Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26. – 29. juuli

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad 13 põlengule metsas ja maastikul.

Tallinn
28. juulil kell 23.08 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Räime tänava lähedal ei saa 12 surfajat merelt iseseisvalt kaldale. Osadel ei olnud päästevesti seljas. Sündmusele reageerisid Kopli, Lilleküla ja Nõmme komandod kahe paadiga. 12-st aerutajast 10 said ise kaldale. Surfiklubi instruktorid aitasid 2 abivajajat paadiga kaldale. Päästetud meditsiinilist abi ei vajanud.

Harjumaa
27. juulil kell 3.40 toodi Harju maakonnas Anija vallas Pillapalu spordikeskuse juures järvest 57-aastase mehe surnukeha. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
27. juuli kella 18.05 ajal süttis Lohusuu alevikus elumaja toas harukarp. Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolde termokaameraga üles. Vool lülitati majast välja ning põleng kustutati. Päästjad kontrollisid pööningu tuleohutust ja tuulutasid suitsu täis ruumid. Rikke kõrvaldamiseks elektrikute kutsumine jäi majaelanike ülesandeks.

27. juulil kella 20.30 ajal süttis Mustvee vallas Ruskavere küla piirkonnas sõidu ajal põlema reisibussi mootoriruum. Päästjate saabudes põles bussi esiosa lahtise leegiga. 33 bussis olnud inimest olid enne põlengu levikut välja saanud. Päästjad kustutasid tulekahju. Reisijatele tuli järgi asendusbuss, mis nad Tartusse sihtkohta toimetas. Esiosale tugevaid tulekahjustusi saanud bussile tellis omanik järgi treileri.


Tartumaa
26. juulil kella 16.49 ajal põles Luunja vallas Kavastu külas viis ruutmeetrit turbapinnast, mille päästjad kustutasid.

26. juulil kell 20.02 teatati, et Elva vallas Verevi külas läks 25-aastane mees kummimadratsiga jõele ning jäi kadunuks. Päästjate abiga selgitati, et alkoholijoobes mees oli ise kaldale saanud ning seal magama jäänud. Õnneks pääses mees seekord eluga.

27. juulil kella 16.56 ajal süttis Tartus Laulupeo pst sõiduauto Passat mootoriruum, mille päästjad kustutasid. Inimesed viga ei saanud ja omanik hakkas auto teisaldamiseks treilerit otsima.

27. juulil kella 19.28 ajal märgati Tartus Anne kanalis uppuvat meesterahvast. Kohale kutsutud rannavalvurid tõid 62-aastase mehe kohe kaldale ja alustasid tema elustamist, mida jätkasid kiirabitöötajad. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud.

27. juulil kella 22.34 ajal põles Tartus Lääne tn väikebussi kapotialune, mille päästjad kustutasid.

28. juulil kell 00.14 teatati, et Tartus Sangla tänaval põleb kõrvalhoone. Päästjate saabudes põles hoone, kus garaaž ja saun, katus lahtise leegiga. Tulekahju kustutati kahe tunniga. Põlengus hävis garaažiosa katus ja osaliselt saunaruumid. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse rikkest ajutistes elektrijuhtmetes. Varahommikul käisid päästjad kustutamas hoones suitsema hakanud prahihunnikut.


Viljandimaa
26. juulil käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Võivaku külas veoauto ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad sisenesid küljel olevasse sõiduautosse, kus vabastasid turvavööst juhi, tõstsid ta autost välja ja andsid üle kiirabile. Ühtlasi tagati tule- ja liiklusohutus.

27. juulil kell 18.17 teatati, et Viljandi vallas Raudna küla tehisjärves vigastas 24-aastane naine jalga. Päästjad aitasid viga saanud naise 200 meetri kaugusele kiirabiautoni transportida.

Lõuna-Eesti pommigrupp
Nädalavahetusel tehti kahjutuks:

  • 26. juulil Põlva maakonnast Põlva vallast Joosu külast kaevetöödelt leitud granaat F1.
  • 28. juulil Valgast Kullerkupu tänavalt leitud 120 mm mürsk.

Ida päästekeskus

Möödunud nädalavahetuse jooksul reageerisid päästjad 16 põlengule metsas ja maastikul (11 Ida-Virumaal ja 4 Lääne-Virumaal)

Ida-Virumaa
27. juulil kella 19.20 ajal leiti Narvas Narva metskonnas asuvast Väike-Karjäärist 51-aastase mehe surnukeha.

28. juulil said päästjad väljakutse Alutaguse valda, kus Uusküla ujumiskohas naine hulpis vees laste ujumisrõngaga, ei arvestanud tuule kiirust ja suunda ning triivis kaldast liiga kaugele. Naine otsustas ujujmisrõnga hüljata ja kaldale ujuda. Kuna ta oli kaldast liiga kaugel siis sai jõud otsa ja ta vajus juba korra vee alla, aga suutis ikkagi selili nii kaugele ujuda, et sai jalad põhja. Päästjate saabumisel oli naine juba veest väljas.


Lääne päästekeskus
Järvamaa
28. juulil kella 17.52 ajal põles Türi vallas Kahala külas 80 ruutmeetrit turbapinnast, mille päästjad kustutasid. Ilmselt oli pinnase süüdanud hooletult visatud suitsukoni või tikk.


Läänemaa
27. juulil kella 14.22 ajal käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid hüdrauliliste lõikeriistade abil avariilisest sõidukist hukkunud inimest kätte saada.

Raplamaa
27. juulil kell 14.45 teatati, et Kehtna alevikus Põllu tn on eramajas suits. Päästjad selgitasid, et lapsed olid lambile pannud jalanõud, mis lambi sisse lülitamisel sulama ja suitsema hakkasid. Tuleoht kõrvaldati.

Pärnumaa
26. juulil kella 21.32 ajal põles Häädemeeste vallas Treimani külas lausleegis suvemajake (2x3 m). Hoone hävis tulekahjus. Inimesed viga ei saanud.
27. juulil kell 14.19 teatati, et Häädemeeste vallas Reiu küla piirkonnas on laps madratsiga merele triivinud. Päästjate saabumise ajaks oli rannas olnud mees lapse kaldale toimetanud.

27. juulil kell 20.53 teatati, et Pärnus Roostiku tänava piirkonnas hakkas joobes meesterahvas üle jõe ujuma. Päästjad sõitsid enda elu ohtu seadnud mehe juurde, vestlesid temaga ja suunasid mehe kaldale.


Saaremaa
26. juuli päeval kella 13.07 ajal leiti Saaremaal Väike-Ula külas tiigist uppunud 50-aastane naine.
28. juulil kell 15.55 teatati, et Kuressaare bussijaamas on maha valgunud diiselkütus. Päästjad katsid kaheksale ruutmeetrile ulatunud kütusereostuse absorbentainega.
Kella 17.13 ajal põlesid Leisi alevikus alajaama kaablid. Kohale saabunud elektrikud lülitasid voolu välja, mille järel päästjad põlengu kustutasid.
Kella 17.25 ajal teatati, et Triigi külas olid alajaamas põlenud seadmed süüdanud selle ümbruses kuivanud heina. Elanikud kustutasid põlengu enne päästjaid, kes ala veega üle kastsid. Juhtunust teavitati elektrikuid.