Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28. juuni – 1. juuli

Põhja päästekeskus
Tallinn

28. juunil kell 09:47 sai Häirekeskus teate tulekahjust Nõmme linnaosas Lootuse puiesteel. Päästjate saabudes toimus põleng elumaja II korruse lae ja katuse vahel, katuselt immitses juba ka suitsu. Päästjad asusid tulekahju kustutama nii hoonest seest kui ka väljapoolt, teostades selleks ka katuse lammutustöid. Tulekahju likvideeriti kell 11:38. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

28. juunil kell 16:57 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Akadeemia teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühe kortermaja rõdul oli toimunud tulekahju, mis oli peaaegu likvideeritud. Päästjad likvideerisid ohu lõplikult ning teostasid kontrolli. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse korralikult kustutamata suitsukonist, mis oli pandud rõdule plastämbrisse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

29. juunil kell 18:54 sai Häirekeskus teate tulekahjust Hüüru külas Kalda teel. Päästjate saabudes põles 10x10 m elumaja II korrusel üks tuba lahtise leegiga. Päästjad asusid kustutus- ja lammutustöid ning tulekahju likvideeriti kell 20:33. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

30. juunil kell 04:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Loksa linnas Uus tänaval. Päästjate saabudes põles 4x4 aiamaja lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 05:36, aiamaja hävis tules täielikult. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
30. juunil kella 15.02 ajal süttis Mustvee vallas Separa külas sõidu ajal sõiduauto VAZ kapotialune. Päästjad kustutasid tulekahju, sõiduk hävis.

30 juunil kella 15.55 ajal süttis Jõgeva vallas Vanamõisa külas kalmistul kunstmuruga kaetud hauaplats, mis kustutati enne päästjaid. Ilmselt süttis põleng ümber vajunud küünlast.

Põlvamaa
30. juunil kella 17.56 ajal teatati, et Kanepi alevikus süttis ketaslõikuriga lõikamise käigus gaasiballoon ning inimene sai põletushaavu. Päästjate saabumise ajaks oli põleng sumbunud. Selgus, et elanik oli grillvannide tegemiseks lõiganud katki mitu gaasiballooni, millest ühes süttisid gaasijäägid. Juuste ja kulmukarvade põletamisega pääsenud mehele selgitati ohutusnõudeid. Siseministri määruse tuletöödele kehtivate tuleohutusnõuete kohta leiate https://www.riigiteataja.ee/akt/13357221.

Tartumaa
28. juunil kell 20.11teatati tulekahjust Kambja vallas Kodijärve küla hooldekodus. Enne päästjate saabumist oli ruumidest evakueeritud 10 hoolealust. Päästjad kustutasid ühekohalises toas põleva voodi ning kaugemale tuli ei levinud. Inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

29. juunil kella 14.32 ajal põles Tartus Narva mnt piirkonnas 15 ruutmeetrit metsaalust pinnast ja kuluheina, mille päästjad veejoaga kustutasid.

30. juunil kella 6.36 ajal süttis Tartus Salutähe teel elumaja keldris pistik, mille päästjad kustutasid. Majaomanik viidi tervisekontrolliks haiglasse. Põlengu põhjustas rike pistiku juhtmestikus.

30. juunil kell 9.50 teatati, et Tartu vallas Kükitaja külas põleb mansardkorrusega elumaja. Päästjate saabudes ulatusid leegid akendest ja katuseharjast välja. Kustutustööde käigus leiti majast hukkunu. Põleng kustutati kella 11.26ks. Tulekahju tekkepõhjuste uurimiseks alustati kriminaalmenetlust, mida juhib prokuratuur.

30. juunil kella 18.38 ajal teatati, et Peipsiääre vallas Kodavere külas põleb suur kõrvalhoone. Päästjad avasid ehitise konstruktsioone ja kustutasid tulekahju kella 21.25ks. Öösel kella 2.33 ajal käisid päästjad kustutamas hoone vahelael oleva heina sisse hõõguma jäänud tulekoldeid. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa
1. juulil kella 1.44 ajal käisid Misso vabatahtlikud Misso alevikus Tsiistre teel kustutamas põlevat sõiduautot. Sõidukil puudusid numbrimärgid ja selle omanikku ei õnnestunud selgitada.

Lõuna-Eesti pommigrupp

28. juunil tehti kahjutuks:

- Jõgeva maakonnast Jõgeva vallas Kaave külas maja renoveerimise käigus leitud 35 mürsku;

- Tartu maakonnast Elva vallast Purtsi külast leitud kaks 76 mm mürsku.

30. juunil tehti kahjutuks:

- Võru maakonnas Antsla vallas Visela külas muruniitmisel leitud 120 mm miinipildujamiin.

Ida päästekeskus
Ida-Virumaa

28. juunil kell 17:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Toila vallas Kukruse külas, kus Uikala prügilas põles prügimägi. Tulekahju lokaliseeriti kell 19:10 ning järgmisel päeval teostasid päästjad sündmuskohal kontrolle. Kustutustööd lõpetati 29. juunil kell 09.21. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada isesüttimisest.

29. juunil kell 01:53 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kohta- Järve linnas Olevi tänaval. Päästjate sündmuskohale jõudes põles maja teisel korrusel korter. Päästjad aitasid elanikel evakueeruda ustest ja akendest nii trepikoja kaudu kui ka redelautoga. Kiirabile anti kaks inimest, kes toimetati haiglasse. Tulekahju likvideeriti kell 03:55. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Ida-Eesti pommigrupp

28. juunil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Vaivara külast kaevetöödelt leitud granaat F-1.

30. juunil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Sõtke külast leitud kaheksa 75 mm mürsku.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. juunil kell 18.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Aasuvälja külas. Eramaja keldris oli põlema süttinud puuriit, mille pererahvas suutis oma jõududega kiiresti kustutada. Päästjad kontrollisid tulekahju koha ohutuse tagamiseks üle ning ventileerisid ruumid.

30. juunil kell 14.45 said päästjad väljakutse Järva-Jaani alevisse Kalda tänavale, kus kortermajas oli teataja sõnutsi tunda kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid korteris kõrbema läinud toidu ning magava peremehe. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Kiirabi kontrollis peremehe üle ning vigastusi tal ei tuvastanud. Päästjatel jäi üle ärganud mehele selgitada, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada.

Läänemaa

28. juuni kell 17.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Väikese Viigi ujumiskoha läheduses. Tõenäoliselt noortekamba tegevuse tulemusel oli põlema süttinud teisaldatav plastikust välikäimla. Päästjad likvideerisid põlengu, kuid käimla muutus põlengu tagajärjel kasutuskõlbmatuks.

28. juunil kell 18.35 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Lääne-Nigula vallas Martna külas. Põlema oli süttinud kulupõld ning peremees oli ise asunud koheselt ka kustutustöödele. Päästjate saabudes oli suurem leek suudetud oma jõududega kustutada ning põles veel ca 20 x30 m kulu. Päästjad kastisid põlenud ala veega üle. Millest tulekahju alguse sai, pole teada.

28. juunil kell 19.10 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Paralepa alevikku. Inimene oli teinud oma krundile kuue meetrise läbimõõduga lõkke, milles põletas puukände. Lõke asus vaid 10 meetri kaugusel vanast kivihoonest ning 30 meetri kaugusel naabermajadest. Metsani oli vaid 20 meetrit. Tuul oli suur, suits ja sädemed lendasid metsa suunas. Omanik kustutas päästjate palve peale lõkke ning päästjad tegid selgitustööd tuleohtlikust ajast ning lõkke tegemise ohutusreeglitest.

Pärnumaa

28. juunil kell 16.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Saarde vallas Saarde külas. Kahekorruselise ridaelamu elektrikappi oli lind pesa ehitanud vedades selle sammalt täis. Ajapikku tekitas see aga lühise ning elektrikapp süttis põlema. Päästjate saabumise ajaks oli küll tuli ise vaibunud, kuid päästjad piirasid siiski ala, eemaldasid kapist sambla ning inimesed jäid elektrikku ootama.

29. juunil kell 23.04 teatati Häirekeskusele ümber läinud paadist Pärnus Pärnu jõel asuva kesklinna silla juures. Paat oli sõitnud silla keskmise samba vastu ja kaks inimest olid vees. Pinnaltpäästjad tõid joobes mehed veest välja ning pukseerisid paadi kaldale.

30. juunil kell 14.12 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Suur-Jõe tänaval, kus tühermaal põlesid rehvid. Pealtnägijate sõnul jooksid sündmuskohalt minema kolm poissi. Tõenäoliselt poistekamba poolt süüdatud rehvid kustutati kell 14.12.

Raplamaa

29. juunil kell 13.38 vajati päästjaid appi Rapla valda Iira külla, kus algaja langevarjur oli langevarjuhüpet tehes puu otsa maandunud. Päästjad aitasid koostöös arboristiga langevarjuri ohutult ca 20 meetri kõrguselt puu otsast alla. Langevarjur vigastada ei saanud.

Saaremaa

01.juulil kell 1.33 teatati häirekeskusele sõiduauto tulekahjust Saaremaa vallas Saue-Putla külas. Maanteekraavis põles lahtise leegiga maastur. Juhi sõnul süttis auto põlema, kui üritati sõita maanteelt põllule ning jäädi kraavi kinni. Päästjate saabudes põles auto lausleegiga, samuti auto ümbruses olev oksarisu ja turbapinnas kümne ruutmeetri ulatuses. Auto hävis tulekahjus täielikult. Tulekahju lokaliseeriti kell 2.04.

01. juulil kell 7.32 said päästjad väljakutse Saaremaa valda Mullutu külla, kus põlema oli süttinud tehase ahi. Päästjate saabudes oli leek sumbunud ning päästjad kontrollisid olekorra ohutuse tagamiseks üle. Tulekahju põhjustas seadme rike.

Lääne-Eesti pommigrupp

30. juunil tehti kahjutuks Hiiumaa vallast Kassari küla lähedalt mere äärest leitud mürsk.