Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14. mai – 15. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. mail kell 16:02 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Pae tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise ning likvideerisid ohu ja tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

14. mail kell 22:43 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kesklinna linnaosas Lastekodu tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise ning likvideerisid ohu ja tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Harjumaa

14. mail kell 14:49 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saku vallas Kajamaa külas. Päästjate saabudes põles 5x7 meetrit kõrvalhoone lahtise leegiga. Hoone hävines tules täielikult, tulekahju likvideeriti kell 15:30. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Põhja-Eesti pommigrupp

14. mail toimetati ohutusse paika Tallinnast Õismäe teelt kaevetööde käigus leitud kildfugassmürsk.

Lõuna päästekeskus

Suuremaid operatiivsündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. mail kell 16.35 käisid päästjad kustutamas Kiviõli linnas Pargi tänaval põlevat kulu.

14. mail kell 17.13 käisid päästjad kustutamas Kohtla-Järve linnas Kastani tänaval põlevat kulu.

Lääne-Virumaa

14. mail kell 8.51 said päästjad väljakutse Tapa valda Sauvälja külla, kus lõkkes põletati prahti ja kaablit. Päästjad tegid selgitustööd, omanik kustutas lõkke ära.

14. mail kell 15.40 teatati, et Tapa vallas Tamsalu linnas Kukelossi tänaval lapsed panid põlema kuluheina. Päästjad kustutasid põlengu, politsei vestles lastega ja toimetas nad koju ning andis üle vanematele. Lastele tasub meelde tuletada, et kulu põletamine on keelatud ja ohtlik!

Lääne päästekeskus

Raplamaa

14. mail kell 19.46 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila alevis Tööstuse tänaval. Kasutuseta seisvas garaažis oli põlema süttinud prügi. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.00.

14. mail kell 20.26 vajati päästjaid appi Rapla valda Raka külla, kus mullikas oli kukkunud vanasse maa-alusesse veevõtukohta. Loom oli rinnuni vees, selg ja pea olid vee peal ning uppumise ohtu loomal ei olnud. Päästjad pumpasid veehoidla tühjaks ning tõstsid looma välja kell 22.04. Mullikas anti üle omanikule.

Saaremaa

14. mail kell 15.59 sai häirekeskus teate tulekahjust Kuressaare linnas Vallimaa tänaval. Avatud trepikoja neljandal korrusel oli teadmata põhjusel põlema süttinud prügikott. Päästjad kustutasid põlengu esmaste kustutusvahenditega kell 16.11.

Lääne-Eesti pommigrupp

14. mail tehti kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Pahapilli külast kaevetööde käigus leitud suurtükimürsk.