Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22. – 23. aprill

Päästeamet kogub Põhja ja Lääne regiooni sadamates aegunud merenduses kasutatavaid signaalrakette, säratulesid ja suitsusignaale. Aegunud pürotehnika võib käituda ettearvamatult ja olla seetõttu ohtlik ning need tuleb üle anda oma ala ekspertidele, kes need ohutult hävitavad.

Kogumised toimuvad:

27.04

Pirita Sadamas kell 09:00-12:00; 14:00-16:00
Leppneeme Sadamas 09:00-12:00
Vanasadamas 12:30-13:30
Lohusalu Sadamas 15:00-16:00
Pärnu Jahtklubis 09:00-13:00

1.05 Pirital Kalevi Jahtklubi sadamas 09:00-13:00
4.05 Pirital Kalevi Jahtklubi sadamas 12:00-15:00

Pärnus toimub kogumine 27. aprillil Pärnu Jahtklubi sadamas kell 09.00-13.00.

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad Tallinnas ja Harjumaal 13-le põlengule metsas- ja maastikul.

Tähtis teada, et tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Lõkke tegemine metsas

  • Metsas tohib lõket teha selleks ette valmistatud ning tähistatud kohtades.
  • Lõkke tegemisel tasub kindlasti eelistada kattega lõkkekohti, sest soojal ja kuival suvepäeval on tuli metsas väga kiire levima.

Vaata Eesti tuleohtukaarti SIIT

Põhja-Eesti pommigrupp

22. aprillil tehti kahjutuks Harju maakonnast Kuusalu vallast Kursi külast leitud miinipildujamiin ja kaks mürsku ning Saue vallast Laitse külast leitud miinipildujamiin.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
22. aprillil kella 13.42 ajal teatati, et Jõgeva vallas Painküla külas AS Werol Tehased tootmishoones põleb rapsiküpseti sees raps. Päästjad summutasid põlengut pulberkustutitega ja võtsid osa rapsi kustutamiseks käsitsi seadmest välja. Esialgsetel andmetel oli põlengu põhjuseks elektrikatkestus, mille tõttu seiskunud seadmes raps üle kuumenes.

22. aprillil kell 16.27 ajal põles Siimusti alevikus üksikute mändide alune kulu. Ära põles pool hektarit maastikku. Päästjad kustutasid tulekahju.

Tartumaa
22. aprillil kella 14.33 ajal põles Elva vallas Kalme külas 2 hektarit raudteeäärset kulu, mille päästjad kustutasid. Põlengualalt leiti väike järelevalveta lõke.

Valgamaa
22. aprillil kella 15.51 ajal põles Valgas Tuule tänaval vanas tööstushoones praht ja puitpõrand, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa
22. aprillil kella 21.58 ajal teatati suurest lõkkest Antsla vallas Kraavi külas. Päästjate saabumise ajaks oli süttinud ka lõkke ümbruses kulu. Ohtlik lõke ja kulu kustutati. Seitsme meetrise läbimõõduga lõkke põlema pannud elanikule selgitati tuleohutusnõudeid. Lõkkepõletaja esmane kohutus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Selleks tuleb lõkkease põlevamaterjalist puhastada ja piirata. Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid. Suure lõkke süütamisel peab ka ohutus olem paremini läbi mõeldud ja lõket peaks valvama vastavate vahenditega rohkem inimesi.

Lõuna-Eesti pommigrupp

24. aprillil märkas traktorist Jõgeva maakonnas Põltsamaa vallas Vägari külas põlluharimisel põllu peal ühte mürsku. Demineerijad kontrollisid ala üle ja leidsid 40 sentimeetri sügavuselt maast veel kuus 150 mm mürsku. Kokku leiti seitse tervet betooniläbistavat mürsku. Lisaks neile leiti kaks poolikut 75 mm mürsku ja üks 50 mm poolik miinipildujamiin. Lõuna-Eesti pommigrupi juhataja Indrek Tõnsoni sõnul oli juhtum tavapäratu. „Meie jaoks pakkus väljakutse pinevust,“ ütles Tõnson. „Ei mäleta, et nii pikka aega haritud lageda põllu pealt oleks varem Lõuna-Eestis sellises koguses betooniläbistavaid mürske leitud.“

Demineerijad tuletavad meelde, et lõhkekeha või sellele sarnaneva eseme leidmisel ei tohi seda puudutada ega kuhugi viia, vaid leiust tuleb teatada hädaabinumbril 112. Kasulik on märgistada leiu asukoht ning jätta see meelde. Peale 112 teavitamist ei pea jääma demineerijaid ootama. Helistamisel küsitakse teie kontaktandmeid ning vajadusel täpsustatakse leiu asukoht hiljem üle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. aprillil kell 13.59 teatati, et Narva linnas Gerassimovi tänaval endise lasteaia hoovis põleb prügi ja kulu. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.12.

22. aprillil kell 12.37 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Ehitajate tänavale, kus põles kulu ja põõsad ulatuses umbes 2,5 ha. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.02. Arvatavasti sai tulekahju alguse järelevalveta jäetud lõkkest.

23. aprillili kell 4.57 teatati tulekahjust Narva linnas Tasane tänaval, kus põles leegiga mahajäetud maja katus. Päästjad kustutasid tulekahju kell 5.07. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

22. aprillil kell 17.45 teatati, et Vinni vallas Inju külas joobes isikud teevad lõket. Päästjate saabudes selgus, et lõkke ümber läks põlema kulu. Päästjad kustutasid põlengu ja tegid selgitustööd.

22. aprillil kell 17.40 said päästjad väljakutse Tapa valda Lehtse alevikku Raba tänavale, kus põles vana mööbel endises turbapressimisvabrikus. Päästjad kustutasid põlengu kell 17.59. Tulekahju oletatav põhjus on süütamine.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. aprillil kell 18.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Hiiumaa vallas Tareste külas. Alajaamast alguse saanud kulupõleng levis umbes 50 ruutmeetrile. Päästjad likvideerisid tulekahju ning elektrikud tegelesid alajaamaga.

Pärnumaa

22. aprillil kell 9.53 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Metsavere külas asuvas Pööravere turbatootmisalal on põlema süttinud ekskavaator. Sõiduk hävis tules täielikult, kuid õnneks ei süttinud selle ümber olnud turvas. Tulekustutustööd lõpetati kell 11.01.

22. aprillil kell 18.19 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Marksa külas. Päästjate saabudes põles umbes 0,5 hektarit pilliroogu ning päästjad tuvastasid ka järelevalveta jäetud lõkke. Tulekahju kustutati kell 18.51.

22. aprillil kell 19.49 teatati häirekeskusele kulupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Eametsa külas. Kontrolli alt väljunud lõke süütas põlema ümbritseva kulu ning inimesed ei suutnud põlengut oma jõududega kustutada. Kokku põles ca 1000 m² kulu, mille päästjad kustutasid kell 20.20.

22. aprillil kell 19.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Tüürimehe tänaval. Vana kalakombinaadi territooriumil põles umbes 40 m² kulu mille päästjad kustutasid kell 20.18.

Saaremaa

22.aprillil kell 20.48 teatati häirekeskusele, et Kuressaare linnas Ida tänaval on poisikesed teinud kadastikus lõket ja ise minema läinud. Tähelepanelikud kodanikud kustutasid lõkke ning päästjad kontrollisid veel olukorra üle. Päästeamet palub lapsevanematel lastele selgitada tuletegemise ohtusid ning hoida lastel koolivaheajal silm peal õnnetuste vältimiseks.