Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

30.01 kell 04.38 teavitati häirekeskust, et Pirital Kuslapuu tänaval põleb kahekordne kivimaja. Teataja oli kõrvaltänava naaber, kes oli ärganud eterniitkatuse praksumise peale. Esimesena olid kohal Pirita päästjad kell 04.44, kes nägid, et maja põleb lahtise leegiga. Suitsusukelduspaar sisenes majja leeke maha suruma. Lisaks Pirita päästjatele saabusid sündmuskohale ka Kesklinna ning Lilleküla päästjad. Peale tulekahju seespoolsele kustutamisele tegelesid päästjad ka sellega, et tuli ei leviks naabermajale. Kella 06.45ks oli tulekahju lokaliseeritud ning alustati lammutustöid, et seina sisse pugenud tulepesasid likvideerida. Kella 08.35 seisuga on Lilleküla päästjad sündmuselt priid ja kohapeal avatakse seina- ja katusekonstruktsioone ning toimuvad järelkustutustööd. Kedagi hoones polnud ning tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

29.01 kell 08.57 sõitsid päästjad Kuusalu valda Kolga alevikku Leeskõrve teele, kus veoauto oli kiilasjää tõttu sõitnud kraavi, kust teised liiklejad mööda ei pääsenud. Sündmusele reageerisid Kolga vabatahtlikud ning Loksa päästjad, kes vintsisid veoki tagasi teele. Masin oli kella 09.39ks tagasi teel ning võimeline oma teekonda jätkama.

29.01 kell 12.23 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Ojasoo külas Kose-Purila teel on toimunud veo- ja sõiduauto kokkupõrge. Kose päästjad olid kohal kell 12.33 ja puhastasid sõidutee autojuppidest. Keegi õnnetuses viga ei saanud ja masinad said oma teekonda jätkata.

29.01 kell 16.06 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Suurpea külas Loksa-Pärispea teel on liinibuss libedaga teelt välja vajunud. Reageerisid Loksa päästjad ja aitasid bussi tagasi teele vintsida. Kella 16.42 oli buss tagasi teel ja võimeline omal jõul edasi sõitma.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

29. jaanuaril kell 11.06 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Roela alevikus toimub põleng kortermaja korstnas. Kütmine lõpetati. Päästjad kontrollisid küttekolded üle, korstnas põlengut enam ei olnud ja küttesüsteem jahtus. Elaniku sõnul oli detsembris käinud korstnapühkija. Kokku lepiti aeg kodunõustamiseks, et päästjad saaksid üle vaadata ja hinnata majas erinevaid ohte ning aidata leida lahendusi. Iga koduomanik saab kutsuda endale riigiinfotelefoni 1247 kaudu päästjad kodunõustamist läbi viima.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

29. jaanuaril kell 20.15 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjuohust Otepääl Tehase tänaval asuvas vineeritehases. Selgus, et spoonikuivatis oli järjekordselt süttinud põlema tolm. Töötajad olid käitunud asjatundlikult ja lülitanud sisse kuivati sprinklerid, mis tulekahju eos kustutasid. Päästjad kontrollisid, et põleng ventilatsiooni poleks levinud. Selleks käidi katusel ja avati ventilatsiooniagregaati. 22.49 ajal süttis kuivspooni virnastamise ja sorteerimise imuris uuesti tolm, mille töötajad ka seekord suutsid ise kustutada.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

29. jaanuaril kell 13.21 reageerisid päästjad Pärnus Mai tänava kortermajja, kus oli kuulda suitsuanduri signaali ning tunda suitsulõhna. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning tuulutasid ruumid.

29. jaanuaril kell 8.38 teavitati häirekeskust, et Põhja-Pärnumaal Loomse külas on kamin hakanud suitsu sisse ajama. Päästjad kontrollisid pööningul korstent ning tuvastasid viltu läinud sädemepüüduri, mistõttu ei olnud kaminal tõmmet. Päästjad panid sädemepüüduri otseks ning kamin hakkas taas tõmbama.