puitgraanulitega köetava katla ruum suitsu täis. Päästjad tuvastasid katla ja korstna vahelises torus tahmapõlengu, mille tagajärjel täitus katlaruum suitsuga ning käivitas ka ruumis oleva suitsuanduri. Päästjad kasutasid tulekahju kustutamiseks pulberkustuteid ning ventileerisid ruumid.

15. märtsil kell 23.16 sai häirekeskus teate tulekahjust Tartu vallas Võibla külas. Kohale jõudes tuvastasid päästjad 4 ruutmeetri suuruse järelevalveta lõkke ning likvideerisid selle kell 23.44.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. märtsil kell 04.30 teatati tulekahjust Kohtla-Järvel Olevi tänaval, kus põles sõiduauto mootor ja salong. Kustutustööd lõpetati kell 5.02. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. märtsil kell 03.05 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Haapsalu linnas. Sõiduauto oli sõitnud kõnniteed ja sõiduteed eraldava metallpiirde otsa ning sinna kinni jäänud. Kasutades hüdraulilisi töövahendeid eemaldasid päästjad auto piiretest. Auto suutis omal jõul sündmuskohalt lahkuda. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

17. märtsil kell 21.13 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalu linnas Niine tänaval. Pealtnägija sõnutsi tulid naabermaja korstnast leegid ning tume suits. Päästjate kohale jõudes enam korstnas leeke ei olnud, kuid toimunud tahmapõlengu tõttu suitses korsten endiselt. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutitega. Päästeamet paneb majaomanikele südamele, et kutseline korstnapühkija peab eramu kütteseadmeid hooldama vähemalt üks kord viie aasta jooksul. Vajalik on hoone küttesüsteem sisepindadele kogunenud tahmast puhastada. Väljastki tuleb kütteseade kriitilise pilguga üle vaadata, kas see on talve tervelt üle elanud või vajab pottsepa parandustöid. Päästeamet koduohutuse eestseisjana soovitab kütteseadmete hooldamine alati usaldada kutselisele korstnapühkijale või pottsepale.

Pärnumaa

17. märtsil kell 10.51 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Rääma tänaval asuvas plaadivabrikus. Teatamise hetkel olid tööstushoone katusel asuvast punkrist leegid väljas. Päästjate saabudes põles hoone katusel olev tolmufilter ja alumistes ruumides veski. Tööle rakendus ka automaatne tulekustutussüsteem. Kell 11.49 saadi põleng hoones kontrolli alla ja jätkusid punkri kustutustööd. Tulekahju likvideeriti kell 13.08. Üks kohapeal olnud inimestest sai põletushaavu ning kiirabi viis ta haiglasse.

17. märtsil kell 21.21 said päästjad teate, et Pärnu linnas Liiva külas on suur puu teele kukkunud ning ohustab mõlemal teesuunal liiklejaid. Teel liikunud kaubik oli sõitnud takistusele otsa ning selle esiklaas oli seetõttu purunenud, autojuht õnneks viga ei saanud. Päästjad likvideerisid takistuse ning vabastasid tee ohutuks liikluseks.