Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-27. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. juulil kell 12.37 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Tondiraba tänaval asuva tervisekeskuse vastas asuvas garaažis tõenäoliselt põleb midagi. Kui päästjad kohale jõudsid, olid leegid hoone katusest ja aknast väljas. Selgus, et eluruumideks kohandatud soojakus oli teadmata asjaoludel puhkenud tulekahju. Päästjad alustasid suitsusukeldumist ning kell 13.46 tulekahju likvideeriti. Inimesed õnneks kannatada ei saanud, aga paraku hukkus tulekahjus kass. Hoones puudus suitsuandur.

24. juulil kell 14 märkas inimene Pirita TOP-i lähedal uppuvat väikest purjekat. Päästjad reageerisid sündmusele jetiga, ent ühtegi uppuvat alust vees ei märganud. Selgus, et inimene sai purjeka päästmisega omal jõul hakkama.

24. juulil kell 17.22 said päästjad väljakutse Tallinnas Ehitajate teel asuvasse korterisse, mille elektrikapist tuli suitsu. Päästjad tuvastasid korteri pistikupesas kerge põlemise, mis sai tõenäoliselt alguse lühisest. Pistik võeti lahti, juhtmed isoleeriti ning elekter taastati. Ühtlasi tegid päästjad korteriomanikule kodunõustamise, sest korteris puudus töökorras suitsuandur.

Päev hiljem, 25. juulil kell 2.53, teatati sarnasest juhtumist ka Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris. Nimelt tundis korteriomanik naabriga ühisest stepslist tulevat juhtmestiku põlemist meenutavat suitsuhaisu ning nägi stepslist tulevat suitsu. Naaberkorteris keegi teataja koputamise peale ei reageerinud. Päästjate kohalejõudes selgus, et kõrvalkorteris kõrbes toit ning joobetunnustega inimene ise oli magama jäänud. Ka selles korteris puudus suitsuandur. Päästjad ventileerisid korteri ning proovisid järgmisel päeval korteriomanikule kodunõustamist teha, ent kahjuks tulutult, sest inimene ei avanud ust.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. juulil kell 16.02 said päästjad väljakutse Järva valda Albu külla Männi väikekohta, kus teataja sõnul tuli korteri aknast musta suitsu. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning magava korteriomaniku. Päästjad tegid isikule selgitustööd ning paigaldasid korterisse ka suitsuanduri.

26. juulil kell 19.30 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Järva vallas Vaali külas. Väikebuss oli vajunud küljeli ning inimene ei pääsenud autost välja. Päästjad stabiliseerisid bussi, aitasid inimese autost välja ning andsid üle kiirabile.

Pärnumaa

26. juulil kell 18.51 said päästjad teate liiklusõnnetusest Pärnu linnas Uku puiesteel. Sõiduauto oli sõitnud vastu elektriposti, mis omakorda vajus autole peale. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ning aitasid auto posti alt teisaldada. Elektrikaablid jäid terveks ning elektrikud tegelesid olukorraga edasi. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. juulil kell 16.28 sai häirekeskus teate, et Toila vallas Voka alevikus asuvas hoones põleb praht 2-4-ruutmeetrisel pinnal. Enne päästjate saabumist kustutas objektil olnud inimene seda ühe 6 kg pulberkustutiga ning eemaldas põlengu lähedusest põlevmaterjali. Kui päästjad astusid hoonesse, selgus, et seal on palju põlevmaterjali (prahti ja ohtlikke jäätmeid). Kell 16.48 tulekahju likvideeriti.

25. juulil kell 23.30 said päästjad väljakutse Narva linna, kus maja ees põles teiste autode lähedal sõiduauto. Kell 23.37 päästjad kustutasid põlengu ja võtsid autost akumulaatori välja.

26. juulil kell 4.10 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa, kus põles lahtise leegiga ühekorruseline suvila. Majas inimesi ei olnud. Kell 5.45 tulekahju oli lokaliseeritud. Päästjad märkasid, et maja kõrval oli tehtud suur lõke ning võib-olla öösel sädemed lendasid suvila poole ja selle pärast maja läks põlema. Kell 6.36 tulekahju oli likvideeritud.

26. juulil kell 22.19 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuu linnas Olgina alevikus on näha heledat suitsu ja on tunda nafta lõhna. Päästjate saabudes selgus, et tegemist on kontrolli all oleva lõkkega, kus põletatakse prahti, plastikut ja tõrvapappi. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid lõkke süütajatele selgitustööd.

27. juulil kell 2.02 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas korterimaja trepikojas on tunda suitsulõhna ja terves majas pole elektrit. Esimesel korrusel keldris avastati, et elektrikapis põlevad elektrikaablid, mis on pinge all. Päästjad evakueerisid esimesest trepikojast 8 elanikku. Kell 2.37 nad kustutasid põlengu vahtkustutussüsteemiga ja kutsusid kohale elektrikuid. Kell 2.59 lubati elanikud tagasi kodudesse. Elektrikud panid uue elektrikapi koos kaablitega.

Lääne-Virumaa

24. juulil said päästjad väljakutse Tapa valda Läpi külasse, kus raudteeülesõidul oli hukkunud koer. Arvatavasti koer sai tugevat löögi mööda sõitnud rongilt. Päästjad viisid koera ära ja võtsid ühendust Jäneda jahimeeste liiduga, kes lubasid leida koeraomaniku.

26. juulil kell 15.38 sai häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Varangu külas põleb sauna leili- ja eesruum. Majas inimesi ei olnud. Kui päästjad tulid kohale, selgus, et omanik pani sauna küdema ja läks ise rattarallile. Tagasi tulles nägi ta räästa alt paksu suitsu tulemas. Kell 16.41 päästjad kustutasid tulekahju. Mitte keegi viga ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

24. juulil tehti kahjutuks:

  • Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 34 miinipildujamiini, viis mürsku, kaks lennukipommi ja käsigranaat.

25. juulil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 29 lõhkekeha ja 26. juulil 66 mürsku.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. juulil kell 2.06 sai häirekeskus teate tulekahjust Tartu linnas Anne tänaval. Põles praht ja garaaži katuse äär ühe ruutmeetri ulatuses. Tulekollete leidmiseks avasid päästjad garaaži ukse kangiga ning avasid katusekonstruktsioone. Tulekahju likvideeriti kell 2.22.

Viljandimaa

26. juulil kell 5.03 sai häirekeskus teate tulekahjust Viljandi vallas Saarepeedi külas. Põlema oli süttinud 3 x 3 meetriste mõõtmetega saun. Päästjad likvideerisid põlengu kell 5.53. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

26. juulil kell 8.04 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartu linnas Kalda teel. Teise korruse korterist immitses suitsu. Päästjad avasid jõuga korteriukse ning tõid suitsu täis korterist välja inimese, kes anti üle kiirabile. Tegemist oli toidukõrbemisega ning korteris olnud suitsuandur ei hakanud tööle, kuna selles puudusid patareid.