Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.– 7. juuni

Põhja ja Lääne päästekeskuste piirkonnas möödunud ööpäeva jooksul suuremaid sündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juunil kell 1.33 teatati, et Jõgeva vallas Painkülas põleb kortermaja kelder. Kohale saabunud päästjad leidsid ühe tulekolde keldrist, kuid lisaks avastati teisel korrusel põlev korter, kust toodi välja neli joobetunnustega inimest. Tulekahju levik piirati kella 13.59ks. Selle käigus kustutasid päästjad süttinud tuulekasti ja hoidsid ära tulekahju leviku hoone katuse alla. Esimesena korterist välja toodud naine viidi Tartusse haiglasse. Ülejäänud kannatanute tervist kontrollisid kiirabitöötajad kohapeal ja õnneks seekord neist keegi tõsisemalt viga ei saanud. Põlenud korteris on päästjad käinud tulekahjusid varemgi kustutamas, kuid elanikud pole õnnetustest õppust võtnud. Suitsuandurit ruumide laest ei leitud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

6. juunil kell 12.02 teatati häirekeskusele, et Tartus Jaamamõisa Selveri parklas on maas õlilaik. Päästjad katsid reostuse absorbentainega.

6. juunil kell 16.04 teatati, et Ülenurme alevikus Lasteaia tänaval tuleb kortermaja aknast musta suitsu. Esimesena kohale jõudnud Tõrvandi vabatahtlikud leidsid korteri köögist pliidil kõrbeva toidu ja toast magava 16-aastase noormehe. Tuleoht kõrvaldati ja noormees juhatati suitsu täis ruumidest välja. Kiirabi viis kannatanu haiglasse tervisekontrolli. Päästjad hoiatavad, et toiduvalmistamise ajaks ei tohi heita magama või unustada ennast televiisorit vaatama, sest pliidile või ahju unustatud toidust võib alguse saada tõsine tulekahju ning selle suits kahjustada tervist. Toiduvalmistamisel soovitame kasutada helisignaaliga taimerit, mis toidu valmimisest õigel ajal märku annaks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. juunil kell 18.35 said päästjad väljakutse Narva linna Tiigi tänavale, kus põles endises kutsekooli hoones vana mööbel. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.01.