Osale fotojahil, märka veeohtu ja võida auhindu!

Päästeamet korraldab veeohutuse teemalise fotojahi ning kutsub kõiki huvilisi saatma fotosid ja lugusid ohtlikest kohtadest, kus võivad juhtuda veeõnnetused. Fotojahile laekunud töödest seatakse üles rändnäitus.

„Fotojahi teema on veega seonduvate ohtude märkamine ja seeläbi õnnetuste ennetamine. Oodatud on pildid ohtlikest kohtadest, kus võivad juhtuda veeõnnetused või halvemal juhul uppumissurmad. Ohtlikud kohad on näiteks kodude läheduses asuvad tiigid, ujumiskohad, veega täitunud kraavid, katmata kaevud, katkised purded jms. Samuti tasub tähelepanu pöörata kõikidele teistele veekogudele nagu järved, jõed, rabalaukad ja muud, mis võivad halbade asjaolude kokkusattumisel osutuda saatuslikuks,“ selgitas Põhja päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Reili Kull. „Foto juurde ootame kindlasti ka selgitavat teksti sellest, kuidas jõuti ohtliku koha märkamiseni, miks see on märkamist ja jäädvustamist vajav ning mis on veekogu juures ohtlik,“ lisas ta.

Pildile püütud eriti ohtlike olukordade puhul reageerib piirkondlik ennetusbüroo ning püüab leida koos koostööpartneritega võimaluse ohuolukorra lahendamiseks.

Fotojahil on oodatud osalema igas vanuses fotohuvilised. Esitatud tööd peavad olema tehtud Eestis. Pildid ja kohad ei tohi olla lavastatud, samuti ei tohi piltidel olla äratuntavaid inimesi.

Fotojahi täpsed tingimused on kirjas SIIN.

Fotojahil osalevad tööd on oodatud meiliaadressile ... või piirkondlike päästekeskuste postkastidesse hiljemalt 16. augustiks. Saadetud töödest koostatakse rändnäitus ning kõigis neljas päästepiirkonnas loositakse osalejate vahel välja ka auhinnad.

Loosimine toimub 25. augustil, auhindade saajaid teavitatakse personaalselt ning nende nimed avaldatakse Päästeameti Facebooki lehel.