Otepääl hukkus elumaja tulekahjus inimene

21. oktoobri õhtul kell 16.43 sai häirekeskus teate elumaja tulekahjust Otepää linnas Hundisoo tänaval. Päästjad tõid eluruumidest välja hukkunud mehe. Põlengu põhjustas rike juhtmeühedustes, kus oli alumiinium- ja vaskjuhtmed kokku keeratud.

Tulekahjust eluhoones häirekeskusele teatanud inimese sõnul olid leegid katusest väljas ja teataja hinnangul võis majas olla ka üks inimene. Esimesena kell 16.48 kohale jõudnud Otepää päästemeeskond nägi, et puidust eterniitkatusega elumaja on lausleegis, selle katus on sisse kukkunud ning tuld on võtnud ka kõrvalhoone. Suitsusukeldusmeeskond tõi kell 17.23 eluhoonest välja hukkunud keskealise meesterahva.

Otepää, Antsla, Elva ja Rõngu päästjad panid tulele piiri kell 18.12. Hetkel tegeldakse veel viimaste tulekollete otsimise ja kustutamisega. Eluhoone muutus tulekahju tagajärjel kasutuskõlbmatuks, päästjad kustutasid kõrvalhoone ning hoidsid ära tule leviku lähedal olnud sõiduautole.

Päästetööde juhi sõnul oli eluruumidest kuulda suitsuanduri signaali.

Tulekahju põhjuseks oli rike elektripaigaldistes – täpsemalt juhtmete ühendustes. Ohutusjärelevalve büroo inspektor Roman Abubikirov leidis juhtmete juures koha, kust põleng alguse sai – seal olid kokku ühendatud alumiinium ja vaskjuhtmed. Eri materjalist juhtmete ilma spetsiaalse ühenduseta kokku panemine toob aja jooksul väga tõenäoliselt kaasa tulekahju. Kokku keeratud alumiinimum- ja vaskjuhtmete ühenduskoht oksüdeerub, hakkab sädelema ning põhjustab kuumenedes tulekahju.

Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Käesoleval aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 29 inimest.