Otepää vallas leiti suitsuga täitnud ruumidest hukkunud 71-aastane mees

7. märtsi ennelõunal teatati elumaja tulekahjust Valgamaal Otepää vallas. Kohale tõtanud päästjad sisenesid paksu suitsu täis ruumidesse, kus elutoas põles diivan ja riidekraam. Põleng oli kestnud pikemat aega ja osaliselt sumbunud. Köögist leiti hukkunud mees ja toast koer. Kuumuses sulanud suitsuandurid leiti elutoa laualt. Selle aasta esimestel kuudel on tulekahjudes hukkunud juba 16 inimest.

7. märtsil kell 11.25 teatati häirekeskusele, et Valgamaal Otepää vallas Laukülas põleb elumaja, kus võib sees olla inimene. Pääste saabumise ajal lahtist leeki näha polnud ning suitsusukeldusvarustuses päästjatel õnnestus kohe majja siseneda. Elutoas põles diivan ja riidekraam. Ruumide sisustus oli osaliselt söestunud ja kuumusest sulanud, mis viitas, et sumbunud olekus põleng oli ilmselt kestnud juba pikemat aega. Köögist leiti mees, kes välja toodi ja kiirabile üle anti. Kahjuks tunnistati 71-aastane majaperemees hukkunuks. Toast leiti lisaks hukkunud koer. Tulekahju levik õnnetus kohe piirata, päästetööd lõpetati kell 13.08. Kustutustööde käigus leidsid päästjad sulanud suitsuandurid elutoa laualt.

Otepää komando päästjad käisid viimati elamu peremehele tuleohutusalast nõu andmas selle aasta jaanuari alguses, kuid seda oli varemgi tehtud. Kahjuks ei jätnud mees toas suitsetamist, suitsuandur ei olnud viimati töökorras ning ruumides oli palju kokku kuhjatud põlevmaterjali, mis vähimastki hooletusest süttida võis. Tihti tavatses mees tarvitada ka alkoholi.

Käesoleval aastal on tules hukkunud juba 16 inimest, eelmise aasta samal perioodil oli tulesurmasid üle poole vähem – 7. Kahjuks puudub enamusel hukkunuga hoonetulekahjudel ruumide laest töökorras suitsuandur ning põlengute sagedaseks põhjuseks on hooletu suitsetamine või lahtise tule kasutamine.